Zobacz wÄ…tek - SuperMoto?
NAS Analytics TAG

SuperMoto?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

SuperMoto?

Postprzez Marianello » 15/4/2007, 04:34

Tamat mało znany.
Pomysl firmy KTM genialny...Supermoto
ZASTOSOWANIE
Mozliwosci zastosowania moto sa wysmienite. Duzy moment dostepny z dołu, hamulce-brzytwa, lekki silnik jednocelindrowy, waga moto nie przekraczajaca 150kg. Sprzet jest waski niczym skuter, świetne przyspiesza. Opony szosowe, fajnie na asfalcie kontrolowane poslizgi, łatwe opanowanie jazdy na przednim jak i tylnim kole :lol: . masz ochote pojezdzic w ciezszym terenie? nic prostrzego, wystarczy zmienic opony na agresywny bierznik.

Dużo sie tu pisze o plastikach, na ktorych jazda po Polskich drogach to wielka niewiadoma. Pełna koncetracja, wypatrywanie kolejnych dziur, no i jeszcze te koleijny, a czasem jakis nieszczesny kamień. Dlatego zwracam swoja uwage ku Supermoto. Mialem na oku SV 650 (ale pozycja lezaca nie bardzo mi przypadła), ale po przymierzeniu sie na DR-Z 400SM chwilka zadumy, a moze by tak poszukac w Supermoto. Cos mocniejszego niz 400, zainteresowałem sie marka KTM :)

TURYSTYKA
Szukam jakiegos dobrego modelu Supermoto, ale za bardzo nie ma w czym przebierac, pozostaje KTM. Zwrocilem uwage na dwa modele LC4 640 i DukeII. Wiadomo na miasto, w teren sa wymarzone ale turtstyka?
Niby te modele do turystki sie nienadaja. Dlaczego? z testów z neta wynika ze za waskie i twarde kanapy i nieistniejaca ochrona przed wiatrem.

A gdyby tak zmodyfikowac te dwa elementy, jeszcze trzeba by bylo dokleic gdzies kufry, dla mnie powstalby idealny motocykl.
CZY JEST TO MOZLIWE? Myśle że TAK :D
CO O TYM MYSLICIE?

Kto moze powiedziec cos o marce KTM opinie jak najbardziej wzkazane, eksplatacja, awaryjnosc, serwis, czesci, trwalosc,... im wiecej inf. tym lepiej. Nie udalo mi sie znalesc v-max, hamolcow(100km\h), jakie przebiegi dla LC4?,

Ciekaw jestem co mysla posiadacze plastikow o SuperMOto? Konwersacja wkazana :shock: ...?
Marianello
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/1/2007, 00:36


Postprzez Meciek » 15/4/2007, 04:52

Mi też się podobają te SuperMoto ale jednak wole mojego plastika. Jeżeli chodzi o moje upodobania to Podoba mi się ta wersja Duke'a http://www.eztuning.it/speciali.asp?ID=68 a od seryjnego to bym wolał Kawasaki Z1000 oczywiście wersje z 2007r :) A nie myślałeś o Suzuki GSR 600? Podobno idealny do turystyki (opisywali w najnowszym Motocyklu). Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka


Postprzez SzpiceR » 15/4/2007, 10:18

ja własnie sie tez ostatnio zainteresowalem supermoto... po obejrzeniu tego filmiku stwierdzilem ze to na ulice taki wymiot jak i plastik :lol: http://www.youtube.com/watch?v=oHii4czyjsE (otwórz link) z mojego śledztwa wynika ze te yamaszki to XT 660 R
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez torowiec » 15/4/2007, 10:21

Supermoto supersprawa zeby miec tylko kase na kilka motorkow na pewno bym sobie sprawil. Paru kumpli jezdzi KTM- ami przerobionymi na Super.i swietnie sie bawia
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Traperoso » 15/4/2007, 14:29

SzpiceR napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=oHii4czyjsE (otwórz link)


ah moje miasto :D
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez hefron » 16/4/2007, 13:28

Åšwietny film, super klimat.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez polsky » 16/4/2007, 14:53

Trochu jezdzilem Supermoto (haha czym ja nie jezdzilem) ale to moje oczko w glowie.
Poprostu nie jest Ci nikt w stanie dorownac na miescie :evil:
Cod,miod i orzeszki.
biorac pod uwage w miare rasowe supermoto,czyli KTM Lc4,Kawasaki KLX650R,Yamaha WR,HM,DR400 itp.

Niestety jak to czesto sa minusy... zwlaszcza do turystyki... kanapa naprawde wchodzi miedzy poslady po dlugiej jezdzie.Bak ma np.pojemnosc 8L... Lekkie a wysokie moto ma to do siebie,ze juz przy okolo 130km/h zaczyna wezykowac...
I przewaznie jest (nie oszukujac sie... jednoosobowe)
Jednym slowem... beznadziejne do podrozowania.

To o co pytasz,trzeba czyms okupic... czyli waga i osiagami motocykla :(

Do jakiegokolwiek,nawet niedalekiego podrozowania potrzebujesz wiekszy bak,miejsce dla pasazera i jakies tobolki.
Wiec polecam niesamowicie zywotna Yamahe XT600,bardzo popularna do przerobek na supermoto (sucha miska olejowa :) )

Lub cywilna wersje Kawasaki KLX650 (chlodzona ciecza)
Suzuki DR650 tez sobie super radzi ;-)

Na przykladzie Yamahy XT:
Zmieniasz felgi na 17'
Stalowe przewody hamulcowe,
Wieksza zebatka na tyl i juz masz konkretny sprzet do wariowania jak i podrozowania,ze wzgledu na wygodna kanape i spory bak (chyba 15L)

KTM cechuje sie bardzo wysokimi wibracjami.
A np. KLX ma bodajrze dwa walki wyrownowazajace.

Jesli dysponujesz wiekszym budzetem mozesz pomyslec nad KTM Adventure LC4
28Litrowy bak i zawieszenie wprost z wyscigow :)
Operacja zmieny kol itp i tez bylby fun-bike.Ale z relacji znajomych... ciezko sie nim porozuje we dwojke...

Nowy model Yamahy XT660X tez ciekawa propozycja. 15Litrowy bak,wygodna kanapa,wtrysk i ladny design.

Nie ma idealnego motocykla... musimy isc na kompromis...
Pozdrawiam
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez polsky » 16/4/2007, 15:52

No dokladnie Evil :) :) :)
Ale ja jadac na swoim chamidle na jakis zlot
zrozumialem co to waska kanapa :)

Ale za to jak juz sie dojechalo do miasta...
Ciezko bylo niektorym lanserom zrozumiec pojecie momentu obrotowego w singlu :)

I jeszcze jedno... przy 8litrowym baku...
Zawsze tankowalem do pelna :)

A i tak go pozniej pchalem :) :) :)

Polecam jeszcze kupno lepszego lancucha...
Szybko sie konczy... ale to wtedy gdy ktos uzytkuje SM zgodnie z przeznaczeniem ;-)
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez SzpiceR » 16/4/2007, 17:18

a własnie jak z żywotnoscia takich enduro z lat 1996?? np. xt 600 czy jakies ktm ? (suzuki wogole mi sie nie podobaja żadne) jaki koszt przerobienie takiego enduraka na SM?? o tu taka aukcja o np. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M396812 (otwórz link) co sądzita?? uslyszalem od naszego kolegi z forum ze łatwo i ciezko zajeżdozne one są te single ogólem i to by wychodzilo ze tylko nówke?? :(
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez polsky » 17/4/2007, 13:29

Tak jak napisal Evil.
Jak to sie mowi o KTM... nie znasz dnia ni godziny kiedy sie cos zpierdo...

A co do tych singli tak strasznie zle nie jest.
Na jednym tloku przejedziesz okolo 50tys km.
Ale wszystko jest wzgledne...

Moj znajomy ma Yamahe XT600 z 88r nakrecone 80tys km i cyka jak zegarek bez remontu...

Za kola +/- trzeba zaplacic okolo 1600zl (felgi+szprychy i Ci przeloza)
Zalezy co chcesz...
itd.

Ale single trzeba lubic... zwlaszcza Supermoto...
Nie latwo odpalic z kopa rozgrzany silnik...
Jak jest jakis automatyczny dekompresator to pikus ale jak nie ma... :) :) :)
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

HONDA FMX

Postprzez ARMED » 17/4/2007, 20:24

bravo EVIL !!! :D :D :D
Masz rację , supermoto to nie turystyk !!! Zajefajna jazda ale tylko w mieście , trasa to wielka dupa !!! No ale SM nie kupuje się po to aby jeździć na lanserkę nad morzę, tylko aby ..... !!! Kuferki to można sobie podpiąć pod Transalpa albo Varadero :P Ja mam Hondę FMX z 2005 roku (przebieg 4700 km na gwarancji) do sprzedania na której obecnie latam, niestety jest zblokowana fabrycznie i nie można zawiele coś zrobić (kupiona na sprzedaż), no ale jak by tu coś pomajstrować , tu odpiąć jeden modulik, tu coś podkręcić to by szło, a tak prykam sobie po ulicy i jest ok.tel 880-364-364 Piotr
ARMED
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 25/3/2007, 06:20
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez Marianello » 20/4/2007, 04:29

http://www.yamaha.krakow.pl/index.php?d ... e&m=xt660x
supermoto yamaha do turystyuki jak najbardziej, wedlug danych srednie spalanie 3.2l/100km robi wrażenie(15l baku), z tego co wyczytałem to chyba moto własnie dla mnie. Model bardzo udany i ma wtrsyk paliwka. Uniwersalny supermoto, wazy 170kg ale cos za cos. No i dobra cena, ktmy o wiele drozsze.
Marianello
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/1/2007, 00:36

SM

Postprzez ARMED » 20/4/2007, 09:00

gwarantuje ci ze bedziesz zawiedziony komfortem jazdy w trasie, jest zerowa, ja na krotkich odcinkach dostaje szalu, a co by bylo gdybym mial jechac ze 300 km, bym sie rozplakal.Wielkosc zbiornika to nie wszystko, super moto z zalozenia jest do innych celow, pozdro 8)
ARMED
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 25/3/2007, 06:20
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez SzpiceR » 20/4/2007, 15:38

jak cos ma byc do wszystkiego to jest do niczego...
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Marianello » 20/4/2007, 19:54

SzpiceR napisał(a):jak cos ma byc do wszystkiego to jest do niczego...


po co cytujesz cos, jak i tak nie wiesz kto to powiedzial...

nic takie gadanie nie wnosi nowego
Marianello
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/1/2007, 00:36

Postprzez SzpiceR » 20/4/2007, 20:10

niewazne kto powiedział,lecz co znaczy i czy jest prawdziwe a jesli nie rozumiesz to sie niewcinaj :lol: moge CI wyjasnic ze chodzilo m.i.n o to ze niema takiego sprzeta do wszystkiego i niech zrezygnuje i wybierze sobie jakas konkretna ceche motonga.
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê