Zobacz wątek - Komplet odzieży, proszę o radę...
NAS Analytics TAG

Komplet odzieży, proszę o radę...

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Komplet odzieży, proszę o radę...

Postprzez maciej.k » 8/8/2011, 07:54

Witajcie
Wciąż zaczynam przygodę z motocyklami, za parę dni mam egzamin na A. Zgodnie z planem absolutnie pokochałem jazdę na dwóch kółkach, mimo że jeszcze nie miałem nawet okazji naprawdę porządnie się przejechać. Po zdaniu egzaminu będę mógł parę razy pożyczyć motocykle od kolegów, a zakup własnej maszyny planuję na następny sezon - celuję głównie w suzuki inazuma, ewentualnie yamaha XJ600 naked.
W związku z powyższym zabrałem się za kompletowanie odzieży dla mnie i dla małżonki (plecaczka:)). Część już kupiłem, część wybrałem, a co do części mam wątpliwości. Budżet mam dość ograniczony, jednak myślę, że mieszczę się w klasie średniej.
Dużo czytałem, szukałem info o wybranych akcesoriach na forach, jednak nie o wszystkim coś znalazłem. Napiszcie proszę co sądzicie o poniższym zestawie, może ktoś miał do czynienia z tymi ciuchami? I może macie inne propozycje odnośnie tego czego jeszcze nie kupiłem?
No to startujemy:

Już kupiłem:
Dla plecaczka:
    Kurtka Seca Jessica
    Spdnie Mottowear Nami
    Rękawice Shima Rossa
Dla siebie:
    Rękawice Shima D-Tour
    Buty Falco Argon
O tych butach nie znalazłem żadnych informacji od użytkowników, jednak o firmie Falco piszą bardzo pozytywnie, a ten model podoba mi się wizualnie i jest w moim zasięgu cenowym. Ktoś coś wie?

Planuję kupić/kupuję

Dla plecaczka:
    Kask Shark s900
    Buty Forma Diamond
Dla siebie:
    Kask Shark s900
    Spodnie skórzane barco sport
    Kurtka skórzana barco sport

Kaski s900 bardzo mi się podobają, mają pozytywne opinie, mierzyliśmy i fajnie leżą na głowach - tutaj decyzja zapadła.
Jednak - meritum posta - mam wątpliwości w kwestii spodni i kurki barco - można je znaleźć na allegro i na stronie improtera barcoracing.pl
Nikt o tej firmie nic nie pisał, rzeczy wyglądają całkiem porządnie, mają protektory na czym mi zależy, są ze skóry. Nie wiem jednak, (szczególnie jeśli uda mi się kupić inazumę) czy nie są to ciuchy wyglądające zbyt sportowo na nakeda? Mam trochę wrażenie że w spodniach ze ślizgaczami mogę wyglądać na neoklasyku dziwnie? Z drugiej strony ciuchy mi się podobają, są czarne i cena jest więcej niż przystępna.
Co o tym myślicie? Może ktoś ma inne propozycje na spodnie i kurtkę? Moje oczekiwania: czarne, kurtka na pewno skórzana, z protektorami, i razem chciałbym się zamknąć w max. 800zł.
Trochę się rozpisałem i mam nadzieję, że komuś się to będzie chciało przeczytać, a może i znajdzie się ktoś kto ma coś mądrego do powiedzenia w tym temacie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25


Postprzez michael » 8/8/2011, 09:19

Jeśli chodzi o wygląd na klasyku- slidery łatwo odpiąć, trudno za to przymocować do spodni nieprzystosowanych, więc moim zdaniem slidery to plus. Co do jakości marki Barco się nie wypowiem, ale przy tym pułapie cenowym należy spodziewać się raczej kiepskiej jakości. Mogę poradzić bardziej ogólnie- zwróć uwagę na dopasowanie ochraniaczy, jeśli są ze zwykłej pianki to je wywal i wstaw porządne (a już na pewno pianka na plecach mało daje). Za niewiele więcej kupisz kombinezon marki Tschul, z która wielu użytkowników miało do czynienia i na pewno będzie łatwiej polecić konkretny model.
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok


Postprzez maciej.k » 8/8/2011, 09:45

Tschul za niewiele więcej, to jak tak patrzę wciąż 3 4 stówki w górę, w skali całych zakupów (które i tak na każdym elemencie wychodzą drożej niż planowałem;)) to dość sporo. Przed chwilą wszedłem na nowy poziom abstrakcji i ciepło spojrzałem na adrenaline: spodnie cavalier i kurtka titan lub destroyer - mniej sportowy wygląd, znana firma, a jak ktoś zechce mi dać jakiś sensowny rabat to cena mnie nie dobije... Tylko znów to samo pytanie - czy to godny sprzęt?
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê