Zobacz wÄ…tek - Pierwszy cross
NAS Analytics TAG

Pierwszy cross

Enduro, Cross
_________

Pierwszy cross

Postprzez matthew100 » 14/1/2012, 20:24

Witam!

Zamierzam sobie kupić jakiegoś dobrego crossa od Yamachy o pojemności 125.

Jakie modele polecacie i ile waszym zdaniem są warte(nie orientuje się w cenach i nie chce przepłacić) Chodzi mi o maszyne do wyjazdów w las a czasami na tor 8)

ortografia się kłania...
Bostorn
Avatar użytkownika
matthew100
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/1/2012, 20:15
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez k9aro3l » 14/1/2012, 20:37

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Powiedz coÅ› o sobie, wiek, waga, wzrost.
Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

A ile są warte to wystarczy popatrzeć na allegro, później jak już wybierzesz coś konkretnego to zweryfikować stan sprzętu i rzeczy jakie trzeba w nim wymienić.
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce


Postprzez matthew100 » 14/1/2012, 21:08

Na alegro ceny są różne i dlatego nie wiem ....
Nie orientuje się też ile trzeba wydać na utrzymanie i liczę na waszą pomoc ;D
Ciuchy kupię z czasem. Na początku nie bede jezdził w terenie bo bede sie musial się nauczyć jezdzić więc kask, google, rękawice mi wystarczą ;)
Mam 17 lat 180cm wzrostu, 80 kg
Avatar użytkownika
matthew100
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14/1/2012, 20:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez henio12323 » 14/1/2012, 22:01

mylisz sie i to bardzo. po asfalcie mozna zainwestowac najpierw w kask rękawiczki a z czasem buty spodnie kurtka jakas lepsza itp. w terenie takim sprzętem nawet nie jedź bez kompletu ciuchów. buty, spodnie, rękawiczki kas google to podstawa, a przydał by sie jeszcze jakis buzer/zbroja, pas nerkowy ochraniacze kolan ew tez łokci. bez butów założe że nie raz sobie zjarasz noge o wydechy , to samo spodnie ;P zwykłe jeansy moga ci sie przepalic po kilku minutach jazdy. pozatym jak nie chcesz jeździc w terenie to gdzie chcesz jeździc ? :P


co do moto ja bym zaczynał zakup od 4000-4500 zł na wyczyna. czy to bedzie yamaha czy suzuki czy honda to nie ma wiekszego znaczenia, bo tu wszystkie maszynki są niezłe i liczy sie tylko i wyłącznie stan techniczny. stan tech to podstawa w zakupie. utrzymanie kosztuje 1500 zł na sezon przy sredniej jeździe po torze. jak uzywasz motocykla niezgodnie z przeznaczeniem, albo jeździsz często to koszta rosną. to jest mowa o wyczynówkach czyli dla yamahy jest to model YZ


jezeli chcesz poganiac po lesie to mozesz kupic yamahe DT 125, moto słabszy, ma gorsze zawieszenie, hamulce itp. ale jest tanszy w utrzymaniu kosztuje czasami na sezon nic ;P tyle co smary płyny itp. no czasami robisz remont za 500 zł.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bostorn » 15/1/2012, 00:04

temat co na 1 motocykl

tam zapraszam z takimi pytaniami
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê