Zobacz wątek - Przeczytaj przed zakupem - Umowy, dokumenty vs oszuści!!
NAS Analytics TAG

Przeczytaj przed zakupem - Umowy, dokumenty vs oszuści!!

Przepisy, prawo
_________

Przeczytaj przed zakupem - Umowy, dokumenty vs oszuści!!

Postprzez Dashofer » 13/9/2011, 18:20

Zakładam temat, który wydaje mi się że powinien być przydatny przyszłym motocyklistom by mogli się cieszyć swoim wymarzonym jednośladem a nie patrzeć na niego jak stoi w garażu. Sam jestem właśnie posiadaczem takiego motocykla więc tym bardzie czuje się w obowiązku o tym napisać.

Do rzeczy, z mojego doświadczenia choć niezbyt bogatego już wiem, że posiadanie całej dokumentacji jest nawet ważniejsze od stanu technicznego motocykla ( motocykl masz szanse naprawić, z dokumentacją już tak nie jest jak trafisz na oszusta)

Mój błąd polegał na tym, że kupiłem motocykl, który jest zarejestrowany na inną osobę niż ta od, której kupiłem, byłem tak zaćmiony samym motocyklem, że dokumenty zeszły na drugi plan I TU BŁĄD. Wszystko by było ekstra gdybym miał ciąg umów, czyli oprócz moje umowy z chłoptasiem od którego kupiłem, jeszcze umowę miedzy nim a kolesiem z dowodu rejestracyjnego bez tej umowy NIE MOŻNA zarejestrować. Jak się można spodziewać umowy tej już nie mogę wyłudzić. Według prawa jest małe prawdopodobieństwo, że wyjdę zwycięsko z tej całej sprawy.

Nie chodzi mi teraz o to co można zrobić, nie chodzi mi o to by na mnie jechać jaki to ja jestem głupi, chciałbym by każdy kto kupił motocykl i miał problem z dokumentacją opisał swoją sytuację i tylko opisał bo to ma być pomoc przed zakupem nie po.

Taki to mój przykład ku przestrodze moje porady
- kupuj od osoby w dowodzie rejestracyjnym
- podpis taki sam jak w dowodzie osobistym i złożony przy tobie
- staraj się sam wziąć swoja umowę kupna sprzedaży, która broni twoich praw i wypełniaj przy zakupie
- nie zaniżaj kwoty na umowie, w urzędzie skarbowym mają swój katalog i tak skasują cię po swojej cenie w razie dochodzenia swojej racji możesz uzyskać taki zwrot jak na umowie.
- nie umawiaj się na dosłanie dokumentacji, bo nie dośle

na koniec dodajcie swoje porady kiedyś stworzy się może swego rodzaju księga przestrogi:)

Życzę mądrych zakupów!!!
Dashofer
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9/6/2011, 00:20
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez skidmarks » 14/9/2011, 00:54

Postaraj się skontaktować z osobą z dowodu rej.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski


Re: Przeczytaj przed zakupem - Umowy, dokumenty vs oszuści!!

Postprzez bryk77 » 14/9/2011, 03:19

Dashofer napisał(a):Taki to mój przykład ku przestrodze moje porady
- kupuj od osoby w dowodzie rejestracyjnym
- podpis taki sam jak w dowodzie osobistym i złożony przy tobie
- staraj się sam wziąć swoja umowę kupna sprzedaży, która broni twoich praw i wypełniaj przy zakupie
- nie zaniżaj kwoty na umowie, w urzędzie skarbowym mają swój katalog i tak skasują cię po swojej cenie w razie dochodzenia swojej racji możesz uzyskać taki zwrot jak na umowie.
- nie umawiaj się na dosłanie dokumentacji, bo nie dośle



Sie rozpisałeś żeby wszystkim przekazać oczywistą oczywistość... Poza tym temat kwalifikuje się do działu "prawo".
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez Slusar91 » 14/9/2011, 12:11

Ten temat chyba byl tu cally czas. Autor napisal go azeby ostrzec nieostroznych aby patrzec ludziom w dowody osobistee jak i rejestracyjne.
Slusar91
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 14/8/2011, 16:59
Lokalizacja: Żagań/Lubuskie

Postprzez Dashofer » 14/9/2011, 14:35

Tak temat kwalifikuje się na dział PRAWO według kategorii, tu się zgodzę, natomiast do tego działu zagląda się najczęściej jak już jest po sprawie a mi zależy na prewencji z tego powodu uważam że coś takiego powinno być w dziale Chcę Kupić Motocykl.
Oczywista oczywistość a jak popatrzeć na fora pytania o dokumenty pojawiają się regularnie więc to co dla Ciebie jest jasne nie musi być dla kogoś innego. Teraz już po sprawie bo został temat przeniesiony, domyślałem się że tak będzie. No nic, chciałem dobrze.

Pozdrawiam
Dashofer
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9/6/2011, 00:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Dashofer » 18/9/2011, 23:39

Zapraszam do podawania oczywistych oczywistości, to jest doskonała okazja by komuś pomóc oszczędzić wielu problemów.
Powtórzę to co już zostało napisane i wzbogacę o kolejne spostrzeżenia:

Księga Przestrogi ;) Podsumowanie (1):
- kupuj od osoby w dowodzie rejestracyjnym
- podpis taki sam jak w dowodzie osobistym i złożony przy tobie
- staraj się sam wziąć swoja umowę kupna sprzedaży, która broni twoich praw i wypełniaj przy zakupie
- nie zaniżaj kwoty na umowie, w urzędzie skarbowym mają swój katalog i tak skasują cię po swojej cenie w razie dochodzenia swojej racji możesz uzyskać taki zwrot jak na umowie.
- nie umawiaj się na dosłanie dokumentacji, bo nie dośle

-sprawdź adres na dowodzie rejestracyjnym, czy się zgadza z adresem na umowie
- nigdy nie kupujcie na dowodzie tymczasowym
- nie napalać się, oceniać zimnym okiem (napaleńcy do agencji)
- nie zgubić dokumentów, trzymać wszystko razem.
Dashofer
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9/6/2011, 00:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez marys888 » 19/9/2011, 05:20

- dokładnie sprawdzić numery (rama, dowód rejestracyjny, karta pojazdu)

znajomy kupił motorower i na przeglądzie okazało się, że nr na ramie ma o 1 "zero" więcej niż w dowodzie rejestracyjnym. Motorower był zarejestrowany ma tych numerach przez ostatnie 20 lat i dopiero teraz przy próbie rejestracji na nowego właściciela wyszły takie cuda.
marys888
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4/10/2010, 05:32

Postprzez Dashofer » 4/10/2011, 18:09

Księga Przestrogi Wink Podsumowanie (2):
- kupuj od osoby w dowodzie rejestracyjnym
- podpis taki sam jak w dowodzie osobistym i złożony przy tobie
- staraj się sam wziąć swoja umowę kupna sprzedaży, która broni twoich praw i wypełniaj przy zakupie
- nie zaniżaj kwoty na umowie, w urzędzie skarbowym mają swój katalog i tak skasują cię po swojej cenie w razie dochodzenia swojej racji możesz uzyskać taki zwrot jak na umowie.
- nie umawiaj się na dosłanie dokumentacji, bo nie dośle
- sprawdź adres na dowodzie rejestracyjnym, czy się zgadza z adresem na umowie
- nigdy nie kupujcie na dowodzie tymczasowym
- nie napalać się, oceniać zimnym okiem (napaleńcy do agencji)
- nie zgubić dokumentów, trzymać wszystko razem.

- dokładnie sprawdzić numery (rama, dowód rejestracyjny, karta pojazdu)

Czekamy na więcej sugestii!!!
Dashofer
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9/6/2011, 00:20
Lokalizacja: Gdańsk



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na gr