Zobacz wątek - Pierwszy większy motocykl do 6000 - 7000 zł (doświadczenie)
NAS Analytics TAG

Pierwszy większy motocykl do 6000 - 7000 zł (doświadczenie)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy większy motocykl do 6000 - 7000 zł (doświadczenie)

Postprzez UfoPlast » 9/7/2011, 09:01

Witam serdecznie... Chciałem się przywitać bo jestem nowy na forum i zadać wam pytania dotyczące wyboru mojego pierwszego większego motocykla.


A WIĘC TROCHE O MNIE

Mam 18 lat. 3 miesiące temu zdałem na prawo jazdy kat.A od 16 roku życia posiadam Kat.A1. Mam 176cm wzrostu. Na motocyklach jeżdżę od 8 lat...
(jawka 50(kaczucha),skuterek 50/70, Rieju rr 70, MZ sm 125) i teraz pora na coś większego...



WYMAGANIA OD MOTOCYKLA

Motocykl ma być przede wszystkim w miarę oszczędny. Będę używał go 80% miasto 20% trasa. Żeby żwawo przyśpieszał i było dużo części zamiennych... Jestem dość wybredny więc czeka was nie lada wyzwanie z doborem dla mnie motocykla Interesują mnie motocykle o wyglądzie klasycznym. Okrągła lampa przód itp...

FUNDUSZE

Na motocykl mam do wydania około 6000 - 7000zł. Strój posiadam


Myślę że jest tu tylu doświadczonych motocyklistów że pomożecie mi wybrać odpowiednią maszynę. Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
UfoPlast
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 1/5/2011, 08:08
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez fincher » 9/7/2011, 21:12

DO miasta i do niezbyt dalekiej podróży to honda cb 500.
Motocykl nie do zajechania i nawet oszczędny.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45


Postprzez UfoPlast » 10/7/2011, 10:08

nie podoba mi sie CB i to strasznie... GS 500 też odpada i kawasaki er5... Jakieś inne propozycje ?
Avatar użytkownika
UfoPlast
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 1/5/2011, 08:08
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez inmate » 10/7/2011, 10:19

UfoPlast napisał(a):Jestem dość wybredny więc czeka was nie lada wyzwanie z doborem dla mnie motocykla Interesują mnie motocykle o wyglądzie klasycznym. Okrągła lampa przód itp...


Heh, to chyba Ty będziesz miał nie lada wyzwanie, a nie my... :roll:

UfoPlast napisał(a):nie podoba mi sie CB i to strasznie... GS 500 też odpada i kawasaki er5... Jakieś inne propozycje ?


No to będzie ciężko cokolwiek znaleźć. Albo kupujesz coś z tych polecanych na początek albo wybierasz co ci się podoba... Biorąc pod uwagę fundusze obawiam się, że możesz zostać bez motocykla...

W ogóle piszesz, że podobają ci się motocykle o wyglądzie klasycznym, z okrągłą lampą, a w następnym poście wszystkie je odrzuciłeś jako szkarady...
Avatar użytkownika
inmate
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25/5/2010, 21:28

Postprzez UfoPlast » 10/7/2011, 10:50

inmate napisał(a):Heh, to chyba Ty będziesz miał nie lada wyzwanie, a nie my... :roll:


Jak byś nie zauważył to jest forum tu ludzie zadaja pytania i radzą się jaki motocykl kupić, jaki jest najmniej awaryjny itp... Jak bym mógł sam coś znaleźć to bym sie chyba tu nie pytał co?


Kawasaki i gs zostały odrzucone ze względu na 500ccm i moc i bębnowy hamulec z tyłu u Kawasaki... ... Honda została odrzucona ze względu na wygląd...

napisałeś że wszystkie motocykle o klasycznym wyglądzie odrzuciłem... Czy ty uważasz że takich motocykli jest tylko 3 ?...
SÄ… Zephyre , Xjtki , bandity w wersji n , hornety i wiele innych...

XJ 600 bardzo mi sie podoba tylko czy silnik chłodzony powietrzem nie będzie sie przegrzewał w mieście?
Avatar użytkownika
UfoPlast
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 1/5/2011, 08:08
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez inmate » 10/7/2011, 11:39

UfoPlast napisał(a):Jak byś nie zauważył to jest forum tu ludzie zadaja pytania i radzą się jaki motocykl kupić, jaki jest najmniej awaryjny itp... Jak bym mógł sam coś znaleźć to bym sie chyba tu nie pytał co?


A ja napisałem, że się pytać nie można? Stwierdzam jedynie, że nikomu (oprócz twojej szanownej osoby) temat ten snu z oka nie spędzi... Więc ponownie: wyzwanie stoi po Twojej stronie, my tu możemy jedynie się zainteresować tematem i napisać kilka postów.

UfoPlast napisał(a):Kawasaki i gs zostały odrzucone ze względu na 500ccm i moc i bębnowy hamulec z tyłu u Kawasaki... ... Honda została odrzucona ze względu na wygląd...

napisałeś że wszystkie motocykle o klasycznym wyglądzie odrzuciłem... Czy ty uważasz że takich motocykli jest tylko 3 ?...
SÄ… Zephyre , Xjtki , bandity w wersji n , hornety i wiele innych...


Pi pierwsze primo: chcesz wydać 6-7kpln co z góry odrzuca większość tych motocykli.

Po drugie primo: taki Bandit sponiewiera ciÄ™ wagÄ…, a Hornet mocÄ…. Poza tym patrz 'pierwsze primo'.

UfoPlast napisał(a):XJ 600 bardzo mi sie podoba tylko czy silnik chłodzony powietrzem nie będzie sie przegrzewał w mieście?


W skrajnych przypadkach może być ciekawie (lato, 30*C, korek bez możliwości przeciskania), generalnie nie powinno być problemów.

Podsumowując: kupuj CeBulę albo GSa, ewentualnie XJtę i będziesz happy. Mi też się CB nie podobała jakoś szczególnie, ale jak posiadłem jedną to pokochałem :) W twoim zasięgu (kasowym) CB i XJ będą miały najwięcej mocy, z czego XJ jest cięższa, za to często w owiewkowej wersji.
Avatar użytkownika
inmate
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25/5/2010, 21:28

Postprzez motoftw » 10/7/2011, 15:58

Może nie widziałeś cb500 tylko na zdjęciach?? Nie jest taka zła, jak inmate mówi, przejechałbyś się to byś ją polubił i za tą kasę naprawdę nie ma co tak patrzeć na wygląd.
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez rossavu » 10/7/2011, 16:33

UfoPlast napisał(a):
Jak byś nie zauważył to jest forum tu ludzie zadaja pytania i radzą się jaki motocykl kupić, jaki jest najmniej awaryjny itp... Jak bym mógł sam coś znaleźć to bym sie chyba tu nie pytał co?



Forum tworza uzytkownicy - owe osobniki nie lubia chlopaczkow, ktorzy wbijaja tutaj i pytaja czy w kawasaki peka rama - wytrzymalosc motonga zalezy od podejscia bylego wlasciciela. Chcesz info czy xj sie przegrzewa w miescie? Wysil sie i poszukaj albo wbij na forum motocyklistow, tam ks-rider(pat123) powie Ci, ze wykorzystasz tylko 20% mocy i chetnie odpowie na kazde Twoje pytanie. 1 moto ma jezdzic, nie wygladac - zapewne i tak rozjebiesh.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez hans313 » 10/7/2011, 17:21

Bandit 600 - typowy naked z ''okragla'' lampa ,za tÄ… cene moze cos znajdziesz :)
hans313
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2/9/2010, 23:40
Lokalizacja: Piła

Postprzez bryk77 » 10/7/2011, 18:13

rossavu napisał(a):ks-rider(pat123)



Szkoda, że już go tu nie ma. To dopiero był fun jak wszystkich po ambicjach jechał... :D :P


Dokładnie tak jak chłopaki mówią - pierwsze moto ma jeździć, a nie wyglądać. Poza tym bierzesz się za drogie hobby i tu nie ma kompromisów. Z Twoim budżetem taki wybredny bym nie był. Sam zakup motocykla to jedno, a jego utrzymanie to drugie. Musisz też wiedzieć, że na dzień dobry trzeba zrobić podstawowy serwis. Jeśli kupisz dobrą sztukę to tylko oleje wymienisz, zrobisz regulacje i będziesz mógł śmigać. Gorzej jeśli gumy, napęd, łożyska i UJ wie co jeszcze będzie do wymiany.

Na Twoim miejscu poszukałbym w okolicy sprzętów, które Cię interesują i się przymierzył. Lepiej żeby był z Tobą kto zachowa zimną krew i dobrze Ci doradzi, bo pierwsze moto to się z klapkami na oczach zazwyczaj kupuje.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez UfoPlast » 11/7/2011, 09:21

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi... Przekonaliście mnie co do tej CB troche. W sumie racja ze motocykl ma jeździć a nie wyglądać... Ale wygląd też się liczy... XJ 600 w wersji N bardzo mi sie podoba. I tu moje pytanie czy Xj 600n znajde za 7000 zl w dobrym stanie ? Ogarnę ją ? Jak będzie ze spalaniem? :)
Avatar użytkownika
UfoPlast
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 1/5/2011, 08:08
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez zero22 » 11/7/2011, 10:58

Nie podoba ci się CB czy GS (mi zresztą też nie, w szczególności CB - jest ohydna)

Lecz spójrz na GS500F z owiewką...

http://otomoto.pl/suzuki-gs-500-f-gs-50 ... 78945.html

Niby ta sama konstrukcja a różnica porażająca.
Ja biorę właśnie taki na pierwszego sprzęta i tobie też polecam.
Pozdro!
Avatar użytkownika
zero22
Świeżak
 
Posty: 236
Dołączył(a): 19/5/2011, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rossavu » 11/7/2011, 11:57

Bierz "byle co" - jak sie wkrecisz w swiat motocykli to na 100% bedziesz chcial innego sprzeta - a wtedy nie bedzie problemu z gotowka bo bedziesz zyl jak wiekszosc ludzi z forum, tj. praca wylacznie na serwis i paliwo do motonga :evil:
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez motoftw » 11/7/2011, 17:06

Prawie 14 tyś za gs500... ludzie, dajcie spokój, chłopak ma do wydania połowę tej kasy, a i tak nigdy za tyle 500 bym nie kupił.

Szukaj co w najlepszym stanie, gpz500, cb500, xj600(choć dla mnie cb ładniejsza od xj ale dobra :lol: ) jak czujesz się na siłach to może bandita albo stare jajko czyli gsxf600 też nie są to demony.
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Bartosz2211 » 11/7/2011, 19:04

Zajrzyj na forum yamahaxj.pl. Tam pojawiają się zadbane maszyny. Nawet jest teraz N w Twoim zasięgu finansowym od gościa, który przejechał na niej kilka ładnych km.
XJ mogę polecić z czystym sumieniem. Jest to moje pierwsze moto i jestem bardzo zadowolony (mam wersję S). Na pewno jest do ogarnięcia, ale trzeba pamiętać, że tak naprawdę to na każdym motocyklu można sobie zrobić kuku. Na razie zrobiłem trochę ponad 2000 km., więc nie za dużo. Jednak wiem, że to był bardzo dobry wybór. A jak Ci się znudzi, to odsprzedaż. Może nawet z zyskiem. Zadbane XJ cieszą się dużą popularnością.
Bartosz2211
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1/11/2010, 20:27



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê