Zobacz wÄ…tek - Rozpoczecie rozmowy Bandit 600
NAS Analytics TAG

Rozpoczecie rozmowy Bandit 600

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Rozpoczecie rozmowy Bandit 600

Postprzez Abaddon20 » 10/5/2007, 12:17

Witam

Nazywam sie Michal mam 21 lat i kolo 100kg wagi przy wzroscie 175cm

Po obejzeniu flmu TORQUE niebezpieczna predkosc ( czy jakos tak to bylo) zakochalem sie w motorach i teraz chce sam sobie kupic sprzet myslelem o Ninji albo o B Kngu od suzuki bo granica 300km/h nie jest dla mnie. Ja musze szybciej !!!!:D prawa jazdy nie mam bo nie ma po co go robic bo i tak mnie nikt nie zlapie.

Co byscie mi radzili ????



Dobra a teraz tak na serio przebrolem przez te wszystkie strony calego tematu (moje piewsze moto... nie zauwazylem ze jest juz zamkniety :( i tego posta mialem tam wstawic ale nie wyszlo ) umeczylem sie potwornie ale... zastanawia mnie dlaczego kazdy chce 125, 250. ok motorki fajne ale dla dzieci ( nie, nie uwazam sie za jakies starucha ale jak ja bede wygladal na 125 ??? bede musial sie odpychac nogami aby ruszyl bo sam waze tyle co ten motor )

Planuje zakup Bandita600 ale rocznik przed 2000 bo bardziej podoba mi sie wyglad ramy. Wiem ze to jest 600 i ma 74 KM ale szczeze mowiac szybko to ja juz sie najezdzilem w swoim zyciu samochodaminaprawde roznymi o mocy nawet do 500KM a motor chce sobie kupic bardziej lifestylowo na wypady za miasto czy transport do pracy /uczelni. Mysle ze nie bedzie to zly wybor poniewaz motor jest dosc ciezki ( czyli tak jak ja ) prowadzi sie swietnie a jak mam troche instynktu samozachowawczego wiec odkrecanie na max raczej nie wchodzi w gre

Czy jakies zagrozenia czychaja na mnie na tym motorze ( dodam ze prawojazdy mam juz ... w sumie to niedawno zrobilem ale jezdzilem juz na kilku motorkach i wiem z czym to sie je. Pod kaskiem tez jest w sumie wszystko ok wiec nie przewiduje jakis problemow ale lepiej zawsze zapytac)
Wypowie sie ktos w tym temacie ????

Jesli juz gdzies taki temat byl lub podobny to przepraszam i licze na wyrozumialosc gduz dopiero zaczyman zabawe z tym forum i mam nadzieje ze nie zniechecicie mnie do pisania tutaj :D

Pozdrawiam
Abaddon20
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5/5/2007, 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez siekson » 10/5/2007, 12:30

Dobra w takim razie witamy serdecznie. O bandicie juz bylo wszystko napisane na forum wiec radze dobrze przeszukac forum za pomoca opcji SKS.

Krotko mowiac bandit to dobry wybor i tyle w temacie. Nadaje sie na pierwsze moto dla kogos o twoich gabarytach. Nie poraza moca i jednoczesnie nie znudzi Ci sie po 2 tygodniach. Dobry wybor.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez elco » 10/5/2007, 13:18

prawdopodobnie za pierwsze slowa twojej wypowiedzi wkrotce zostaniesz zjechany przez uzytkonikow :evil:

to, ze wiekszosc motocyklistow zawsze mowi zeby zaczynac od 125 czy od 250 to nie wynika z zadnej zazdrosci ani zlosci. Kazdy z nich wie dobrze co mowi. Duze motocykle to nie zabawki i nie samochody. To, ze masz duze doswiadczenie z katamaranami niewiele znaczy. Motocykle przyspieszaja do setki w kilka sekund, rozwijaja predkosci bolidow F1, jest znacznie ciezej nad nimi panowac, takie manewry jak hamowanie wydaja sie banalnie proste - a jednak wszystko wyglada zupelnie inaczej. Nie wiem czy wiesz, ale taka mocniejsza 125 odstawia na przyspieszenie wiekszosc cywilnych samochodow i jest od nich zwykle znacznie szybsza. 125 - przy ktorych trzba sie odbychac nogami :x sa rownie niebezpieczne jak wieksze motocykle. Fakt, ze przy twoich gabarytach bedziesz wygladal jak na psie, ale radze najpierw sie porzadnie nauczyc jezdzic. Zaczac od jakiejs 500 albo slabszej 600. Mowisz, ze masz poukladane pod kaskiem - ale z twojej wypowiedzi wynika, ze gdy tylko znjadziesz ladniejszy i lepszy kawalek drogi nie zawahasz sie odkrecic manetki gazu do konca.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Abaddon20 » 10/5/2007, 13:37

elcommendante napisał(a):ale z twojej wypowiedzi wynika, ze gdy tylko znjadziesz ladniejszy i lepszy kawalek drogi nie zawahasz sie odkrecic manetki gazu do konca.


wlasnie tutaj sie mylisz jazda z zawrotnymi predkosciami juz mi minela motorek chce rekreacyjnie a bandit mi sie podoba.

Jak przeczytales posta to zauwazyles ze juz jezdzilem na moto i wiem ze to nie jest zabawka tylko sprzet na ktorym mozna sobie zrobic kuku
Abaddon20
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5/5/2007, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamp » 10/5/2007, 13:42

Hmmmm tylko mam nadzieje, że nie będziesz próbował robić obrotów na motocyklu, ani skakać moto na dachy pociągów, a w szczególności przejeżdżać bez garnka na głowie przez blokady drogowe :D Pamiętaj, że fizyka obowiązuję wszystkich

Co do zagrożeń -> Jest multum wypowiedź użytkowników forum, odnośnie wypadków, gleb i innych przygód, które się przytrafiły Nam w drodze. Wystarczy skorzystać z magicznej opcji szukaj :)

A poza tym witam także :)
Bezmyślność zabija... innych.
Kawasaki ER-6F 2010 ->
Avatar użytkownika
kamp
Świeżak
 
Posty: 270
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:32
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Abaddon20 » 10/5/2007, 13:49

to ze gleby i inne przypadki zwiazane z jazda po naszej wspanialej "stolicy" ( czyt. kaczogrodzie) sie zdazaja to ja doskonale zdaje sobie sprawe ale o niespodziankach bardziej pytalem pod katem eksploatacji , pracy zawieszenia , sily tlumienia amorkow, czy wysokich obrotow silnika i zwiazanym z tym przerostach znaczynych mocy.
Abaddon20
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5/5/2007, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kris2k » 10/5/2007, 14:32

Wlasciwie to zgadzam sie z Sieksonem, bandit to fajne moto bedzie dla Ciebie... po co Ci wiecej? Dobry wybor.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez cichy » 10/5/2007, 15:06

Drogie dzieci. Bardzo was proszÄ™, nie wypisujcie bzdur. :roll:

125ccm tak szeroko polecana pojemność na pierwszy motocykl, to nie jest nawet motocykl.
Jest mulasty jak rowerek dla dzieci, a z aut, to objeżdża chyba tylko malucha.
Bez przesady, może niedługo będziecie radzić żeby zaczynać od motorynki. :lol:
Bandzior to świetny wybór, to jest właśnie słaba sześćsetka. Mocne to mają ponad 120KM.

A to że większość użytkowników twierdzi, że należy zaczynać od 125 lub 250ccm, wynika z tego, że nie mają jeszcze 16-tu lat i nigdy na niczym mocniejszym nawet nie siedzieli.
:?
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez GrzeÅ› » 10/5/2007, 15:53

świetnie to ujołeś cichy. zgadzam się z tobą. wystarczy być dostatecznie dobrym kierowcą i mieć coś dostatecznie mądrego pod kopułą
GrzeÅ›
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 27/8/2006, 11:48
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez spazz » 10/5/2007, 17:40

to ja tez napisze. bandit to swietny wybor. sam takim zaczynalem i bardzo sobie go chwale. fajnie sie prowadzi a co najwazniejsze wybacza bledy
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez elco » 10/5/2007, 18:27

cichy nie kazdy rodzi sie motocyklistÄ…. Wiesz dobrze, ze na motocyklu uczy sie jezdzic cale zycie - nigdy nie wiadomo jakie niespodzianki spotkaja cie na naszych pieknych drogach. Ktos kto pyta o pierwszy motocykl w zyciu napewno nie poradzi sobie tak latwo z szescestka. Aczkolwiek maly bandzior zalicza sie do przyjemych i bezpiecznych motocykli. To bardzo dobry sprzet, zeby postawic pierwsze kroki. 125-tek tez nie uwazam za prawdziwe moto, ale jednak sa to ciekawe sprzety, ktore pozwalaja zrozumiec nieco praw fizyki i przy okazji nie zrobic sobie przy tym kuku.

do autora: jezeli w czyms cie urazilem to serdecznie przepraszam. Mam nadzieje, ze nawet jak kupisz cos mocniejszego niz bandzior to powoli i spokojnie nabierzesz doswiadczenia. Pojawil sie na scigaczu.pl artykul o fazerze 600. Moze tez rozpatrzyl bys ta opcje.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Re: Rozpoczecie rozmowy Bandit 600

Postprzez rafi » 10/5/2007, 21:03

Abaddon20 napisał(a):Witam
Po obejzeniu flmu TORQUE niebezpieczna predkosc ( czy jakos tak to bylo) zakochalem sie w motorach i teraz chce sam sobie kupic sprzet myslelem o Ninji albo o B Kngu od suzuki bo granica 300km/h nie jest dla mnie. Ja musze szybciej !!!!:D prawa jazdy nie mam bo nie ma po co go robic bo i tak mnie nikt nie zlapie.


Mi zdecydowanie zaimponowało grzanie po piachu ścigaczami i hamowanie z piskiem na żwirku :lol:
No i oczywiście zawrotne prędkości bez garnka na głowie z lachą na plecaku i okularkami słonecznymi :D Wiatr tam wyłączyli czy co?? :twisted:

Abaddon20 napisał(a): mam troche instynktu samozachowawczego wiec odkrecanie na max raczej nie wchodzi w gre

Jasne :) też tak gadałem. Ale Bandit fajny sprzęt, drugi po Fazerze :twisted:
A świstak siedzi ... bo sreberka były kradzione
Avatar użytkownika
rafi
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22/4/2007, 22:16
Lokalizacja: Piotrków T.

Postprzez Abaddon20 » 11/5/2007, 07:05

elcommendante napisał(a):do autora: jezeli w czyms cie urazilem to serdecznie przepraszam. Mam nadzieje, ze nawet jak kupisz cos mocniejszego niz bandzior to powoli i spokojnie nabierzesz doswiadczenia. Pojawil sie na scigaczu.pl artykul o fazerze 600. Moze tez rozpatrzyl bys ta opcje.


W niczym mnie nie uraziles bo to fakt ze nie kazdy rodzi sie motocyklista i w tym sie z Toba zgadzam a co do czegos mosniejszego ... to narazie nie planuje zakupu dawcocykla tylko motocykl a Bandit jest tym o co mi dokladnie chodzi :D

zaraz przeczytam sobie ten tekst o fazerze 600 i zobaczymy :D
Abaddon20
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5/5/2007, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ARMED » 11/5/2007, 08:51

siemka
chyba dobry wybór, szczególnie że mówisz o jeździe lightowej, bo dla mnie Bandit 650 znudził się po 2 tygodniach. Jest naprawdę super po mieście w koreczku itd. , ale ...........
pozdro
ARMED
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 25/3/2007, 06:20
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez mateo Fazer 600 » 11/5/2007, 11:31

a poco odrazu r1 i miejsce na cmentarzu ale Bandit moze byc fajne spokoje-(ale agresywnie tez jest) moto!!!
mateo Fazer 600
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 18/7/2006, 12:25
Lokalizacja: częstochowa

Postprzez Abaddon20 » 11/5/2007, 13:51

mysle ze R1 to nie jest dobry pomysl nawet R6 to bardzo zly pomysl :D

jedynie Hornet 600 lub Fazer 600 poza Bandyta jest brana pod uwage poniewaz ja naprwde nie chce sie zabic na pierwszym zakrecie :D
Abaddon20
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5/5/2007, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marcin2 » 11/5/2007, 14:14

witam, obecnie posiadam B6 S z 2002r. i bardzo sobie chwalę ten motocykl zarówno w mieście jak i poza (z plecaczkiem) przyjemnie się nim jeździ, przed zakupem również zastanawiałem się nad hornetem lub fazerem( głównym kryterium wyboru był wygląd), gdy je zobaczyłem obok siebie to wybrałem bandziora bo wegług mnie prezentuje się najlepiej (ale zależy co kto lubi).
marcin2
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27/1/2007, 22:20

Postprzez fv » 11/5/2007, 17:49

Powiem tak: po pół roku jazdy GS 500 uważam, że jest trochę jednak ZA SZYBKA na początek.

Możesz dawać sobie teraz rękę uciąć, że nie będziesz odkręcał i wykorzystywał mocy, ale wytrwasz w tym może z miesiąc. KAŻDY ODKRĘCI. To pewne jak Słońce. Mnie też się zdawało, że nie będę jeździł szybko, ale to tylko uspokajanie i oszukiwanie siebie. I też już jeździłem samochodami, mam 28 lat... Nie ma bata, odkręcisz. A bandit leci 180 bardzo łatwo.

Druga rzecz, niby banalna. Motocykl o sporej masie, wysoko położonym środku cieżkości i niemałej w sumie mocy ma jedną dużą wadę. Na początku bardzo trudno jest rozluźnić prawą dłoń i wraz z ruchami kierownicy dodajesz i odejmujesz gazu. Wszystko jest fajnie, póki nie stracisz orientacji. Jakiś debil wyjeżdżający z boku czy przyłożenie lusterkiem w wymijaną w korku cieżarówkę może spowodować nagły przyrost mocy. I co się wtedy stanie? W pierwszym wypadku jak za mocno odkręcisz to .... a w drugim może cię wgnieść w ciężarówkę jeśli ją mijasz po swojej prawej.
A pomyśl o koleinach branych w zakręcie, gdy trzymasz się kurczowo kierownicy a ona podskakuje? Też się rollgaz rusza.

To taki przykład tylko. Wcale nie jest tak łatwo ogarnąć motocykl.
fv
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/4/2007, 21:26

Postprzez Abaddon20 » 11/5/2007, 17:54

fv mow mi tak wiecej ... chetnie poslucham bo wlasnei tego po tym poscie sie spodziewalem aby ktos bardzie doswiadczony powiedzial jak to jest i jakie zagrozenia na mnie czychaja wiec chetnie przeczytam cos jeszcze
Abaddon20
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5/5/2007, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fenis77 » 13/5/2007, 09:42

stary, nie sluchaj nikogo tylko kupuj, nawet na skuterku moze cie tramwaj potracic, ja uwazam ze BANDYTA to swietny wybor, pogadaj z johnmichael (spotkasz go glownie w dziale ZAGRANICZNIAKI), on kupil takie same moto rocznik 2000 ok miesiaca temu i tez jest to jego powazniejsze moto, jezdzilismy razem pare razy i moto w normalnym ruchu publicznym niczym nie odbiega od mojej R6, siedzi sie napewno wygodniej i jest napewno ciezszy ale skoro mowisz ze wazych 100-ke to moto stary dla ciebie w sam raz. JAk ktos ma w glowie dziury to sie nawet na rolkach zabije, bardzo dobrzy motocykliscie maja wypadki na bardzo dobrych maszynach i teraz rodzi sie pytanie - czy nie byli jeszcze gotowi na tak mocne moto, moze powinni wciaz jezdzic 125 skoro nieogarneli swojej maszyny ............
Teraz ja czekam na krytyke...
byla CBR600 F4 Sport | R6 2004 | teraz - ZX6R 2007 | | http://www.youtube.com/watch?v=9TghY-O9 ... 20Kawasaki
fenis77
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 19/10/2006, 10:28
Lokalizacja: wczesniej Wroclaw teraz Anglia Cornwall

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê