Zobacz wÄ…tek - Linka gazu [aprilia rs 50]
NAS Analytics TAG

Linka gazu [aprilia rs 50]

i inne małe pojemności
_________

Linka gazu [aprilia rs 50]

Postprzez pavelx » 12/8/2011, 15:54

Witam.
Ostatnio zerwała mi się linka gazu w mojej aprilii. W sklepie nigdzie nuie mogę jej dostać. Chce kupić przez internet ale wszystkie linki maja dlugosc 1 97cm 2 87cm. 1 i 2 bo w tej lince jest rozdzielacz i jedna idzie do pompki dozownika oleju a druga do gaznika, ale do rzeczy. Zmierzyłem starą linke i ona ma dlugosc 1 105cm 2 97cm. Czy mogę kupić krótszą linke ? I czy możliwie ze stara linka się rozciągneła, bądź była za długa ? Ponieważ manteką powinno się ciagnac do siebie a od siebie nie powinno sie dac ruszac, a na starej lince mogle od siebie i do siebie ruszac. Moze byla za długa?
pavelx
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 11/7/2011, 16:09


Re: Linka gazu [aprilia rs 50]

Postprzez komarcc » 12/8/2011, 21:10

pavelx napisał(a):Witam.
Ostatnio zerwała mi się linka gazu w mojej aprilii. W sklepie nigdzie nuie mogę jej dostać. Chce kupić przez internet ale wszystkie linki maja dlugosc 1 97cm 2 87cm. 1 i 2 bo w tej lince jest rozdzielacz i jedna idzie do pompki dozownika oleju a druga do gaznika, ale do rzeczy. Zmierzyłem starą linke i ona ma dlugosc 1 105cm 2 97cm. Czy mogę kupić krótszą linke ? I czy możliwie ze stara linka się rozciągneła, bądź była za długa ? Ponieważ manteką powinno się ciagnac do siebie a od siebie nie powinno sie dac ruszac, a na starej lince mogle od siebie i do siebie ruszac. Moze byla za długa?


To raczej kwestia regulacji, ktoś przy montażu linki jej nie wyregulował i tak zostało, linka się nie wyciąga, a nawet jeśli to tak mało, że tego nie zauważysz.

Czy stara linka idąc od manetki do gaźnika wisiała gdzieś luźno? Jeśli nie to po założeniu linki do manetki nie starczy Ci długości do gaźnika i nic z tego nie wyjdzie.
Różnica to aż 10cm moim zdaniem na 99% nie będzie to pasować.
Ważna jest też długość linki, która wystaje z pancerza, czasem są za krótkie i po puszczeniu manetki przepustnica nie wraca na swoje miejsce, przez co nie ma wolnych obrotów tylko cały czas 3-6tys (zależy jaka linka) lub za długie wtedy nie dodasz gazu na full.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez pavelx » 13/8/2011, 09:08

Cóż udało się zregenerować starą linke, ale jak wiadomo takie cos starczy na 100km ? Napewno nie więcej. Za chwile jade załozyc stara linke i zobacze czy gdzies wisiała. A nie wiem czy to ma znaczenie ale na tej starej lince, musialem 4km przejechac i musiiałem ciągnac ja reką. Mogła się przez to tak wydłuzyc ? :D

EDIT

Przejrzałem ofert na allegro linek i widze, że sa linki do różnych lat (2001, 2008). I teraz mam pytanie do kogoś kto zna się na apriliach :D. Czy linki z poszczególnych lat róznią się długościami ?!

EDIT 2

Zamontowałem starą zegenerowana linke i jest ok, ale nie może byc krotsza bo nigdzie nie zwisa. A wiec moje pytanie czy do modeli z roznych lat sa rozne linki gazu ?
pavelx
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 11/7/2011, 16:09



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê