Zobacz wÄ…tek - Yamaha TZR 125
NAS Analytics TAG

Yamaha TZR 125

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha TZR 125

Postprzez Glacus » 10/6/2011, 21:10

Witam
Mam następujący problem. Kiedy jadę swoją TZR 125 to czuję bardzo mocne drgania spowodowane trzęsącym się silnikiem , a także gdy dojdzie do tych drgań słychac jakiś metaliczny dzwięk. Kiedy ruszam na biegu nr jeden drgania są największe( większa prędkość też większe drgania) im wyższy bieg tym drgania są mniejsze.. Zaobserwowałem również że kiedy wcisnę sprzęgło wibracje na chwile ustają ale potem znów wracają. Jak moto stoi na luzie, wtedy nic nie słychać a drgania rozpoczynają się od 7-8 tysięcy obrotów no i towarzyszą również kiedy obroty spadają. Nie sądzę żeby był to silnik gdyż z tymi drganiami zrobiłem gdzieś 100km ale strasznie mnie to drażni. Stawiam tutaj na sprzęgło a mianowicie w koszu sprzęgłowym mogło się już zużyć łożysko i to one może powodować, że cały silnik się trzęsie. Nie wiem czy się mylę czy nie , ale proszę o pomoc gdyż na 100% nie jestem tego pewny, a być może ktoś miał podobny przypadek i wie co jest grane.

Dodam, że żadnego spadku mocny nie odczułem
Glacus
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10/6/2011, 20:43


Postprzez henio12323 » 10/6/2011, 21:46

jasne moze własnie padło łozysko na wałku sprzęgła. zdiagnozować nie jest długo - sciagasz pokrywe i ruszasz sprzęgłem góra dół. od razu mozna obczaic luzy na wale :P lepiej zrobic to szybko :D bo moze ci gniazdo porozbijać :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê