Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Wypadki motocyklowe w 2011 - idziemy...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Wypadki motocyklowe w 2011 - idziemy...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 17/8/2011, 21:13

Komentatorzy napisał(a):Powitać,

tak się składa, że miałem przyjemność "uciekać" Policjantom na filmie. Szanse były dość równe (XX rocznik 2006). Szkolę się u Marka, więc odrobinę sztuki pilotażu BlackBirda liznąłem. Jechałem cały czas lewym pasem.

Myślę, że mimo dość szybkiego lecenie tuż nad powierzchnią ziemi, jak na SR71 przystało, nie stanowiłem specjalnego zagrożenia na drodze. Zawsze lecę na tyle wolno, żeby widzieć swojego Anioła Stróża w lusterkach - nigdy szybciej!

Jeśli ktoś dosiada motocykl który ma więcej niż 100 kucy pod bakiem to nie po to, żeby jechać 50km/h. Wszyscy motocykliści w jakimś stopniu przeginają - najważniejsze, żeby nie przeginać tam gdzie może nas ktoś lub coś z jezdni zdjąć raz na zawsze. S8 to obecnie jeden z lepszych kawałków asfaltu.

Jakbym się jeszcze raz urodził to byłbym Policjanem goniącym innych motocyklistów. Robiłbym najprzyjemniejszą czynność jaką facet może robić w ubraniu w majestacie prawa i nie musiałbym się specjalnie martwić, że za "ćwiartkę" na budziku ktoś zabierze mi prawo jazdy lub wlepi stosownie duży mandat.

Pozdrowienia dla wszystkich motocyklistów również tych z niebieskimi kogutami ;-). Uważajcie na wszystko co złe na drodze!<br><hr>XX Rider<br>
Komentatorzy napisał(a):coś w tym jest....powstaje mnóstwo nowych, szybkich tras....i od razu pojawia się tam mnóstwo nowych policyjnych kamer na motocyklach....po prostu jest to sposób na łatanie dziury budżetowej....fakt-najlepiej by było chyba samemu ścigać innych na trasie z blachą policyjną-takiego już nikt nie zdejmie....i to nawet możesz sobie pozwolić na szybszą jazdę, niż kierowca, którego gonisz....to może lepiej wprowadzić ograniczenie mocy motocykli i po sprawie...skoro na szybkich trasach najprędzej mogą Cię zdjąć za prędkość...to po co w moto ponad 100 konny silnik?? żeby posłuchać jego dźwięku w garażu???<br><hr> kierowca - czasem auta, czasem motocykla.... <br>
Komentatorzy napisał(a):Ciekawe czy gdy któregoś dnia jakiś idiota na rozpędzonym plastiku przykurwi w twoje auto na drodze zabijając ci kogoś z rodziny to czy też będziesz tak kretynizmy opowiadał. <br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):jakie kretynizmy??? wielce rozgoryczony widzę jesteś, że motocyklista zabił kogoś z Twojej rodziny....a jakby to traktor wyjechał a nie motocyklista - będziesz kisił temat na forum kierowców traktorów??? oceniasz wszystko nieobiektywnie, ze względu na stratę w rodzinie.....ale tak to już bywa, że ludzie giną na drogach...nie zawsze ze swojej winy....mój znajomy zginął na motocyklu z winy kierowcy auta....to nie znaczy, że jego rodzina ma teraz wchodzić na każde auto forum, żeby swoją gorycz przelewać na kierowców.....
sam jesteś kierowcą jakiegoś pojazdu? jak się zachowujesz na drodze??rozumiem, że nigdy nie zdarzy Ci się przekroczyć prędkości, nawet jak ktoś ustawi ograniczenie do 40 km/h na 3-pasmowej drodze (ze względu na remont tej drogi) i po zakończeniu tego remontu znak przez jakiś czas zostaje...to jedziesz max 40????<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla.... <br>
Komentatorzy napisał(a):Twoja argumentacja wygląda jak ta milicjanta: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=nYkp74v0cww" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=nYkp74v0cww</a> <br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):nie podejrzewałem cię o takie rozbudowane poczucie humoru....raczej postrzegałem cię jako zgorzkniałego, sztywnego motocyklistę, poruszającego się swoim Simsonem, Mz-ką czy innym sprzętem nie daj Bóg szybszym niż te 120 km/h i nigdy nie wychylającym się poza SZTYWNE, wpojone reguły.... wplecione w swój zaściankowy, nikomu broń Boże nie szkodzący żywot.....
czy przypadkiem nie jesteś typem sąsiada, który pierwszy dzwoni po policję, gdy drzwi obok w sobotni weczór po 22-ej słychać muzykę??? chyba jednak tak.....
o litości!....<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla....<br>
Komentatorzy napisał(a):To byś się zdziwił... Jak widać twoja ocena innych jest równie sprawna jak zdolność rozumienia gdzie i po co stosuje się ograniczenia prędkości...<br><hr>Jak?<br>
Zawsze mnie zastanawia dlaczego każda dyskusja Polaków kończy się w ten sam sposób. Czyli obelgi, wyzwiska, gadanie nie na temat związany z pierwotnym postem... My to chyba we krwi mamy. My się kłócimy we własnym sosie a cały cywilizowany świat robi swoje i dyma nas w pupę.<br><hr>XX Rider
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/8/2011, 07:29

Komentatorzy napisał(a):Witam,
pomożcie odróznić...gdyż sam nie mogę dopatrzeć się różnicy pomiędzy zachowaniem na jezdni kierowców "plastikowych " maszyn i tych kierowców zasłaniających się policyjnymi blachami....popełniaja dokładnie te same wykroczenia: znaczne przekroczenie prędkości (niedostosowane do warunków na drodze), latanie po pasach lewy-prawy-lewy.....zatem gdzie tu logika??? niekoniecznie zasadne wydaje mi się powodowanie takiego zagrożenia na drodze przez policję...tym samym kierowcy samochodów lub innych pojazdów na drodze są narażeni na potrącenie takiego policjanta....i założę się, że wówczas kierowca samochodu odpowie za brak ostrożności....ehhh...równi i równiejsi??

<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla....<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie potrafię ocenić czy udajesz totalnie głupiego, czy rzeczywiście taki jesteś. Jak zgodnie z przepisami policjanci mają prowadzić pościg za gościem lecącym na plastiku 250? <br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):trzymaj fason pajacu! nikogo nie obraziłem swoim wpisem i tego również oczekuję od innych forumowiczów....
więc niech nie prowadzą pościgu....kogo ścigają?? bandytę, przestępcę?? niejednokrotnie widziałem, jak sami prują grubo ponad 200 nikogo nie ścigając....więc jak rozumiem - ich przepisy nie obowiązują??? bo niby kto ma zatrzymać stróża prawa??? pewnie sam się chowasz za blachą i przekaraczając wszelkie przepisy ścigasz motocyklistów....<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla.... <br>
Komentatorzy napisał(a):Twoje wypociny są obrazą dla ludzkiego rozumu a ciebie po prostu ośmieszają skoro nie potrafisz skojarzyć prostych faktów. Powinieneś zobaczyć jak się tępi piratów drogowych na zachodzie. Od razu by ci **** zmiękła...<br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):na zachodzie....??? doświadczony widzę się odezwał....obieżyświat w mordę jeża....proszę, jakie to fakty Ty cfaniaczku kojarzysz, których reszta nie ogarnia? Jeździsz chodziaż na motocyklu, czy tylko wszedłeś na to forum powq....iać kierowców jednośladów?<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla....<br>
Komentatorzy napisał(a):Dużo jeżdżę po świecie i to często właśnie motocyklem. Rzeczywiście można tam zobaczyć jak działa cywilizowany świat. Dlatego takie politowanie budzą we mnie tacy frustraci jak ty.<br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):Popieram stanowczo twoja wypowiedz. Kilkakrotnie się spotkałem z pościgiem policji za prowadzącym dwuślad, najczęściej duży maxi-skuter w obrębie dużych miast we Francji. Nie wyglądało to za bardzo jak pościg na załączonym filmie, ale prawie. Nie o detale przecież chodzi, wręcz przeciwnie. To nie miejsce ani nie godzina. Jak człek zap....a z prędkością przekraczającą o 50 km/godz. dozwoloną, przy zatłoczonych drogach i pasach ruchu. Po pierwsze to dla mnie nie Motocyklista tylko Gamon z brakiem wyobraźni, nazywajcie to jak chcecie, (przygłup, debil lub coś podobnego). Cóż to za radocha na prostej drodze, dziś to takie łatwe, przy dzisiejszych motorkach. przecież nie ma w tym nic specjalnego. Sprawa nabiera innego rozmiaru jak się zakręty pojawiają i inne drogowe bananowe skorki. Trzeba być doświadczonym motocyklista aby ocenić technikę innych lub samego siebie w trudnych warunkach, wtedy jest ciekawiej ale prostacki szpan i łatwe dodawanie gazu nie ma już prawa do błysku. Wystarczy popatrzyć na bardzo niski poziom konkursów gymkhana w Polsce, wiem ze to początki, ale to świadczy o średniej mentalności i zdolnościach motocyklistów w Polsce. Nie powiem jest kilka talentów ale to drzewa zasłaniające las nie najlepszych o wyobrażeniach wręcz przeciwnych. To na razie jest szpan, może kiedyś stanie się inteligentnym środkiem transportu złączonym z przyjemnością. <br><hr>Jakub<br>
Komentatorzy napisał(a):jeśli ten przykładowy maxi-skuter to dwuślad, to dobrze jego kierowcy (i innych dwukołowych dwuśladów) nie wróżę :)<br><hr>ptt<br>
otóż piaggio sprzedaje bardzo dużo takich skuterów w paryżu na przykład -- dwa koła z przodu jedno z tyłu... jakby nie patrzeć dwuślad :)<br><hr>piaggio
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/8/2011, 10:41

Komentatorzy napisał(a):Witam,
pomożcie odróznić...gdyż sam nie mogę dopatrzeć się różnicy pomiędzy zachowaniem na jezdni kierowców "plastikowych " maszyn i tych kierowców zasłaniających się policyjnymi blachami....popełniaja dokładnie te same wykroczenia: znaczne przekroczenie prędkości (niedostosowane do warunków na drodze), latanie po pasach lewy-prawy-lewy.....zatem gdzie tu logika??? niekoniecznie zasadne wydaje mi się powodowanie takiego zagrożenia na drodze przez policję...tym samym kierowcy samochodów lub innych pojazdów na drodze są narażeni na potrącenie takiego policjanta....i założę się, że wówczas kierowca samochodu odpowie za brak ostrożności....ehhh...równi i równiejsi??

<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla....<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie potrafię ocenić czy udajesz totalnie głupiego, czy rzeczywiście taki jesteś. Jak zgodnie z przepisami policjanci mają prowadzić pościg za gościem lecącym na plastiku 250? <br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):trzymaj fason pajacu! nikogo nie obraziłem swoim wpisem i tego również oczekuję od innych forumowiczów....
więc niech nie prowadzą pościgu....kogo ścigają?? bandytę, przestępcę?? niejednokrotnie widziałem, jak sami prują grubo ponad 200 nikogo nie ścigając....więc jak rozumiem - ich przepisy nie obowiązują??? bo niby kto ma zatrzymać stróża prawa??? pewnie sam się chowasz za blachą i przekaraczając wszelkie przepisy ścigasz motocyklistów....<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla.... <br>
Komentatorzy napisał(a):Twoje wypociny są obrazą dla ludzkiego rozumu a ciebie po prostu ośmieszają skoro nie potrafisz skojarzyć prostych faktów. Powinieneś zobaczyć jak się tępi piratów drogowych na zachodzie. Od razu by ci **** zmiękła...<br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):na zachodzie....??? doświadczony widzę się odezwał....obieżyświat w mordę jeża....proszę, jakie to fakty Ty cfaniaczku kojarzysz, których reszta nie ogarnia? Jeździsz chodziaż na motocyklu, czy tylko wszedłeś na to forum powq....iać kierowców jednośladów?<br><hr>kierowca - czasem auta, czasem motocykla....<br>
Komentatorzy napisał(a):Dużo jeżdżę po świecie i to często właśnie motocyklem. Rzeczywiście można tam zobaczyć jak działa cywilizowany świat. Dlatego takie politowanie budzą we mnie tacy frustraci jak ty.<br><hr>Jak?<br>
Komentatorzy napisał(a):Popieram stanowczo twoja wypowiedz. Kilkakrotnie się spotkałem z pościgiem policji za prowadzącym dwuślad, najczęściej duży maxi-skuter w obrębie dużych miast we Francji. Nie wyglądało to za bardzo jak pościg na załączonym filmie, ale prawie. Nie o detale przecież chodzi, wręcz przeciwnie. To nie miejsce ani nie godzina. Jak człek zap....a z prędkością przekraczającą o 50 km/godz. dozwoloną, przy zatłoczonych drogach i pasach ruchu. Po pierwsze to dla mnie nie Motocyklista tylko Gamon z brakiem wyobraźni, nazywajcie to jak chcecie, (przygłup, debil lub coś podobnego). Cóż to za radocha na prostej drodze, dziś to takie łatwe, przy dzisiejszych motorkach. przecież nie ma w tym nic specjalnego. Sprawa nabiera innego rozmiaru jak się zakręty pojawiają i inne drogowe bananowe skorki. Trzeba być doświadczonym motocyklista aby ocenić technikę innych lub samego siebie w trudnych warunkach, wtedy jest ciekawiej ale prostacki szpan i łatwe dodawanie gazu nie ma już prawa do błysku. Wystarczy popatrzyć na bardzo niski poziom konkursów gymkhana w Polsce, wiem ze to początki, ale to świadczy o średniej mentalności i zdolnościach motocyklistów w Polsce. Nie powiem jest kilka talentów ale to drzewa zasłaniające las nie najlepszych o wyobrażeniach wręcz przeciwnych. To na razie jest szpan, może kiedyś stanie się inteligentnym środkiem transportu złączonym z przyjemnością. <br><hr>Jakub<br>
Komentatorzy napisał(a):jeśli ten przykładowy maxi-skuter to dwuślad, to dobrze jego kierowcy (i innych dwukołowych dwuśladów) nie wróżę :)<br><hr>ptt<br>
Komentatorzy napisał(a):otóż piaggio sprzedaje bardzo dużo takich skuterów w paryżu na przykład -- dwa koła z przodu jedno z tyłu... jakby nie patrzeć dwuślad :)<br><hr>piaggio<br>
Dzięki za wsparcie, niemniej oczywiście myślałem o "jednośladzie" typu Burgman 650 lub T-Max 500. Te wymienione powyżej trzy-kolowce, albo raczej ich prowadzący. Najczęściej facet przenosi się z bryki na dziwolag-slad bez prawka na motor i w dodatku po raptem 7 godzinach obligatoryjnej nauki w Moto-école. Do niedawna już po 3 godz. mógł pożerać asfalt 400 cm".
Stach mnie przechodzi jak taki jest w moim okręgu życia mniejszym niż 10 m. Nie mają żadnej świadomości co to jest zakręt. Wyprzedzają nas (tu mowie oczywiście o 2-kołowcach) w łuku od wewnętrznej wypychając na prawym pod kola aut jadących z przeciwka, ładnie się nie zachowują ! Typ często bardzo arogancki, łatwość prowadzenia tych sprzętów sprawia ze dla mnie nigdy MOTOCYKLISTAMI nie zostaną. W tym jest problem, ze jest ich dużo i co raz więcej będzie, chyba ze zdrowy rozsadek sprawi aby prawko na motorek było obowiązkowe. Z czasem na pewno, wynika to że złych statystyk wypadków, ale kiedy ?
<br><hr>Jakub
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/8/2011, 10:54

no niestety, ale ilość wypadków na jednośladach to ułamek w porównaniu do wypadków samochodów, niezależnie czym jeździsz, czy motorowerem czy motocyklem to nazywają nas dawcami, nie wiem czemu, ja osobiście na publicznych drogach nie szaleje, umawiam się z kumplami na jakimś placu i tam szalejemy, zawsze mamy kaski na głowie i zachowujemy się w miarę bezpiecznie...<br><hr>bartoo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/8/2011, 19:36

no i mamy na potwierdzenie,że temat jest poważny
<a href="http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/1041215,wypadek-na-zamenhofa-nie-zyje-dwoc,id,t.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/1041215,wypadek-na-zamenhofa-nie-zyje-dwoc,id,t.html</a><br><hr>:(
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/8/2011, 22:06

zawsze dobijają mnie takie "alarmy": CO 5 MIN W USA DOCHODZI DO GWAŁTU!! - pewnie , bo USA są duże. Chyba w skali świata gwałt trwa permanentnie. Wypadków jest tyle samo, tylko że ilość moto wzrosła. Nawiasem mówiąć - jazda na mojej F800 z prędkością 50/h jest niebezpieczna. Motocykl jest zauważalnie mniej sterowny. Powinien być przepis o +20 lub 30km/h dla jednośladów do każdego ograniczenia na drodze. Ludzie się zabijają i będą zabijać, tyle że statystyka jest teraz dokładna. W PRL-u to nawet katastrofy lotnicze utajniano. Bez paniki panowie Policjanci. Lepiej Orliki posprawdzajcie. Co tam sie wyprawia - w każdej gminie miejscówka do ćpania. Zresztą policja na moto to jakaś kpina. I tyle. Na naszej szerokości geograficznej to tylko taki lans resortowy. Pędzi, leci, ściga , żeby mandat sypnąć. To takie.... dziadostwo. Trochę godności w tym wszystkim. Siedziałem w Holandii tyle czasu i nie wiem jak wygląda policja. A u nas: radiowozy, patrole, pały, psy, trole na drogach,.. teraz na moto/ ja per... - Sarajewo!<br><hr>agnostic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/8/2011, 22:39

Komentatorzy napisał(a):Każdy jest dorosły i wie co robi. Jeśli chce się zabić, czemu mu tego zabraniać? Ludzie wsiadają na motor aby uciec od codzienności. Im bardziej chcą od niej uciec, tym bardziej ryzykują. Inną rzeczą jest oczywiście stwarzanie zagrożenia życia innych ludzi i tego nie toleruję. Stworzenie tego zagrożenia powstaje jednak z chwilą puszczenia sprzęgła na biegu i potem już "TYLKO" wzrasta. Uświadamiać ludzi należy już od pierwszego biegu, a nie mówić im, że jeżdżą za szybko.
Nie żyję po to żeby żyć. Żyję po to żeby umrzeć, jak i każdy inny człowiek. Lecąc dwie setki autostradą dłuższą chwilę, a nie tylko żeby sprawdzić "ile pojedzie", człowiek zaczyna rozumieć, "jak niewiele potrzeba" oraz myśleć na sensem tego co się robi. Ja wolę zabić się na motorze, niż wegetować jako starzec ze śmieszną emeryturą, nie mając szansy na wizytę u lekarza, o szpitalu już nie wspomnę. A wszystko to w podzięce za kilkadziesiąt lat płacenia podatków i składek. Żyję po to żeby jeździć, nie jeżdżę po to żeby żyć. Policja będzie mi tego zabraniać tylko po to, aby zaoszczędzić życie kolejnego podatnika, który ją i cały system utrzymuje. Może część tego to co napisałem, nie jest najmądrzejsze ale jako młody człowiek, nie widzę swojej przyszłości w różowych barwach: Carpie diem.<br><hr>gtriderxc<br>
aaaaa - czepiacie sie chłopaka.. ma troche racji. O Polsce, przecież pisał.<br><hr>agnostic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2011, 01:39

Komentatorzy napisał(a):Powitać,

tak się składa, że miałem przyjemność "uciekać" Policjantom na filmie. Szanse były dość równe (XX rocznik 2006). Szkolę się u Marka, więc odrobinę sztuki pilotażu BlackBirda liznąłem. Jechałem cały czas lewym pasem.

Myślę, że mimo dość szybkiego lecenie tuż nad powierzchnią ziemi, jak na SR71 przystało, nie stanowiłem specjalnego zagrożenia na drodze. Zawsze lecę na tyle wolno, żeby widzieć swojego Anioła Stróża w lusterkach - nigdy szybciej!

Jeśli ktoś dosiada motocykl który ma więcej niż 100 kucy pod bakiem to nie po to, żeby jechać 50km/h. Wszyscy motocykliści w jakimś stopniu przeginają - najważniejsze, żeby nie przeginać tam gdzie może nas ktoś lub coś z jezdni zdjąć raz na zawsze. S8 to obecnie jeden z lepszych kawałków asfaltu.

Jakbym się jeszcze raz urodził to byłbym Policjanem goniącym innych motocyklistów. Robiłbym najprzyjemniejszą czynność jaką facet może robić w ubraniu w majestacie prawa i nie musiałbym się specjalnie martwić, że za "ćwiartkę" na budziku ktoś zabierze mi prawo jazdy lub wlepi stosownie duży mandat.

Pozdrowienia dla wszystkich motocyklistów również tych z niebieskimi kogutami ;-). Uważajcie na wszystko co złe na drodze!<br><hr>XX Rider<br>
Komentatorzy napisał(a):coś w tym jest....powstaje mnóstwo nowych, szybkich tras....i od razu pojawia się tam mnóstwo nowych policyjnych kamer na motocyklach....po prostu jest to sposób na łatanie dziury budżetowej....fakt-najlepiej by było chyba samemu ścigać innych na trasie z blachą policyjną-takiego już nikt nie zdejmie....i to nawet możesz sobie pozwolić na szybszą jazdę, niż kierowca, którego gonisz....to może lepiej wprowadzić ograniczenie mocy motocykli i po sprawie...skoro na szybkich trasach najprędzej mogą Cię zdjąć za prędkość...to po co w moto ponad 100 konny silnik?? żeby posłuchać jego dźwięku w garażu???<br><hr> kierowca - czasem auta, czasem motocykla.... <br>
Komentatorzy napisał(a):Ciekawe czy gdy któregoś dnia jakiś idiota na rozpędzonym plastiku przykurwi w twoje auto na drodze zabijając ci kogoś z rodziny to czy też będziesz tak kretynizmy opowiadał. <br><hr>Jak?<br>
A mnie ciekawi, czy bedzie Ci lepiej jak tym rozpedzonym plastikiem bedzie kierowal policjant, bo dla mnie na filmie nie bylo zadnej roznicy w poziomie zagrozenia miedzy sciganym i scigajacym. Daleki jestem od przepisowej jazdy, ale w nocy bym tak nie zapierdalal jak Ci stroze prawa.<br><hr>Jery
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2011, 12:11

trzeba by się pokusić o porównania: ilu więcej mamy motocyklistów, jak bardzo modne staje się moto i coraz bardziej dostępne? Jak wielu ludzi mimo wszystko robi A uciekając przed nowymi przepisami? Jak wygląda poziom wyszkolenia motocyklistów? (o kierowcach puszek nie wspomnę) No i 91 na radarze, no proszę! Jak było na znaku 80 a ja miałam 91 to policjant o mało by mnie nie zlinczował (dwupasmówka bez pasa zieleni) Czy pani wie jakie powoduje pani zagrożenie??? Bez komentarza, pomyślałam. Samochody mnie wyprzedały!!!
Przykro, że ginie tylu ludzi, jeszcze smutniej, że wielu nie ze swojej winy!<br><hr>aost
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2011, 22:59

Chciałbym też zwrócić uwagę na działalność popularnych portali internetowych. Publikacje tam zamieszczane są zwyczajnym szczuciem jednych na drugich - w tym wypadku kierowców samochodów na motocyklistów. Celuje w tym zwłaszcza Interia (chyba ktoś tam bardzo nie lubi jednośladów). Tyle tylko że takie publikacje powodują wzrost poziomu agresji na drogach (i tak jest tego za dużo), co po prostu przekłada się na moje i innych kierowców bezpieczeństwo. Niektóre z publikowanych tam tekstów i komentarzy to zwyczajne nawoływanie do zabójstwa - myślę że każdy wie o czym piszę. <br><hr>Andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2011, 23:38

Komentatorzy napisał(a):Chciałbym też zwrócić uwagę na działalność popularnych portali internetowych. Publikacje tam zamieszczane są zwyczajnym szczuciem jednych na drugich - w tym wypadku kierowców samochodów na motocyklistów. Celuje w tym zwłaszcza Interia (chyba ktoś tam bardzo nie lubi jednośladów). Tyle tylko że takie publikacje powodują wzrost poziomu agresji na drogach (i tak jest tego za dużo), co po prostu przekłada się na moje i innych kierowców bezpieczeństwo. Niektóre z publikowanych tam tekstów i komentarzy to zwyczajne nawoływanie do zabójstwa - myślę że każdy wie o czym piszę. <br><hr>Andrzej<br>
b. słuszna uwaga..<br><hr>agnostic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2011, 23:38

Komentatorzy napisał(a):Chciałbym też zwrócić uwagę na działalność popularnych portali internetowych. Publikacje tam zamieszczane są zwyczajnym szczuciem jednych na drugich - w tym wypadku kierowców samochodów na motocyklistów. Celuje w tym zwłaszcza Interia (chyba ktoś tam bardzo nie lubi jednośladów). Tyle tylko że takie publikacje powodują wzrost poziomu agresji na drogach (i tak jest tego za dużo), co po prostu przekłada się na moje i innych kierowców bezpieczeństwo. Niektóre z publikowanych tam tekstów i komentarzy to zwyczajne nawoływanie do zabójstwa - myślę że każdy wie o czym piszę. <br><hr>Andrzej<br>
b. słuszna uwaga..<br><hr>agnostic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/8/2011, 13:16

Beznadziejna dyskusja na temat czy policjantom wolno łamać przepisy czy nie? - a meritum dotyczy coraz większej ilości debili na motocyklach, którzy bez wyobraźni zapieprzaja wąską drogą w centrum miasta po sto kilkanaście km/h i uważają że wszystko jest O.K.Beznadziejny prymitywny lans i szpan przed panienkami bądź niskie własne Ego kretyna...później wychodzi z tego społeczny wizerunek motocyklisty.Ja jako jeden z uzytkowników jednośladów od chyba z góra 20 lat jestem za bezwzględną walką z przejawami takiej nieodpowiedzialności na drodze...nie ważne czy jest to policjant , budowlaniec, lekaz czy jakis prezes.....kretyn to kretyn !!!<br><hr>smukly
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/8/2011, 21:01

Komentatorzy napisał(a):Beznadziejna dyskusja na temat czy policjantom wolno łamać przepisy czy nie? - a meritum dotyczy coraz większej ilości debili na motocyklach, którzy bez wyobraźni zapieprzaja wąską drogą w centrum miasta po sto kilkanaście km/h i uważają że wszystko jest O.K.Beznadziejny prymitywny lans i szpan przed panienkami bądź niskie własne Ego kretyna...później wychodzi z tego społeczny wizerunek motocyklisty.Ja jako jeden z uzytkowników jednośladów od chyba z góra 20 lat jestem za bezwzględną walką z przejawami takiej nieodpowiedzialności na drodze...nie ważne czy jest to policjant , budowlaniec, lekaz czy jakis prezes.....kretyn to kretyn !!!<br><hr>smukly<br>
niby- tak /niby- nie. "Beznadziejni kretyni" itp. epitety nie wyczerpują tematu. Nie uważam się za takiego, ale mam diabła, który namawia mnie do złego. Czasem myślę, czy aby nie przytrafi mi się co przy takiej chwili słabości. Szybkość to narkotyk. Przyspieszenie/ przeciążenie też uzależnia. Oooooo - to nie kwestia ograniczenia umysł. , mentalnego, etc. Jestem tego pewien na 100%. Nie tacy mądrale się rozbijają. Po prostu masz fart, bo się nie wciągnąłeś w bakcyla. Może pyrkasz do 100km/h i to wystarcza? Mój ojciec jest takim motocyklistą - to nie było wyśmiewactwo. Jest duża grupa osób, które tylko na moto czują się dziećmi, a normalnie zapier.... 12/24 żeby wiązać koniec z końcem. Tak jak pisałem, mam rodzinę, chcę dożyć starości, ale jak nikt nie patrzy to ... DZIIIIIDAAAAA! ;) PS. bez obrazy , to tylko taka wieczorna refleksja<br><hr>agnostic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/8/2011, 20:01

trzymam za was kciuki ! bijcie Rekord ! LOL<br><hr>Land Rover
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/9/2011, 21:13

Chciałbym zwrócić uwagę motocyklistów na jedną istotną rzecz:
po krótkiej analizie można łatwo zauważyć ze mimo iż statystycznie sprawcami wypadków zarówno motocyklowych jak i motorowerowych są mniej więcej w połowie kierowcy samochodów i co oczywiste drugą połowę stanowią kierujący motocyklami (motorowerami), to śmiertelność w wypadkach motocyklistów wynosi ok 11% a przy udziale motorowerzystów zaledwie 3,5%... moi drodzy koledzy motocykliści odpowiedzmy sobie sami dlaczego ginie nas trzykrotnie więcej niż przy wypadkach z motorowerami.. przecież kierowcy samochodów nie "polują" na motocyklistów... podpowiem.. ile razy większą prędkość osiąga motocykl od motoroweru?
koleżanki i koledzy dajcie puszką czas i możliwość się zauważyć...<br><hr>ontez
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/3/2012, 13:45

Na filmie widać że policjanci złamali sporo przepisów, ciekawe czy dostają punkty i mandaty za taką jazdę.<br><hr>me
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/5/2012, 12:43

95% wypadwów motocyklowych jest z udziałem motocykli typu ścigacz???<br><hr>loco
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/5/2012, 12:50

Komentatorzy napisał(a):95% wypadwów motocyklowych jest z udziałem motocykli typu ścigacz???<br><hr>loco<br>
Dresiarz na Hayabusie skończył tak że został po nim podarty dres a Hayabuse można było łopatą na przyczepkę załadować i sprzedać za 60groszy za kilogram na złomie po odjęciu plastików połamanych, wyszło jakieś 150 zł.<br><hr>Rympałek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/6/2012, 11:19

na filmie wszystko pięknie i ładnie - rzeczywistość = 50 dych w łapę i hulaj dusza ile zapragnie! Wiem co mówię - jeżdżę motocyklem od 6 lat! 100km :) Panowie POLICJANCI - do póki nie będziecie karać taryfikatorem z górnej półki to BĘDZIE TAK ZAWSZE!<br><hr>SEBA
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr