Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Buspasy dla motocyklistów? Nieprędko...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Buspasy dla motocyklistów? Nieprędko...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 24/11/2011, 09:52

W Gdańsku jest "oficer rowerowy" - i proszę : <a href="http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rowerem-po-buspasie-we-Wrzeszczu-n53257.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rowerem-po-buspasie-we-Wrzeszczu-n53257.html</a> - rowerzyści mogą jechać buspasem
Jak motocykliści dorobią się swojego oficera (w co wątpię bo to sprawa nie racjonalności a ideologiczna) - to może też im pozwolą jeździć buspasem?<br><hr>Andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 24/11/2011, 18:22

Komentatorzy napisał(a):Lovtza w tym artykule zabrakło jeszcze jednego, zmuszenia całej masy społeczeństwa aby przesiadła się do autobusów. Co za tym idzie? Kupowanie biletów różnej maści i napełnianiu kasy miasta naszymi pieniążkami. Kasa z biletów idzie do budżetu miasta a kasa z akcyzy paliwa do budżetu państwa.<br><hr>Fiodor FZ1S<br>
Komentatorzy napisał(a):TO nie do końca tak jak mówisz. O ile wiem 99% miast dokłada do komunikacji miejskiej, a nie na niej zarabia.<br><hr>Dyzio<br>
Komentatorzy napisał(a):Ale aby mniej dokładać... <br><hr>Fiodor FZ1S<br>
ŻYDOSTWO NIGDY NIE ŚPI !!!<br><hr>Towelie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 24/11/2011, 18:28

Komentatorzy napisał(a):Jestem aktywnym zarówno motocyklistą, jak i rowerzystą. Nie rozumiem jednak zupełnie "wrzucania do jednego worka" motocykli i rowerów, które nie ukrywajmy - są na trasach dla pojazdów mechanicznych zawalidrogami i w doskonały sposób dezorganizują jazdę innych uczestników ruchu. Tak jak nikt nie kwestionuje rozróżnienia przepisów dotyczących poruszania się samochodów osobowych i ciężarowych, tak też rowery wykazujące się zupełnie inną dynamiką, nie powinny być włączane w rozważania dotyczące udostępnienia buspasów.<br><hr>Moto/cyklista<br>
Może jakaś późniejsza kampania uświadamiania rowerzystów jakie powodowaliby utrudnienia w ruchu przyniosła by skutki ;D<br><hr>Towelie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/11/2011, 18:48

Komentatorzy napisał(a):Kierowcy powinni zorganizować masę krytyczną przeciw rosnącym cenom paliwa i bus pasom.
Potencjał ta grupa ma.<br><hr>a<br>
Komentatorzy napisał(a):a i dodam jeszcze, że kompletnie grzeje mnie to że w ikarusie mega cośtam eko full flux jedzie 200 osób a ja autem jadę sam.
niech sobie kupią auta, niech je tankują, niech płacą ubezpieczenia, niech płacą za naprawy paliwo i napędzają całą koniunkturę motoryzacyjną, z której państwo czerpie przecież zyski, to też będą sami jechać. Nie chcą - ok.
to ja i inni kierowcy do koryta władzy dosypują pieniądze w podatkach na każdym kroku, a nie pasażerowie autobusów, więc z jakiej paki KIEROWCOM zabiera się pas na bus pas?
bus pas to taki sam debilizm jak parytety i na podobnej zasadzie działa. Prawa powinny być równe dla wszystkich, tym bardziej że jadąc autem, nie dość że jestem dyskryminowany, to więcej na mnie złodziejskie państwo może zyskać.<br><hr>a<br>
Widze , że nie tylko ja popieram JKM ;) ale co do bus pasów mam wątpliwości czy ich nie zostawić jak np jade z razem z tymi 200 ludzmi w autobusie z Marymontu na Tarchomin to uwierz mi gdyby nie to, że autobus jedzie niezakorkowanym pasem to troche mniej życia zmarnuję. Ale jestem pewien, że motocykle i motorowery nie utrudniały by w żaden sposób autobusom. Z samochodem to nie to samo. Puszką nie wbijesz się tak płynnie na pas obok jak skończy się bus pas bo zanim ktoś cb wpuści to autobus będzie czekał. Zresztą jak paliwo będzie za rok najpewniej po ok 7 zł ;( to będziesz zmuszony polubić jazdę w autobusie albo komfort jazdy między samochodami ekonomicznym moto ;D No chyba że nadal będziesz miał dużo pieniędzy i czasu na jazdę katamaranem po mieście.<br><hr>Towelie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/11/2011, 14:29

Nie ma tragedii, u nas tez dzialaja niepisane zasady. Mnie nikt nie zatrzymuje a zawsze cisne buspasami od kilku lat. <br><hr>Drz wwa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/11/2011, 22:19

Komentatorzy napisał(a):Zobaczcie jak to funkcjonuje w normalnych krajach <a href="http://www.copenhagencyclechic.com" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.copenhagencyclechic.com</a>/<br><hr>Logan<br>
Komentatorzy napisał(a):lubię to!<br><hr>Tomek b12<br>
Będę mieszkał w Kopenhadze i pośmigam skuterem po ścieżce rowerowej ale 30 na godzinę...<br><hr>kisiu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/1/2012, 18:58

wy tępe zj­eby kucowate, buspasy są buspasami, bo to BUSpasy, rozumiecie kut­afony? poza tym autobusy są potrzebne, a po co komu tępy ch­uj w skórze?<br><hr>seba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2014, 16:35

Od dzisiaj w Bydgoszczy bus pasy są dostępne dla motocykli i skuterów<br><hr>cobrixx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê