Zobacz wÄ…tek - Przygotowanie ramy do malowania
NAS Analytics TAG

Przygotowanie ramy do malowania

i inne małe pojemności
_________

Przygotowanie ramy do malowania

Postprzez Wiorec » 5/7/2011, 14:44

Witam
Mam Yamahe DT 50 i chcę oddać ramę do malowania. Aby było taniej postanowiłem przygotować ją samodzielnie i oddać tylko do samego malowania. Nie wiem natomiast jakim papierem ściernym najlepiej zdzierać stary lakier ? I o jakiej granulacji ?

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Wiorec
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/8/2009, 17:11


Postprzez henio12323 » 5/7/2011, 18:25

jak chcesz malować ? polecam ci oddac do lakierowania proszkowego. nie zapłacisz duzo wiecej niz za malowanie pistoletem. a powłoka bedzie duuzo bardziej wytrzymała. koszt proszkowania to jakies 50 zł czyli tyle co dobra farba. plus musiał byś to wypiaskować. jak masz spręzarke to kupujesz pistolet worek piachu i piaskujesz a jak nie to musiał bys gdzies do piaskowania oddac. ale duzo tez nie wezmą.

a jeżeli uprzesz sie do malowania zwykłego to zalezy jak chcesz przygotowac i w jakim stanie jest stary lakier. jak stary jest ok i chcesz po prostu go odświeżyć to wystarczy to zmatowić papierem 120 lub nieco drobniejszym np. chyba że ci sie łuszczy to wtedy grubszym walisz i potem docierasz drobniejszym jak wyzej.

ale jak pisałem radze pomalowac proszkowo, sam inaczej bym ramy nie pomalował. malowałem pokrywy silnika tą metodą i smigam w butach i ryski nie widac :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê