Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Benzyna po 6 zł? Jaki problem?
 
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Benzyna po 6 zł? Jaki problem?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 1/1/2012, 10:14

Komentatorzy napisał(a):Ropa drożeje? Konflikty zbrojne? Sorry Łowco ale argument totalnie z **** wzięty i powtarzany naokoło z uporem maniaka. To chyba niepohamowany apetyt budżetówki trzeciej RP, który nakłada drakońskie podatki i akcyzy jest powodem idiotycznych cyfr na cennikach paliw. Ponad 60% ceny paliw w Polsce to podatki. Może i w innych krajach mają droższą benzynę, np. w Wielkiej Brytanii ponad 2$ za litr tyle, że w Polsce też cena się zbliża do 2$ ! W USA litr mają za dolara! U nich to 5 minut roboty w McDonaldzie. Teraz proszę to porównać ze standardami życia w Polsce. Po prostu rządzący rżną nas na kasie nie oferując za to nic oprócz widoku ich tępych mord w TV. Jeszcze bym zrozumiał te 5 zł, pod warunkiem, że drogi mielibyśmy lepsze niż w Niemczech ale w tej sytuacji czuję się oszukiwany i mam prawo narzekać na ceny tankując mojego SUVa. To nie kierowcy są winni korków, bo w naturze ludzkiej leży rozwijanie się, ewoluowanie. Człowiek zszedł z drzewa, zaczął chodzić, jeździć konno a potem przesiadł się do samochodu. Ludzie się rozwijają, a miasta w Polsce jak stały tak stoją w miejscu i co najwyżej są łatane co jakiś czas. Tak więc przestań pier*****, że cena ropy to efekt zmiany faz księżyca, bo to tylko usprawiedliwienie dla tych pasożytów z wiejskiej i 500 tysięcznej spółki urzędasów.<br><hr>fool_er<br>
Komentatorzy napisał(a):Cześć. Kompletnie nie zrozumiałeś co chciałem wyartykułować. Aby to ułatwić uproszczę przekaz: rządzący, kartele naftowe i spekulanci wykorzystają każdą możliwość aby nas doić. Każdą. Kupujemy po 5? Podniosą na 6 i znów sprawdzą czy kupujemy. I tak dalej. Jedyną alternatywą jest ograniczyć swoje uzależnienie od benzyny. A jak kto już to zrobi to już jego sprawa. Skuter, kajak, rower, żaglówka albo wiatr słoneczny - wszystko jedno. Podsumowując - póki ciągle będziemy zwiększali konsumpcję paliw (a jako społeczeństwo zwiększamy), to ceny będą rosły. Nie ma bata. I choćbyś sobie przeanalizował ile w paliwie jest VATu, a ile akcyzy to nawet mając tą wiedzę pojedziesz na stację, zapłacisz dziś 5.20, w wakacje 6, a w przyszłym roku 7. Bo skoro tyle płacisz, to dla rządzących i zarządu Orlenu jest to sygnał, że ciągle jeszcze można coś z Ciebie wycisnąć... To mówiłem ja. <br><hr>Lovtza<br>
spadł popyt o 7% na paliwo od momentu gdy cena przekroczyla 5zł <br><hr>orzech
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/1/2012, 12:35

Komentatorzy napisał(a):Ropa drożeje? Konflikty zbrojne? Sorry Łowco ale argument totalnie z **** wzięty i powtarzany naokoło z uporem maniaka. To chyba niepohamowany apetyt budżetówki trzeciej RP, który nakłada drakońskie podatki i akcyzy jest powodem idiotycznych cyfr na cennikach paliw. Ponad 60% ceny paliw w Polsce to podatki. Może i w innych krajach mają droższą benzynę, np. w Wielkiej Brytanii ponad 2$ za litr tyle, że w Polsce też cena się zbliża do 2$ ! W USA litr mają za dolara! U nich to 5 minut roboty w McDonaldzie. Teraz proszę to porównać ze standardami życia w Polsce. Po prostu rządzący rżną nas na kasie nie oferując za to nic oprócz widoku ich tępych mord w TV. Jeszcze bym zrozumiał te 5 zł, pod warunkiem, że drogi mielibyśmy lepsze niż w Niemczech ale w tej sytuacji czuję się oszukiwany i mam prawo narzekać na ceny tankując mojego SUVa. To nie kierowcy są winni korków, bo w naturze ludzkiej leży rozwijanie się, ewoluowanie. Człowiek zszedł z drzewa, zaczął chodzić, jeździć konno a potem przesiadł się do samochodu. Ludzie się rozwijają, a miasta w Polsce jak stały tak stoją w miejscu i co najwyżej są łatane co jakiś czas. Tak więc przestań pier*****, że cena ropy to efekt zmiany faz księżyca, bo to tylko usprawiedliwienie dla tych pasożytów z wiejskiej i 500 tysięcznej spółki urzędasów.<br><hr>fool_er<br>
Komentatorzy napisał(a):Cześć. Kompletnie nie zrozumiałeś co chciałem wyartykułować. Aby to ułatwić uproszczę przekaz: rządzący, kartele naftowe i spekulanci wykorzystają każdą możliwość aby nas doić. Każdą. Kupujemy po 5? Podniosą na 6 i znów sprawdzą czy kupujemy. I tak dalej. Jedyną alternatywą jest ograniczyć swoje uzależnienie od benzyny. A jak kto już to zrobi to już jego sprawa. Skuter, kajak, rower, żaglówka albo wiatr słoneczny - wszystko jedno. Podsumowując - póki ciągle będziemy zwiększali konsumpcję paliw (a jako społeczeństwo zwiększamy), to ceny będą rosły. Nie ma bata. I choćbyś sobie przeanalizował ile w paliwie jest VATu, a ile akcyzy to nawet mając tą wiedzę pojedziesz na stację, zapłacisz dziś 5.20, w wakacje 6, a w przyszłym roku 7. Bo skoro tyle płacisz, to dla rządzących i zarządu Orlenu jest to sygnał, że ciągle jeszcze można coś z Ciebie wycisnąć... To mówiłem ja. <br><hr>Lovtza<br>
Komentatorzy napisał(a):spadł popyt o 7% na paliwo od momentu gdy cena przekroczyla 5zł <br><hr>orzech<br>
Ciekawe... <a href="http://moto.onet.pl/1654852,1,,artykul.html?node=2" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://moto.onet.pl/1654852,1,,artykul.html?node=2</a> <br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 16/1/2012, 12:39

Komentatorzy napisał(a):Krótka kalkulacja na ten sezon. Wyliczenia zrobiłem na podstawie zeszłych sezonów jeśli chodzi o statystyczne moje zachowanie, które do obliczeń zostało włączone.

Założenia:
1. dziennie 50km (dom-praca-dom)
2. zakładam 6 mc-y jazdy na moto w roku. Jest więcej ale czasami jedzie się autem więc tak wyjdzie średnio
3. Trasa dom-praca dla moto=35min ; auto=1h 15min
4. Zużycie paliwa moto=5,8l ; auto=9l ON (tankuję na BP ultimata)

Przyjmując powyższe na sezon mamy
1. Zaoszczędzone całe 3,5 dnia. Tyle byśmy musieli stać w korku więcej autem. Tak więc z regulaminowych 26dni urlopu robi się prawie 30dni
2. 1100zł zaoszczędzone w paliwie

Powyższe wyliczenia pewnie będą różne dla różnych wartości cen paliwa, różnej trasy, innego stylu jazdy etc. ale wyraźnie oddają plusy jeżdżenia jednośladem.
<br><hr>ktoś<br>
A o przyjemność z jazdy?
BEZCENNE<br><hr>MOTOMAN
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/5/2012, 20:42

W pełni zgadzam się z artykułem, przy tym ślę ukłony dla autorów tekstu i filmu, za bardzo mądre i trafne spostrzeżenia. Ja dojeżdżam do pracy 18km dziennie w jedną stronę tj. 36km na dzień. Przy naszym obciążeniu dróg, oraz ciągłych niekończących się remontach, a co za tym idzie coraz to nowych objazdach, koszt miesięczny dojazdu samochodem to ok 300-350 zł.
Postanowiłem za tym wyremontować sobie ,,moją starą miłość ''motorower marki SIMSON i na nim dojeżdżać do pracy. Czas przejazdu skrócił mi się o 7min, a koszt dojazdu zmniejszył. Dzisiaj wydaję na dojazd nie 300zł a tylko 120zł. Zapisałem się już na ,,prawko'' kat A i zamierzam kupić coś nie większego niż małą 120ccm. Dlaczego? Mój brat posiada DAELIM-a tj 125cmm jezdzi już 4-ty rok na tym, jest to bez awaryjne a spala 2,5l /100km. Czy można chcieć coś więcej ?
Pewnie aby kierowcy osobówek nie wyżywali się na małych pojemnościach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam.<br><hr>bamber
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/7/2013, 08:39

Jeżdzę 12 letnią Hondą Hornet, i po zliczeniu wszystkiego co wydaje na poruszanie się motocyklem:
-koszt ubrań motocyklowych, wizjerów, kasków
-koszt serwisowania motocykla, napraw, wymian opon, olejów, filtrów
-koszt opłat: OC, parkingi, przerejestrowanie itd
-utrata wartosci motocykla co roku

To wychodzi mi ze koszt benzyny to ok 30% kosztów mojej jazdy.
Benzyna na 100km kosztuje mnie 35 zł średnio.
W całości 100km kosztuje mnie 82 zł.

Z początku jak zaczalem prowadzic statystyki to wydawalo mi sie "eee, kupilem opony, oleje, wszystko, zainwestowalem to jest duzo, jak sie to wyjezdzi to sredni koszt opadnie", no ale niestety motocykl jest skarbonką do którego sie wrzuca co miesiac kilka stów jezeli robi sie nim 2kkm miesiecznie. I ten koszt całkowity od momentu zakupu sprzeta sie znacząco nie zmieniił.

Jaki z tego wniosek: jezeli paliwo podrożeje do 7zł, to poczuje to psychicznie (eee k.wa drozyzna!) a tak naprawde dla portfela to kilka procent różnicy...
<br><hr>Orzech
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/8/2013, 13:36

Komentatorzy napisał(a):Jeżdzę 12 letnią Hondą Hornet, i po zliczeniu wszystkiego co wydaje na poruszanie się motocyklem:
-koszt ubrań motocyklowych, wizjerów, kasków
-koszt serwisowania motocykla, napraw, wymian opon, olejów, filtrów
-koszt opłat: OC, parkingi, przerejestrowanie itd
-utrata wartosci motocykla co roku

To wychodzi mi ze koszt benzyny to ok 30% kosztów mojej jazdy.
Benzyna na 100km kosztuje mnie 35 zł średnio.
W całości 100km kosztuje mnie 82 zł.

Z początku jak zaczalem prowadzic statystyki to wydawalo mi sie "eee, kupilem opony, oleje, wszystko, zainwestowalem to jest duzo, jak sie to wyjezdzi to sredni koszt opadnie", no ale niestety motocykl jest skarbonką do którego sie wrzuca co miesiac kilka stów jezeli robi sie nim 2kkm miesiecznie. I ten koszt całkowity od momentu zakupu sprzeta sie znacząco nie zmieniił.

Jaki z tego wniosek: jezeli paliwo podrożeje do 7zł, to poczuje to psychicznie (eee k.wa drozyzna!) a tak naprawde dla portfela to kilka procent różnicy...
<br><hr>Orzech<br>
Samochód też wymaga troski i jeśli policzysz koszty utrzymania tak jak instrukcja obsługi wymaga a nie do czasu aż samo zepsuje się to koszt będzie wyższy.
Motocykl, nawet taki jak Twój jest względnie mocną jednostką gdzie moc z litra plus stosunek mocy do masy jest taka, że samochód za 400'000zł nie powstydziłby się stąd krótsze czasy między wymianami oleju, znacznie szybsze zużycie hamulców itd.
Sam mordowałem twina 250cc o mocy 33 kucy po 3kkm miesięcznie i też ciągnął z portfela. Do czego zmierzam. Pomijajac koszt zakupu, bo chodzi o przykład technologiczny.
Jeśli zamiast starego Horneta wyposażysz się np. w Hondę serii 700 lub 500 albo w skuter 4T, który nawet jeśli już wymaga tego serwisu to jest bardzo tani. Koszty eksploatacyjne spadną, bo nie ma osiągów, które kosztowałyby coś ekstra.
Nie sztuka kupić KTM EXC 525 i płakać, że miesięczny serwis kosztuje dwie średnie krajowe.
Sztuką jest wybierać dwa koła rozumem.<br><hr>Shinigami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2014, 10:15

W Chinach jezdzilem właśnie skuterem elektrycznym i bardzo go sobie chwale!
Mam pytanie odnośnie ". Jeśli ktoś nie lubi, lub nie może pedałować, spokojnie za relatywnie niewielkie pieniądze może kupić sobie skuter palący 2-3 litry benzyny na setkę."

Na skuter elektryczny i na opisywany skuter wystarczy prawo jazdy kategorii B? Bo myślę od kilku dni na poważnie o przesiadce na dwa kółka a nie mam żadnego praska w kategorii A. Dodatkowo czy są jakieś tanie (2-4tys) ktore są tak ekonomiczne Skutery spalinowe jak ten opisany tutaj? Albo jakieś sensowne z relatywnie dobrym zasięgiem skutery elektryczne w podobnej cenie?<br><hr>andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2014, 20:28

Komentatorzy napisał(a):W Chinach jezdzilem właśnie skuterem elektrycznym i bardzo go sobie chwale!
Mam pytanie odnośnie ". Jeśli ktoś nie lubi, lub nie może pedałować, spokojnie za relatywnie niewielkie pieniądze może kupić sobie skuter palący 2-3 litry benzyny na setkę."

Na skuter elektryczny i na opisywany skuter wystarczy prawo jazdy kategorii B? Bo myślę od kilku dni na poważnie o przesiadce na dwa kółka a nie mam żadnego praska w kategorii A. Dodatkowo czy są jakieś tanie (2-4tys) ktore są tak ekonomiczne Skutery spalinowe jak ten opisany tutaj? Albo jakieś sensowne z relatywnie dobrym zasięgiem skutery elektryczne w podobnej cenie?<br><hr>andrzej<br>
na skuter o pojemności silnika 50cm nie musisz mieć żadnego prawka tylko dowód osobisty. Co do cen to poniżej 3tyś spokojnie kupisz nowego rometa.<br><hr>Bartek26
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2014, 23:19

Komentatorzy napisał(a):W Chinach jezdzilem właśnie skuterem elektrycznym i bardzo go sobie chwale!
Mam pytanie odnośnie ". Jeśli ktoś nie lubi, lub nie może pedałować, spokojnie za relatywnie niewielkie pieniądze może kupić sobie skuter palący 2-3 litry benzyny na setkę."

Na skuter elektryczny i na opisywany skuter wystarczy prawo jazdy kategorii B? Bo myślę od kilku dni na poważnie o przesiadce na dwa kółka a nie mam żadnego praska w kategorii A. Dodatkowo czy są jakieś tanie (2-4tys) ktore są tak ekonomiczne Skutery spalinowe jak ten opisany tutaj? Albo jakieś sensowne z relatywnie dobrym zasięgiem skutery elektryczne w podobnej cenie?<br><hr>andrzej<br>
Komentatorzy napisał(a):na skuter o pojemności silnika 50cm nie musisz mieć żadnego prawka tylko dowód osobisty. Co do cen to poniżej 3tyś spokojnie kupisz nowego rometa.<br><hr>Bartek26<br>
Ehmm sam juz nie wiem co by mi najbardziej odpowiadało ;-)
Ze względów ekonomicznych chyba najlepiej by było bym zaopatrzył się w skuter elektryczny ale czy takie cudo można zakupić w cenie kolo 3tys? A z drugiej strony jakbym chciał się kiedyś przesiąść na motocykl to warto by było bym zaczął od motoroweru 50ccm żeby ogarnąć sterowanie, biegi i hamulec nożny. Tylko czy podolam jeździć takim cudem po moim mieście Łodzi do pracy? Czy nie będzie to zbyt trudne na poczatku?

Aha i czy motorowerem lub skuterem elektrycznym można jeździć po ścieżkach rowerowych albo po chodnikach?<br><hr>Andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2014, 12:03

Komentatorzy napisał(a):W Chinach jezdzilem właśnie skuterem elektrycznym i bardzo go sobie chwale!
Mam pytanie odnośnie ". Jeśli ktoś nie lubi, lub nie może pedałować, spokojnie za relatywnie niewielkie pieniądze może kupić sobie skuter palący 2-3 litry benzyny na setkę."

Na skuter elektryczny i na opisywany skuter wystarczy prawo jazdy kategorii B? Bo myślę od kilku dni na poważnie o przesiadce na dwa kółka a nie mam żadnego praska w kategorii A. Dodatkowo czy są jakieś tanie (2-4tys) ktore są tak ekonomiczne Skutery spalinowe jak ten opisany tutaj? Albo jakieś sensowne z relatywnie dobrym zasięgiem skutery elektryczne w podobnej cenie?<br><hr>andrzej<br>
Komentatorzy napisał(a):na skuter o pojemności silnika 50cm nie musisz mieć żadnego prawka tylko dowód osobisty. Co do cen to poniżej 3tyś spokojnie kupisz nowego rometa.<br><hr>Bartek26<br>
Komentatorzy napisał(a):Ehmm sam juz nie wiem co by mi najbardziej odpowiadało ;-)
Ze względów ekonomicznych chyba najlepiej by było bym zaopatrzył się w skuter elektryczny ale czy takie cudo można zakupić w cenie kolo 3tys? A z drugiej strony jakbym chciał się kiedyś przesiąść na motocykl to warto by było bym zaczął od motoroweru 50ccm żeby ogarnąć sterowanie, biegi i hamulec nożny. Tylko czy podolam jeździć takim cudem po moim mieście Łodzi do pracy? Czy nie będzie to zbyt trudne na poczatku?

Aha i czy motorowerem lub skuterem elektrycznym można jeździć po ścieżkach rowerowych albo po chodnikach?<br><hr>Andrzej<br>
nie znam się na skuterach elektrycznych, nie wiem ile kosztują i jaki jest ich zasięg ale jestem pewien że jeśli jeździłeś kiedyś rowerem to nie będziesz miał problemu ze skuterem a jeśli chodzi o motorower to musisz spróbować i tyle<br><hr>Bartek26
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/6/2014, 17:56

Hmm paliwo po 7zł wprowadzają nic tylko się cieszyć to znaczy ze chcą nam tez podnieść zarobki ! xD :D<br><hr>zelek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/6/2014, 17:56

Hmm paliwo po 7zł wprowadzają nic tylko się cieszyć to znaczy ze chcą nam tez podnieść zarobki ! xD :D<br><hr>zelek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/2/2016, 19:38

Mamy rok 2016 i ... autor trochę pomylił się ze swoimi prognozami<br><hr>kierowca
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr