Zobacz wątek - Pierwsze turystykmoto - około 5tys z Niemiec, Dolny Śląsk
NAS Analytics TAG

Pierwsze turystykmoto - około 5tys z Niemiec, Dolny Śląsk

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwsze turystykmoto - około 5tys z Niemiec, Dolny Śląsk

Postprzez junkers » 11/5/2011, 16:34

Cześć.
Właśnie kończę kurs na Kat. A, jestem oczytany i świadomy jeżeli chodzi o wszelkie poradniki w wyborze moto, kursy itp jednak emocje biorą górę nad wyborem pierwszego sprzęta aż postanowiłem napisać na forum żeby dowiedzieć się coś bardziej z praktyki i doświadczenia niż suchej teorii. Najpierw opiszę sprawy oczywiste i konkretne pytania zostawię na koniec.

1. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie z motocyklami to jedynie za małolata jazda ogarem prosto w płot :roll: Kilka km jako plecak + godziny na kursie suzi 125/250. Prawko na kat. B intensywnie używane już praktycznie 2 rok [2.5 TDI, 115km]

- Lat 20, waga tuszy z kościami 80-85kg przy zawrotnej długości ciała 176cm :)

- Motocykla chciałbym używać do jazdy po mieście w małym udziale procentowym, raczej wypady za miasto w raz ze zdobywaniem doświadczenia co raz dłuższe wycieczki, w 90% będzie to jazda bez plecaka + wiadomo jazda dla zabawy w koło komina :)

- Ciężko mi oszacować dystanse pokonywane w sezonie lecz biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do jednośladów napędzanych siłą mięśni to nie będzie 50-100km na tydzień.

- Pieniądze jakie chcę przeznaczyć na motocykl to +/- 5 tysięcy, z czego najpierw mam zamiar kupić kask w granicach rozsądku i budżetu +/-800zł, inne ciuchy tj zbroja + kolana posiadam z racji wyczynowej jazdy na rowerku. Dojdą tylko po jakimś czasie motobuty.

- Utrzymanie motocykla w sezonie to z pewnością tyle ile będzie trzeba + ewentualne usterki.

- Najbardziej kręcą mnie motocykle turystyczne o sportowym zacięciu z pewnością w owiewkach.

- Motocykle nad jakimi poważnie się zastanawiałem/am w kolejności od najmniejszego zainteresowania to: kawasaki er5 [raczej już nie], honda cb500, bandit 400, yamaha xj600 i najbardziej plusowe suzuki sv650

Z tego jakie mam porównanie allegro/ebay.de doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie ściągnąć prywatnie moto z Niemiec z racji zaoszczędzenia i większej pewności zakupu. Jeżeli możecie to podajcie linki do lepszych motoserwisów Niemieckich gdzie można szukać wymarzonej zdobyczy.

Dlaczego suzuki sv650 ? Chcę kupić motocykl, którego po 1 czy 2 sezonach nie będę chciał zmieniać, jak mówiłem o sportowym zacięciu z zapasem mocy, której górną granicę mojego rozsądku wyznacza właśnie 70KM przy czym przekracza granice rozsądku artykułów "co na 1 moto". Dużym plusem jest, że taką Suzi w Niemczech w stanie średnim można nabyć z owiewkami za właśnie około 5tys PLNów. Przez sformułowanie "stan średni" rozumiem przebiegi w granicach do 40tys km, gotowy do jazdy przy czym zadbany i nie dojechany na drogach al'a czym Polska bogata. Jeżeli chodzi o stosunek mocy do mojego doświadczenia to przyznam szczerze czasami adrenalina bierze górę nad rozsądkiem ale jednak mam po co żyć i nikt nie jeździ po to żeby zrobić sobie krzywdę. Planuję z moto przez dłuższy czas się oswajać gdzieś na uboczu zanim wyjadę nim gdzieś w krótką trasę, a później rozwojowo :wink:

Opisałem chyba wszystko i dokładnie. Chciałbym się was zapytać co o tym wszystkim sądzicie ? Jak wygląda oddawanie mocy w SV650 ? Jakie obecni/byli użytkownicy mają "parametry" -wzrost, waga i jak to się przekłada na jazdę, wygodę ? Które z kolei to było wasze moto i jak to odczuliście po przesiadce/wsiadce ? No i wrażenia :)

Czy jest ktoś może z Dolnego Śląska i używa SV'ki i mógłby podjechać, pogadać, przejechać się ze mną kawałek [na plecaku oczywiście] ?

*Proszę o zachowanie wszelkich uwag typu "skoro o to pytasz to znaczy, że NIE" itp dla siebie. Nie interesują mnie opinie osób nie wnoszących nic do tematu.

Wszystkim użytkownikom z góry dziękuję, czekam na wypowiedzi i pozdrawiam ! :)

EDIT: Za kupnem SV'ki przemawia do mnie także [nie umniejszając innym motocyklom] możliwość techniczna dłuższych wypadów bez kręcenia śrubek co 100km na czym się nie znam :) No i oczywiście wiek motocykla, bo zdaje się produkcja SV'ki zaczyna swoją historię w roku 1998-1999 więc wolę za 5tys ściągnąć suzuki z 99' niż kupić na miejscu np hondę cb z 92 za podobne pieniądze, zresztą rozumiecie...
junkers
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/5/2011, 15:44


Postprzez Kamusial » 12/5/2011, 00:33

SVką w wersji S miałem się okazję przejechać raz jako kierowca, raz jako pasażer. Nie poleciłbym tego motocykla jako turystyka w wersji S. Do latania w koło komina spoko. Na pierwszy, jak masz łeb na karku i zdajesz sobie sprawę z tego że odwinięcie manetki na takim motocyklu w winklu to harakiri, może się nadać.
Myślę, że dużo Ci da przejechanie się na moto- nie koniecznie ktoś Ci może pomóc, ale poszukaj chętnych do sprzedaży w okolicy i się dogadaj na przejażdżkę- zobaczysz czy Ci moto odpowiada.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez Mabi » 12/5/2011, 09:03

Ja twój problem widzę tak:
1. Ustal kasę na motor(tylko motor!) Bo jeśli piszesz, że to na motor i ciuchy, to ja wdzę, że na motor masz licząc delikatnie 3,5 k. Za to możesz kupić albo motorower do jeżdżenia, albo motor do napawania się jego widokiem.
2. Kup w Polsce, bo ceny niższe i łatwiej poszukać sobie coś, co cię interesuje gdzieś niedaleko i pozwoli ci pojechać tam ze stabilizatorem (gość nie zainteresowany kupnem, a znający się na dwóch kółkach).
3. Myślę, że powinieneś kupić coś ok. 1/2 l. Ja bym widział Bandyta. Jest ich sporo na rynku, to i ceny dołują, a sprzęt przedni (O ile nie zdzwonowany lub zajeżdżony - to rzadziej. Tu się przyda stabilizator.). Nada się akurat na pierwszą przygodę z wiatrem we włosach...
$. Kup koniecznie strój i dobry kask - nie olej tego!!
Mabi
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22/4/2011, 17:12
Lokalizacja: Wawa

Postprzez junkers » 12/5/2011, 14:33

Kamusial Właśnie szukałbym coś w owiewkach. A możesz coś powiedzieć o Ymaszce XJ600 ? Widziałem taką ostatnio to nie wydaje się groźnym moto.

Mabi Na moto około 5k, z ubioru to tylko kask biorę, tymczasowo mam zbroję. W Polsce kupię coś taniej ? Z tego co przeglądałem na Niemieckim ebay'u to nie koniecznie, a nawet jeżeli wychodzi mniej więcej na to samo to wolę się pofatygować i mieć pewne, zadbane moto z pierwszej ręki, bo co jak co to sprzedającym w PL ciężko zaufać.
junkers
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/5/2011, 15:44



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości




na górê