Zobacz wątek - Połamane plastiki
NAS Analytics TAG

Połamane plastiki

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Połamane plastiki

Postprzez olomos » 30/8/2011, 18:59

Witam mam pytanie, ponieważ mam połamane plastiki, które są sklejone i dobrze się trzymają, lecz odprysł mi lakier i bardzo nie estetycznie to wygląda, poradzicie jakiś sposób, żeby to przysłonić czy cokolwiek polepszyć?
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Z góry dzięki :wink:
olomos
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16/5/2009, 21:49
Lokalizacja: Wilkasy


Postprzez Czester » 30/8/2011, 19:35

Nie odprysł lakier a popękała i odpadła szpachla. Trzeba poszpachlować jeszcze raz szpachlówką z włóknem, później wykończeniową, na to podkład i lakier. Jeśli nigdy tego nie robiłeś to nawet się na to nie zabieraj bo na 100% wyjdzie kicha.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez olomos » 30/8/2011, 19:50

ok. to poszukam jakiegoś kumpla, na pewno jakiś się w to bawił :)
olomos
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16/5/2009, 21:49
Lokalizacja: Wilkasy

Postprzez zxer » 30/8/2011, 20:17

etam odrazu kicha. wzmocnij od srodka wloknem szklanym z zywica (oczywiscie najpierw wyczysc powierzchnie i odtlusc)

wyskrob syf z szczenily i lekko naskrob. Poloz szpachle i czekaj az wyschnie, przetrzyj papierem do gladkosci i poloz spachle wykonczeniowa jeszcze raz bo piersza warstwe minimalnie wessie do rowka. Przetrzyj na rowno papierem sciernym. Nie nakladaj koloru az bedziesz pewien ze powierzchnia jest w 100% gladka i sucha


Polakieruj kolorem 2-3 cieniutkie warstwy, potem 2 warstwy lakieru, przetrzyj wodnym papierem sciernym 2500 i wypoleruj.

Najwazniejsze zeby sie z niczym nie spieszyc. Kazdy material musi byc na 100% suchy przed nalozeniem kolejnego. Zabezpiecz sobie to miejsce tasma zebys nie zrobil mamalygi na dobrym lakierze.

Na wiekszosci farb masz napisany jaki ma byc odstep czasowy miedzy kolejnymi warstwami
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez olomos » 30/8/2011, 20:28

ok dzięki zxer najpierw sie udam po zakupy ;D a później czeka mnie parę godzinek w garażu ;) lubię to,
od środka właśnie mam sklejone i dobrze trzyma :) (poprzedni właściciel kleił)
olomos
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16/5/2009, 21:49
Lokalizacja: Wilkasy

Postprzez Czester » 30/8/2011, 21:11

zxer napisał(a):etam odrazu kicha [...]

Po pierwsze trzeba mieć pojęcie o szpachlowaniu + rękę do tego. Po drugie nie wspomniałeś o kilku istotnych rzeczach jak rodzaj i gradacja papieru do szlifowania szpachli (inny przy szpachli z włóknem, inny przy wykończeniówce), odtłuszczeniu, nałożeniu podkładu i jego przetarciu w odpowiedni sposób odpowiednim papierem (bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że pryskałbyś bazę na gołą szpachlę?). Na koniec znów odtłuszczenie i położenie bazy a następnie lakieru nawierzchniowego. Trzeba mieć pojęcie jak go rozrobić i oczywiście mieć czym położyć lakier (sprężarka, pistolet). Lakiernictwo to nie takie hop siup jakby mogło się niektórym wydawać. Mowa tu o porządnie zrobionej robocie. No chyba, że miałeś na myśli chałturnictwo i psikanie sprayami o odcieniach na 100% innymi niż fabryczny lakier...
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez zxer » 30/8/2011, 21:24

CzesterTX

Wiadomo ze jezeli chcesz to zrobic na hop siup to lepiej udac sie do lakiernika. W jego przypadku nie jest to jakas powazna naprawa i jak zrobi sobie sam to wielkiej roznicy nie bedzie.

sam napisal:

"poradzicie jakiś sposób, żeby to przysłonić czy cokolwiek polepszyć? "

co do lakieru to mozna dostac na tyle podobny ze nie bedzie wiekszej roznicy
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez olomos » 30/8/2011, 21:35

Mam sprężarkę i pistolet także nie będę latał ze sprayami ;) Rozmawiałem z Ojcem i mi pomoże on też się bawił w takie rzeczy, to jest mój pierwszy moto i im więcej zrobię w nim sam tym większą będę miał wiedzę i będę bardziej niezależny na przyszłość a tak w ogóle to sprawia mi duża frajdę :D
I znalazłem też fajny poradnik :D http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja ... u-poradnik
olomos
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16/5/2009, 21:49
Lokalizacja: Wilkasy

Postprzez olomos » 31/8/2011, 14:16

Dobra jest tak, nałożyłem podkład na to szpachle wszystko oczywiście wyrównałem i teraz tak już jest plastik równy tylko kolor... Jak mam to zrobić? Wiem że podkład na to lakier itp. ale byłem w sklepie i typek powiedział, że mam kolor metalik i ciężko będzie mi to zrobić i że lepiej dać do lakiernika do malowania. Mi nie zależy żeby to było wszystko pięknie zrobione i ani śladu. Chce żeby to było zrobione jak najlepiej i żebym miał w to jak największy wkład. Bo na tym moto będę leżał na pewno nie raz w końcu pierwszy :wink:
olomos
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16/5/2009, 21:49
Lokalizacja: Wilkasy

Postprzez zxer » 31/8/2011, 14:43

http://www.ebay.co.uk/itm/1-lt-Electric ... 519ab8e396


szukaj farby perlowej. Sprawdz moze znajdziesz gdzies kod koloru
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Repsol » 31/8/2011, 18:33

Zapewne zrobiłes sporo podstawowych blędów, ale skoro juz wypodkładowałeś i wyszpachlowałes to nie ma co o tym pisać.

Teraz tak:

Szpachle musisz koniecznie zakryć podkladem (najlepiej akrylowy 5:1). Aby było profi powinieneś do tego podkładu dodać około 10% uelastyczniacza. Wcześniej zapewne nie dawałeś więc teraz też możesz odpuścić.

Podkładujesz dwoma warstwami -> czekasz aż przeschnie -> szlifujesz na mokro papierem 800 lub 1000 (grubiej NIE bą będzie widać rysy, drobniej NIE bo nie będzie przyczepności) -> następnie dajesz I-warstwe bazy (nie wylewaj jej tylko zrób na pół mat bo ma złapać kontakt) -> czekasz 15min -> kładziesz II-warstwe bazy (tą juz pełną wylaną) -> od tej chwli masz 24h na połozenie Claru (do którego równiez powinieniec dodać od 5-10% uelastyczniacza), jeśli nie połozysz w tym czasie to nie zwiaze się chemicznie i będzie się łuszczył.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez olomos » 31/8/2011, 19:09

Dzięki wielkie :) akurat mam podkład 5+1 z utwardzaczem, tylko problem jest z kolorem poszukam jeszcze po necie. Podkład nakładać pistoletem najlepiej?
olomos
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16/5/2009, 21:49
Lokalizacja: Wilkasy

Postprzez Repsol » 31/8/2011, 19:47

olomos napisał(a): tylko problem jest z kolorem poszukam jeszcze po necie.


Jaki problem :?: Piszesz, że nie zalezy Ci zbytnio na wyglądzie więc bierzesz owiewke z kolorem który potrzebujesz i idziesz z nią do mieszalni lakierów. Napewno dobiorą Ci cos podobnego.

olomos napisał(a): Podkład nakładać pistoletem najlepiej?


Tak, pistoletem. Te podkłady są dosyć gęste podobnie jak szpachlówki natryskowe. Takie rzeczy nalezy nakładać pistolem z dyszą 1.8-2,5. Jesli masz mniejszą to po prostu dasz więcej rozcieńczalnika i tez będzie.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Invi » 31/8/2011, 20:36

zxer napisał(a):CzesterTX

Wiadomo ze jezeli chcesz to zrobic na hop siup to lepiej udac sie do lakiernika. W jego przypadku nie jest to jakas powazna naprawa i jak zrobi sobie sam to wielkiej roznicy nie bedzie.


Jak nie poważna? Głęboko szpachli w miejscu które pracuje i lakierowanie całego plastiku.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez olomos » 26/9/2011, 21:29

za jakieś 2 dni wstawię fotki jak wyglądają teraz ;) a miejsca połamane itp. zdjąłem stary klej itp. i ze spawałem. zresztą sami zobaczycie :D
olomos
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16/5/2009, 21:49
Lokalizacja: Wilkasy



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê