Zobacz wątek - Dobry ośrodek nauki jazdy w GDAŃSKU. Motosokol ?D.smiarowsk?
NAS Analytics TAG

Dobry ośrodek nauki jazdy w GDAŃSKU. Motosokol ?D.smiarowsk?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Dobry ośrodek nauki jazdy w GDAŃSKU. Motosokol ?D.smiarowsk?

Postprzez SonyVegas » 5/6/2011, 21:08

Witam. Chciałbym zapisać się na kurs prawa jazdy kat. A. B już mam.
Znacie jakiś dobry ośrodek w Gd ?. Na forum gdzieś mi w oko wpadł Motosokol. Zastanawiam sie rowniez nad D.Smiarowski
Możecie polecić jakąś dobrą szkółkę, która dobrze zaznajomi mnie z dwoma kółkami ?. Chciałbym trafić na osoby dla których moto jest pasją, którzy maja doswiadczenie.
Od lipca chciałbym zacząć. Sezon krótki :D
„Bóg wybacza, motocykl nigdy”
SonyVegas
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5/6/2011, 20:54
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez madcap » 5/6/2011, 22:17

uderz do Tomka na Kartuskiej
potem jeszcze masz OSKMix w Gdańsku

możesz ruszyć jeszcze w Gdyni do Ampolu
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez PawulonVBK » 12/6/2011, 09:55

Ja robiłem w Oliwce prawko, ale średnio polecam. Kolesie (2 szefów w zasadzie), z którymi miałem okazję jeździć potrafili być bardzo niegrzeczni i nie krępowali się obrażać mnie podczas jazdy.
PawulonVBK
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18/10/2008, 09:28
Lokalizacja: Malbork

Postprzez czarlee » 13/6/2011, 23:30

OLIVKA - petarda wiekszej zabawy nie znam kurs robiłem bardzo wczesną wiosna zdałem egzamin bez stresowo chłpaki konkretne i tyle polecam 8)
czarlee
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 19/3/2011, 04:41
Lokalizacja: GDAŃSK

Postprzez SonyVegas » 5/7/2011, 15:30

Czy opuszczając te 30h teorii dużo strace ?. W miesiącu mam rzadko wolne i wątpie bym jakoś znalazł czas na wykłady. Do kiedy ośrodki nauki jazdy szkola kursantow ?. Chciałbym w tym roku sie zmieścić. W 2012 jakaś nowa ustawa i będę mogł pomarzyć o kat. A
B już mam od kilku lat ale to raczej mało mi pomoże.
„Bóg wybacza, motocykl nigdy”
SonyVegas
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5/6/2011, 20:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SonyVegas » 25/8/2012, 13:21

Witaj w klubie. Tez oblalem wczoraj w pordzie. 2 razy poszla stopa w dol i po egzaminie. Promien skretu zerowy. Uczylem sie na ybr 250 i jakos "8" dawalem rade zrobic. Ten na egzaminie totalnie mnie przerosl. Mam za kilka dni poprawke ale watpie, ze zdam. Odbijam od ogranicznika i stopa leci w dol. Nie wiem jaka technike teraz obrac. Moze maksymalnie do baku sie przysunac, rece ugiete i balansowac tylkiem. Yamaha w pordzie dosc szybko porusza sie na jedynce, wiec i sprzeglem trzeba operowac. Jezdze od roku, a nie potrafie prostej czynnosci wykonac jaka jest osemka
„Bóg wybacza, motocykl nigdy”
SonyVegas
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5/6/2011, 20:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SonyVegas » 25/8/2012, 22:38

Będę musiał spróbować.
Na egzaminie miałem ręcę sztywno + stres.
Teraz złapie mocno udami maszyne, ręcę lekko zgięte, przeciwwaga i zobaczymy. Chce ten plastik i w przyszłym sezonie na legalu śmigać.
„Bóg wybacza, motocykl nigdy”
SonyVegas
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5/6/2011, 20:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez motoluka » 25/8/2012, 22:41

Przede wszystkim to się rozluźnij bo ósemka nie wymaga stosowania technik z gymkhany. Na pewno jesteś mocno usztywniony i nie kontrolujesz min. dlatego motocykla. Jesteś sztywny, pierwszy problem z balansem i już noga na ziemi. Jak będziesz sztywny to nic Ci nie pomoże.

PS: Jak złapiesz mocno kolanami to nie przesuniesz tyłka ;-)
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez SonyVegas » 26/8/2012, 11:14

ReasumujÄ…c
Ręce lekko ugięte
Przeciwwaga

Na egzaminie opierałem się na kierownicy, ale nie byłem pochylony. Bardziej to wyglądało jakbym wypychał kierownice

Egzamin mam na 6 rano, więc moto będzie zimne. Troche go przegazuje ale bez sprzęgła się nie obędzie
„Bóg wybacza, motocykl nigdy”
SonyVegas
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5/6/2011, 20:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez motoluka » 26/8/2012, 11:37

Opierałeś się na kierownicy, ale nie byłeś pochylony. Czyli byłeś usztywniony i do tego cisnąłeś w kierownicę. Skutecznie balansował będziesz jeśli się rozluźnisz.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez asq_rex » 26/8/2012, 13:49

Nie trzymać kierownicy ;) kierownica nie jest punktem podparcia na motocyklu ;) musicie ją czuć ale nie trzymać się jej jak drążka.
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez SonyVegas » 26/8/2012, 14:57

Generalnie ppdchodze do tego zbyt silowo. . Przy wolnejj jezdzie zaczynam walczyc z moto. Wynika to z moich malych gabarytow: 180cm / 69kg. Troche ybr 250 przy skretach mnie meczy. Tylko dziewczyny daja rade? !. Kwestia odpowiedniej techniki
„Bóg wybacza, motocykl nigdy”
SonyVegas
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5/6/2011, 20:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SonyVegas » 26/8/2012, 18:05

Dzis pojezdzilem troche. Maksymalnje przesunalem.sie do przodu, rece luzno, ugiete. Pozycja dosc pochylonablecz wyprostowana. Bajka jazda. Bez uzycia sily mozna krecic. Rece juz po jezdzie nie bola. Troche jednak mam jeszcze problen z kierownica bo cos za bardzo nia "macham". Przy balansie tylkiem moto sam skreca. Wasze porady pomogly mi. Egzamin z rana wiec moto zimne bedzie. Bede musial troche hamulca uzywac. Sprzegla nie tykam. Jazda blisko zewnetrznej lini. Dziekuje wam


Ps
Przy dosc mocnym rozluznieniu, zauwazylem, ze poza linie wypadam. Trzeba myslec.
„Bóg wybacza, motocykl nigdy”
SonyVegas
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5/6/2011, 20:54
Lokalizacja: Gdańsk



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê