Zobacz wątek - Prawda o japończykach i chińczykach - moje mniemanie
 
NAS Analytics TAG

Prawda o japończykach i chińczykach - moje mniemanie

O wszystkim
_________

Postprzez ASR1927 » 5/8/2011, 22:24

konrii98 napisał(a): wszystko w naszych rękach kupujmy sprzęty ze "szlachetnych" mark bo zbankrutują a my wtedy będziemy skazani na kiczowate motocykle które się sypią :P


Wiesz, nie tak do końca w naszych, bo na świecie jest jeszcze duuuużo innych ludzi :wink:
Też staram się wybierać, to co mam kupić. Mimo wszystko wolę dopłacić za coś lepszego, sprawdzonego. Kolejnym przykładem niech będą chociażby perfumy. Kupisz made in chrabonszcz czy inna stonka, to fakt, zapłacisz 20zł ale będą się trzymać 1-2h. A kupisz prawdziwe firmowe perfumy za 100zł i więcej, to spokojnie na imprezę i do rana wytrzymają. To samo w każdej dziedzinie rynku. Od zawsze wiadomo że to co bardziej znane to lepsze. Chociaż tu już wkraczamy w potęgę reklamy. Ale nie zawsze jest tez tak że lepsze to, co droższe. Weźmy np. cenę benzyny 95 i 98. Nawet ostatnie testy na ścigaczu pokazały minimalną różnicę. Zresztą wiem od znajomego TIR-owca co jeździ na "beczce" że, "ileż to razy wlewaliśmy 95 do zbiornika 98".
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez konrii98 » 5/8/2011, 22:36

No właściwie.. ale jak Polska odrzuciłaby Chińskie skutery (w co trochę wątpię bo Polacy wolą taniej) to może i inne kraje tak postąpią(Boże daj) co odrobinę podtrzyma te firmy ;) No ale masz też rację bo np kupiłem raz 1 gałkę lodów za 2,30 zł i potem kupiłem w 2 sklepie też 1 gałkę lodów za 1,30 zł i ta tańsza była o niebo lepsza od droższej a specjalnie wybrałem do porównania lody z jednego smaku ,Nie ma regóły ale sądzę że jednak skutery z krajów oprócz chin (droższe np japońskie) są duuuuużo lepsze od tych chińskich "złomów" myślę że w motocyklach a dokładniej w skuterach jednak jest że co droższe to lepsze :)
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew


Postprzez Boshi » 5/8/2011, 22:39

Konrii nie ma na to szans, sklepy sprzedające u nas chińszczyznę zarabiają na tym nieźle dlatego nigdy się tego nie pozbędą:)
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez zxer » 5/8/2011, 22:41

Sykopson napisał(a):No więc tak mam japońca (Yamahę) i jeżdżę nim 5 lat. Słownie leję do niego paliwo i wymieniam części eksploatacyjne. A on 5 lat zadupca aż się miło robi, jedyna rzecz jaka mi padła to ślimak. Nawet go nie wymieniałem tylko kupiłem cały licznik za 100zł (oryginał, używka) i śmiga dalej. Ja chinola też nigdy nie kupie, bo kupiłem japońca i jak to powiedział założyciel tematu, przekonałem się, przekonałem się, że nie ma lepszych maszyn.

A i jeszcze jedno. Ja swoją Jamaszką jeżdżę 5 lat, a sprzęt ma ich w tej chwili 17, więc jest mój tylko 1/3 całego swego żywota.


cos jest w tych starych yamahach. mozesz powiedziec jaka jamache posiadasz ^^ ja mam skuta majesty 250 15 letniego i jest poprostu nie do zakatowania.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Kula07 » 7/8/2011, 19:23

melonick prawda jest taka, że sprzęty jakie dosiadałeś czy to japończyki czy to europejczyki to były trupy.
i porównujesz te, kilku-kilkunasto letnie motocykle do nowego chińczyka?
Kup sobie nowe Varadero i wtedy porównaj do Rometa, usiądź na nowym LC4 i wtedy narzekaj.

sam miałem Varadero 125 z 2001r moto miało ponad 58k kilometrów i wiesz co się w nim zepsuło? NIC!
biegi można było przerzucać bez sprzęgła,a Tobie z Twojej winy zdechło łożysko i przez to miałeś wydatki.
widać jak dbasz o motocykle, jak to Henio napisał, łożysko nie rozsypuje się w 5 minut, tylko to trwa, ale gdybyś się choć trochę motocyklem interesował to zauważyłbyś wcześniej, że łożysko się grzeje, że ciężej przednie koło się obraca, że ma luzy itd. obiawów zużycia jest wiele, tylko trzeba po prostu co jakiś czas obejrzeć sprzęta, posprawdzać... "za głupotę się płaci"

a później wychodzą takie"kwiatki"

mimo wszystko życzę bezawaryjnej jazdy Rometem choć gdy będziesz tak o niego dbał jak o Viaderko to nie może z nim być różnie.

nie miałem na celu urazić Cię tylko chciałem zwrócić Twoją uwagę na to, że wszystko zależy TYLKO od Nas, jak Nasze motocykle się sprawują.
pozdro.
Ostatnio edytowano 7/8/2011, 20:50 przez Kula07, łącznie edytowano 1 raz
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez Kula07 » 7/8/2011, 20:49

oż kurde, takie gafy to rzadko mi się zdarzają, już poprawiam ;)
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez ASR1927 » 8/8/2011, 20:17

konrii98 napisał(a):No właściwie.. ale jak Polska odrzuciłaby Chińskie skutery (w co trochę wątpię bo Polacy wolą taniej) to może i inne kraje tak postąpią(Boże daj) co odrobinę podtrzyma te firmy ;)


Heh naprawdę myślisz że cały świat pójdzie za przykładem Polski? Przypomniała mi się taka historia, kolega kiedyś nowinę przyniósł, że Audi już nie będzie robić wielowahaczowego zawieszenia, bo Polaków nie stać na serwis :D

Zastanów się, jak małym procentem jest Polska na rynku skuterów i motocykli. Jesteśmy praktycznie niczym. Nie ma u nas sprzedaży bo sezon jest krótki... Nikt nie uzależnia sprzedaży od danych z jednego kraju. NAWET jeżeli inne kraje pójda za naszym przykładem (uprzedzając Twój upór:)). A swoją drogą jakie to patriotyczne! Za Twoim przewodem złączym się tralala:) Tak mi się skojarzyło :twisted:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez zxer » 8/8/2011, 23:23

dlaczego polacy nie potrafia zrobic czegos na styl angielskiego triumpha. sam osobiscie bym taki motocykl kupil. polska jakosc stoi na wysokim poziomie...stac nas na to zeby wyprodukowac wysokiej jakosci produkt co udowodnilo wiele pollskich firm.

kasa kasa kasa....dlatego wielkie NIE dla rometow.

ja chce zobaczyc Junaka w ukladzie V z 4 zaworami na cylinder. takie firmy jak romet niszcza polska tradycje motocyklowa
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez UfoPlast » 9/8/2011, 08:43

To jest na takiej zasadzie jak mój ojciec pracuje w firmie która zajmuje się produkcją jakichś tam płytek... I na świecie są tylko dwie fabryki tego. W Chinach i w Polsce... Rezultat tego jest taki ,że od Chin już nikt nie chce brać towarów. Dlatego Chińczycy przysyłają towary do nas i u nas na ich towary przyklejana jest plakietka MADE IN POLAND... żeby lepiej sie sprzedawały. Dla mnie to jest głupota. Bo puszczamy w świat chiński produkt z nalepka Polski. Tak samo jest z firmami Romet i Junak. Przecież to są dwie ikony polskiej motoryzacji. Kiedyś Junak i Romet były postrzegane jako maszyny solidne. Teraz kojarzą się jedynie z skośnoocznymi zółtymi stworkami co wszystko składają na kolanach i nie wiedzą co to jakość... Pozdrawiam
Avatar użytkownika
UfoPlast
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 1/5/2011, 08:08
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez ASR1927 » 9/8/2011, 16:00

Z Rometem i Junakiem jest troszkę inaczej jak mówisz. To Chińczycy wykupili znak towarowy (tak to się chyba nazywa?) i pod tą marką produkują swój szit
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez mirekm71 » 10/8/2011, 09:27

Senek byl kiedys taki koles co kupil rometa chyba z125 i opisywal eksploatacje na forum. Nie pamietam jaki mial nick ale to byl temat na wiele stron. Nagle sie facet nie pokazal. Masz z nim jakis kontakt?

Edit. Znalazlem, widze temat istnieje do dzis :D
viewtopic.php?t=23093
Chodzi mi o tego kitoslawa jezdzi on dalej?
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez melonick » 10/8/2011, 17:32

Tak samo jest z firmami Romet i Junak. Przecież to są dwie ikony polskiej motoryzacji. Kiedyś Junak i Romet były postrzegane jako maszyny solidne. Teraz kojarzą się jedynie z skośnoocznymi zółtymi stworkami co wszystko składają na kolanach i nie wiedzą co to jakość... Pozdrawiam



Kurde, mogę to samym powiedzieć o suzuki gs 125, thunder 125 i hondzie cg 125, ahh te niby Japończyki, kiedyś sprzęty made in japan które były przestrzegane jako maszyny solidne, teraz kojarzą się z marką, bo jakością, to nie. Co do mojego dbania, to ja już tak mam, że chucham i dmucham na wszystko, oraz sprawdzam i dokładnie robię przeglądy(na przeglądach jak motocyklach nie oszczędzam). Jak ktoś mnie nie zna, to niech przestanie pieprzyć. 8) Bo to jest dla mnie śmieszne. Łożysko w moim przypadku, nie zużyło się normalnie, lecz losowo, musiało coś pójść nie tak, coś jak zarwanie się łańcucha, pomimo pilnowania i dobrego stanu. + śmieje się z ludzi, którzy mówią tak dobrze o japonii, mając na myśli pojemności 600-1400, kiedy nawet NIE WIDZIELI tego, co się teraz robi pod nazwami honda i suzuki, w krajach azjatyckich i w pojemonściach 110-150. No może widzieli, pod nazwą kymco, zipp, romet. hehe I tak sprzęty nie do zabicia są.
Ybr 125 i cbf 125 jeszcze są produkowane na akceptowalnym poziomie.
melonick
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/6/2009, 20:42

Postprzez motoftw » 10/8/2011, 17:50

Nie wpadłeś na to, że niektórzy nawet nigdy nie jeździli japońską 125 w 4t?? np. ja..
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez melonick » 10/8/2011, 17:58

To wypad z tematu?
melonick
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/6/2009, 20:42

Postprzez Invi » 10/8/2011, 18:53

A co kogo obchodzi co chąda i susuki sprzedaje w Azji?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez motoftw » 10/8/2011, 19:32

melonick napisał(a):To wypad z tematu?


Wcześniej sam pisałeś o ktmie bodajże ~400 czy ~600.

Na odstresowanie proponuje przejechać się swoim chińskim bolidem, dawka adrenaliny, przyjemność z jazdy i komfort na pewno Cię uspokoją :wink:
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez melonick » 10/8/2011, 20:09

A co kogo obchodzi co chąda i susuki sprzedaje w Azji?


Bo to sprzedaje Romet w Polsce.


motoftw

Jeżdżę hondą varadero 125, a rometem k125 do sklepu, bo nie ma sensu przeciskać się korkami bydłem pokroju wiadro i jest to mega ultra wystarczające dla mnie. Więc nie wiem, co ma do tego to, że jest chińskie. :roll: Wiadro pójdzie do żyda, przyjdzie cos wypaśnego, to romet zostanie dalej jako maszynka do sklepu.
melonick
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/6/2009, 20:42

Postprzez ASR1927 » 10/8/2011, 20:15

melonick napisał(a):
Jeżdżę hondą varadero 125 i rometem k125 do sklepu, bo nie ma sensu przeciskać się korkami bydłem pokroju wiadro i jest to mega ultra wystarczające dla mnie. Wiadro pójdzie do żyda, przyjdzie cos wypaśnego, to romet zostanie dalej jako maszynka awaryjna i do sklepu.


Co ty, za przeproszeniem, pieprzysz za głupoty?! Varadero 125 to faktycznie wielka krowa, całkiem jak brat Boss Hossa! Varadero 125 jest zaledwie 5cm szersze od Suzuki GS500 - całkiem miejskiego przecinaka! Poza tym sprawdź dokładnie czy ten twój Varadero jest taki japoński jak myślisz, dowiedz się gdzie jest produkowany
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez motoftw » 10/8/2011, 20:22

melonick napisał(a):Jeżdżę hondą varadero 125, a rometem k125 do sklepu, bo nie ma sensu przeciskać się korkami bydłem pokroju wiadro i jest to mega ultra wystarczające dla mnie. Więc nie wiem, co ma do tego to, że jest chińskie. :roll: Wiadro pójdzie do żyda, przyjdzie cos wypaśnego, to romet zostanie dalej jako maszynka do sklepu.


Ostatni mój post w tym temacie - jakbym miał do wyboru dt 50 z 20 letnią i jakiegoś zipp trackera 250 żeby jechać do sklepu to pojechałbym dt.
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez melvin » 10/8/2011, 20:23

a ja powiem tylko tyle że w firmie mamy jakies diabolo 125ccm czy inne ryżowe goofno do tłuczenia się po mieście i generalnie nie wiem jak można zachwalać takie padła... niby nic się nie zepsuło, ale po 300km skrzywiła się felga z tyłu, padły wszystkie światła bo przełącznik się rozleciał aku padło po roku...
niby to jeździ ale jakoś nie mam do tego zaufania,a ma już 3500km przebiegu :lol: dodatkowo materiały są tragicznej jakości... jako dzieciak miałem skuter suzuki z 1992r i był wręcz niezniszczalny, nic się w nim nie posypało przejeździł nie wiem ile km bo zmarł w wypadku... później miałem suzuki TS50xk też z 1992r i to cholerstwo sprzedałem z przebiegiem 28tysięcy km i jeździ do dziś, co najciekawsze silnik nigdy nie był rozkładany a jedyne awarie to pokrzywiona kierownica, pęknięta linka sprzęgła i jakies tam rysy od gleb w lesie... więc nikt mnie nie przekona że chińczycy produkują dobry sprzęt..
co ciekawe na TSce przywaliłem centralnie w tył auta i odpadł od niego zderzak a w moto przestawiło się lusterko, w diabolo felga wytrzymała 300km... DNO
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr