Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Motocyklem między samochodami - można...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Motocyklem między samochodami - można...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 10:03

Komentatorzy napisał(a):Jeszcze trochę takich kretyńskich zakazów i faktycznie, tylko rower zostanie... <br><hr>1 k1ll3d K3nny<br>
Takie niedorobione, niejasne i wirtualne przepisy to nasza specjalność, za komuny było to samo.<br><hr>Molosz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 10:29

PrÄ…cie za kierownicÄ…....<br><hr>bb
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 11:42

Być może najprościej by było gdyby zamiast niewiele mówiącego hasełka "motocykle są wszędzie",
które nie widzieć czemu jest bardziej wyeksponowane niż

"patrz w lusterka"
a przecież o to tak naprawdę chodzi,
umieszczać znaczki "miejsca wystarczy dla wszystkich"

lub inny komunikat, który sprawi, że inny użytkownik drogi w puszce po jakimś czasie zrozumie, że trendu zwiększonej obecności motocykli zatrzymać się już nie da.
<br><hr>Rintie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 11:47

Cały czas mowa o interpretacji a gdzie jest przepis lub bezpośrednio wynikający zapis z dowolnego przepisu ustawy o ruchu drogowym że nie wolno?<br><hr>Rintie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 11:52

Chciało by się ostro skrytykowac tego matoła z omegi, ale niestety kultura nie pozwala.<br><hr>pb
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 11:57

Ale za to wzorowo zachował się kierowca z prawej strony robiąc miejsce na przejazd, pewnie sam wrzucił parę bluzgów na tego Opla, jednak nie wszyscy puszkarze są hamami.<br><hr>Młody
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 16:53

Najbardziej kierowcę Omego wkurzał fakt, że wartość jego auta to 1/30 wartości motocykla lub nawet jeszcze mniej, no i zazdrość czyli jazda po polsku!!!!!!!!!!!!! Gdy jadę autem i robię miejsce dla motorka to inni na mój widok pukają się w głowę.
POZDRAWIAM ROZSĄDNYCH KIEROWCÓW AUT.<br><hr>lesio113
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 19:04

Kiedyś stałem w korku a obok mnie przejechało dwóch policjantów na motocyklach, teraz też tak robię...<br><hr>Murzyn Na Jawie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 21:24

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XihQeZpwqpE" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=XihQeZpwqpE</a><br><hr>Sky
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2011, 23:22

Zaraz pewnie zostanę przez większość na forum ochrzaniony, ale podzielę się swoimi przemyśleniami. Jeżdżę od dłuższego czasu po Warszawie na jednośladzie (początkowo 50ccm, od paru lat moto) I zaobserwowałem, że ok. 90% podobnych sytuacji - zajeżdżania drogi itp. (raz jak stanąłem na pole position koleś najechał mi na stopę. bo chciał być pierwszy) jest niestety powodowana przez kierowców na "zarogatkowych" numerach. Nie mówię, że kierowcy z miasta x, czy y to buraki, ale faktycznie chyba nie są przyzwyczajeni do takiego ruchu motocykli i z tego może to wynika. Walenie w lusterka działa na naszą niekorzyść... chociaż czasem ciężko się powstrzymać.

A tak z innej beczki... zastanawialiście się dlaczego ostatnia zmiana przpisów drogowych dotyczy rowerzystów a nie motocyklistów (poza tym przepisem o rondzie) Dlaczego rower może mijać auto z prawej strony, a motor w zasadzie nie wiadomo... rowerzyści korzystają ze "śluz" a my za pole position możemy dostać mandat 300zł???<br><hr>Q
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/6/2011, 01:32

Artykuł, który ukazał się ostatnio na wp.pl - źródło gazeta prawna to bełkot, który może niestety zaszkodzić motocyklistom. Prawda jest taka, że przepisy nie tylko nie zabraniają jazdy obok innego uczestnika ruchu, ale wyraźnie wskazują, komu się tego zabrania, rowerzystom i motorowerzystom, tylko i wyłącznie. Przepisy nie zabraniają również jazdy obok innego pojazdu poruszającego się tym samym pasem ruchu, co najwyżej niedopuszczalne jest zajmowanie jednocześnie więcej niż jednego pasa. Omijanie stojących pojazdów ma się odbywać w bezpiecznej odległości i jeżeli jest konieczne należy zmniejszyć prędkość. Jaka jest odległość bezpieczna - tego przepisy już nie definiują, napewno zależy ona od prędkości z jaką omijamy pojazd i od warunków na drodze. Jeżeli zrobimy to z głową to trudno doszukać się naruszenia. W jakich warunkach dopuszczalne jest wyprzedzanie, wyraźnie określają przepisy prd. Dopuszczają one w pewnych okolicznościach również wyprzedzanie z prawej strony, szczególnie jest to ważne w dużych aglomeracjach. Pamiętajcie, jadąc drogą dwujezdniową (dwie jezdnie jednokierunkowe) dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony. Czytając przepisy można przyczepić się do dwóch rzeczy: 1 - zmiana pasa ruchu bez sygnalizowania i zajmowanie jednocześnie więcej niż jednego pasa ruchu w trakcie jazdy po linii rozdzielającej pasy, ale to już jest szukanie dziury w całym.
Warto zwrócić uwagę na przywileje, jakie ostatnio dano rowerzystom, może i motocykliści powinni zawalczyć o swoje.
<br><hr>kolo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/6/2011, 22:42

Zakorkowany Szczecin dziś - kto z miasta ten wie. Wracając do domu większość drogi jechałem w korku. Ignorancja kierowców samochodów jest porażająca. Stanie w zatorze 'na schodki' (skoro ten przede mną stoi przy prawej krawędzi pasa, to ja muszę stać przy lewej, oczywiście), bezmyślne przeskakiwanie z lewego na prawy pas, kończące się tym, że przód auta na lewym pasie a tył na prawym, celowe zajeżdżanie drogi - było miejsce (przyznam, niewiele, ale wystarczająca), to ynteligentny pan z prawego pasa musiał troszkę w lewo podjechać i, chcąc nie chcąc, dostał paca w lusterko. Nie rozumiem. Co kierowcom samochodów szkodzi zostawiać miejsce dla motocykla? Pasy zwykle są dosyć szerokie. Wystarczy na prawym pasie jechać środkiem i na lewym środkiem - zostaje luksusowy pas dla motocykla w środku. A jak już auta się rozjadą do krawędzi pasów... Marzenie. A tak? Buractwo na drodze. A potem się dziwią że 'wciskają się na grubość lakieru'. Jak już stoisz w tym korku, to chociaż stań przy prawej krawędzi. Tobie nic się nie stanie, a być może, komuś ułatwisz przejazd. Ale gdzie tam, polaczkowa 'duma' musi być na pierwszym miejscu. Skoro ja stoję to niech wszyscy stoją! A potem zdziwienie, że sfrustrowany motocyklista grzejący się w korku próbuje jednak się przecisnąć.

Naprawdę, ludzie. To strasznie wkurza. Mniej więcej tak, jak puszkowe buractwo wciskające się na chama przed maskę. Zrozumcie - motocykl przejedzie obok - nie tracicie NIC. Zablokujecie motocykle - korek stanie się większy. I jak tu nie być zirytowanym...

To tak, jakbyście mieli możliwość wpuścić kogoś do kolejki w sklepie/banku/poczcie, JEDNOCZEŚNIE w ogóle nie opóźniając swojej kolei. Pewnie też byście tego nie zrobili, co? Bo 'skoro ja stoję' to wszyscy też niech stoją. A co, niech mają!<br><hr>A.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2011, 08:33

Witam jestem młodym motocyklistą śmigam na mito 125 . jazda w korkach dla motocyklisty to powinna być spokojna i kierowcy innych pojazdów powinni się przesuwać a nie takie Hamstwo jak na tymi filmiku to było po prostu bardzo Hamskie ale Motocyklista dobrze go podsumował " Hamie jeb*** " ja bym mu jeszcze oplul szybe ale to kwestia. Moim zdaniem w korkach to najbardziej usuwaj sie tiry :) wiem bo już kilka razy mialem taką sytuacje i mam ojca który jest kilkadziesiąt lat kierowcą i mówi ze na CB jest zawsze kulturka dla motcyklistów i sie zawsze usuwaj . Ale jakiś ham śadnie w samochód i kozaczek bo się nie usunie . i sami sie dziwicie czego tak duzo wypadków z winny motcyklistów . Pozdrowienia dla Motocyklistów I kierowców tirów i tych mniejszych tirów ;) Oni szacunek do nas mają ;) ( np. siadło hasło jak jechałem z ojcem oo jedzie motocyklista " a niech sobie chłopak jedzie przepuscie go chłopaki " Tak było na CB radio<br><hr>Hazorofmito
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2011, 21:19

Komentatorzy napisał(a):<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XihQeZpwqpE" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=XihQeZpwqpE</a><br><hr>Sky<br>
Takiej jazdy to nie pochwalamy. Ciekawe czy gieroj filma jeszcze żyje?<br><hr>alukow
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2011, 22:14

Już dawno chciałem znaleźć miejsce na podziękowanie kierowcom samochodów w Warszawie, ale nie miałem na to miejsca :) Może tu ktoś przeczyta. Chciałem pochwalić i podziękować kierowcom 4 kółek w stolicy. W 99,9% ustępują miejsca, zachowują się kulturalnie w stosunku do motocyklistów. Oby tak dalej.
Jeżdżę codziennie po mieście motocyklem i polecam wszystkim.
A co do zmiany przepisów - może warto zebrać podpisy...
Jazda bus pasem, jasne zezwolenie na jazdę między pojazdami w korku. Może na łamach ścigacz.pl coś takiego zrobić??<br><hr>fazowietz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2011, 22:46

Komentatorzy napisał(a):Już dawno chciałem znaleźć miejsce na podziękowanie kierowcom samochodów w Warszawie, ale nie miałem na to miejsca :) Może tu ktoś przeczyta. Chciałem pochwalić i podziękować kierowcom 4 kółek w stolicy. W 99,9% ustępują miejsca, zachowują się kulturalnie w stosunku do motocyklistów. Oby tak dalej.
Jeżdżę codziennie po mieście motocyklem i polecam wszystkim.
A co do zmiany przepisów - może warto zebrać podpisy...
Jazda bus pasem, jasne zezwolenie na jazdę między pojazdami w korku. Może na łamach ścigacz.pl coś takiego zrobić??<br><hr>fazowietz<br>
Jestem ZA!!!

Faktycznie kierowcy w Warszawie sÄ… chyba najmilszymi kierowcami wobec 2oo.<br><hr>Q
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/6/2011, 11:09

Komentatorzy napisał(a):Już dawno chciałem znaleźć miejsce na podziękowanie kierowcom samochodów w Warszawie, ale nie miałem na to miejsca :) Może tu ktoś przeczyta. Chciałem pochwalić i podziękować kierowcom 4 kółek w stolicy. W 99,9% ustępują miejsca, zachowują się kulturalnie w stosunku do motocyklistów. Oby tak dalej.
Jeżdżę codziennie po mieście motocyklem i polecam wszystkim.
A co do zmiany przepisów - może warto zebrać podpisy...
Jazda bus pasem, jasne zezwolenie na jazdę między pojazdami w korku. Może na łamach ścigacz.pl coś takiego zrobić??<br><hr>fazowietz<br>
dołączam sie do podziekowan. Jadac do wawy przejezdzalem przez kilka miast (m.in. Lublin) i rzeczywisice w Warszawie kierowcy 4 kolek najlepiej traktuja motocyklistow. Np w Lublinie nawet nikt nie mysli o zjechaniu, zrobieniu miejsca, a w wawie powoli staje sie to juz norma. I chyba wlasnie o to chodzi, zeby jakos wspolnie sobie pomagac, a nie utrudniac wzajemnie zycie<br><hr>gsxr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/6/2011, 22:52

Komentatorzy napisał(a):<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XihQeZpwqpE" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=XihQeZpwqpE</a><br><hr>Sky<br>
apropo filmiku który za linkowałeś,wyobraźmy sobie tam goscia z tej Omegi,jak by tak droge zajechał masakra.Ja bym mu siekiere na dachu posadził.<br><hr>Adas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/6/2011, 06:44

Komentatorzy napisał(a):Już dawno chciałem znaleźć miejsce na podziękowanie kierowcom samochodów w Warszawie, ale nie miałem na to miejsca :) Może tu ktoś przeczyta. Chciałem pochwalić i podziękować kierowcom 4 kółek w stolicy. W 99,9% ustępują miejsca, zachowują się kulturalnie w stosunku do motocyklistów. Oby tak dalej.
Jeżdżę codziennie po mieście motocyklem i polecam wszystkim.
A co do zmiany przepisów - może warto zebrać podpisy...
Jazda bus pasem, jasne zezwolenie na jazdę między pojazdami w korku. Może na łamach ścigacz.pl coś takiego zrobić??<br><hr>fazowietz<br>
Nie wiem jak w pozostałych miastach, ale faktycznie w Warszawie kierowcy samochodów w zdecydowanej większości przypadków są uprzejmi wobec nas :) Reszta, albo rozmawia przez telefon, nie patrzy w lusterka, albo... "Nie puszczę!". Sam staram się odwdzięczyć poprzez np. ułatwianie im włączenia do ruchu, kiedy nikt inny nie chce się zlitować. <br><hr>1 k1ll3d K3nny
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/6/2011, 13:31

Komentatorzy napisał(a):Już dawno chciałem znaleźć miejsce na podziękowanie kierowcom samochodów w Warszawie, ale nie miałem na to miejsca :) Może tu ktoś przeczyta. Chciałem pochwalić i podziękować kierowcom 4 kółek w stolicy. W 99,9% ustępują miejsca, zachowują się kulturalnie w stosunku do motocyklistów. Oby tak dalej.
Jeżdżę codziennie po mieście motocyklem i polecam wszystkim.
A co do zmiany przepisów - może warto zebrać podpisy...
Jazda bus pasem, jasne zezwolenie na jazdę między pojazdami w korku. Może na łamach ścigacz.pl coś takiego zrobić??<br><hr>fazowietz<br>
Komentatorzy napisał(a):dołączam sie do podziekowan. Jadac do wawy przejezdzalem przez kilka miast (m.in. Lublin) i rzeczywisice w Warszawie kierowcy 4 kolek najlepiej traktuja motocyklistow. Np w Lublinie nawet nikt nie mysli o zjechaniu, zrobieniu miejsca, a w wawie powoli staje sie to juz norma. I chyba wlasnie o to chodzi, zeby jakos wspolnie sobie pomagac, a nie utrudniac wzajemnie zycie<br><hr>gsxr<br>
Popieram, w Warszawie kierowcy naprawdę wiedzą jak się zachować, a jak już jest mowa o Lublinie to z moich obserwacji wynika że kierowcy z Lublina NIGDY nie ustępują motocyklistom ... dziwne<br><hr>BetHooN
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê