Zobacz wÄ…tek - GotujÄ…ca siÄ™ CB 600 ?
NAS Analytics TAG

GotujÄ…ca siÄ™ CB 600 ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

GotujÄ…ca siÄ™ CB 600 ?

Postprzez sebo_runner » 1/8/2011, 23:55

Witam!

Panowie mam taki dylemat . Kupiłem motorek CB 600 , dziś dopiero go ożywiłem i motorek elegancko odpalił elegancko chodzi wszystko jest git , lecz chwile nim sie przejechałem i troche psotał , pogazowałem , nie zaraz jakoś okrutnie tylko delikatnie , motorek zgasiłem i przed zgaszeniem troche jakoś jemu obroty spadły . Po chwili odkręciłem korek wlewu płynu chłodzącego i wystrzeliło mi troche wody jakieś 300-400 ml . Wiem wygląda na to jak by się zagotował , zatrzeć raczej się nie zatarł , z resztą zobaczę jutro , no ale jeszcze normalnie odpala i chodzi . Tylko czy to wina tego , że po prostu się zagotował coś nie odpowietrzone , albo padnięta pompa ( jak padnięta to proszę powiedzcie jak ją najlepiej sprawdzić ? ) Czy może to normalne ? Bo w koncu tam nie ma zbiorniczka wyrównawczego tylko jest bezpośrednio chłodnica ? Możliwe , że też ma mało płynu , no ale jak przed odpalaniem odkręcałem to widziałem stan . Co możecie w tej sprawie poradzić ?

PS : Nie mam licznika więc nie wiem jak tam z temperaturą .

Pozdro
Sebo !!!
sebo_runner
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/9/2008, 20:43


Postprzez hugo2003 » 2/8/2011, 19:52

Kolego po zagrzaniu motocykla w ukladzie chlodzenia jest cisnienie ponagajace cyrkulacji (chlodzeniu) cieczy chlodzacej w jak Ty brutalnie pozwoliles ujsc temu cisnieniu to ono uszlo razem a plynem chlodzaceym....


ZAWSZE JEST NAPISANE ZE: GORĄCE-ODKRECAC WOLNO I OSTROŻNIE !!!!
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań


Postprzez henio12323 » 2/8/2011, 20:25

normalne że rozgrzany silnik bedzie wywalał płyn po nagłym odkręceniu korka ;p zalej go, odpowietrz wszystko. to że sie grzeje to albo to norma bo jest gorąco, a moto jak stoi to momentalnie sie grzeje, albo jest to kwestia regulacji gaxników np
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê