Zobacz wątek - czy operator może zablokować telefon (iphone)?
 
NAS Analytics TAG

czy operator może zablokować telefon (iphone)?

O wszystkim
_________

czy operator może zablokować telefon (iphone)?

Postprzez bryk77 » 4/4/2011, 09:55

Piękny poranek. Śpię sobie w najlepsze, a tu dzwoni telefon. I dzwoni.. I dzwoni... Leży na podłodze - za daleko by go sięgnąć i odrzucić połączenie. Jeśli wstanę będę zbyt rozbudzony aby ponownie zasnąć. Eh.. Wstaję!
Odbieram, a tam rozwścieczona baba w słuchawce.
Myślę, do jasnej anielki.. Co jest kobieto?! Boga w sercu nie masz?!
Nie wiem co miała w sercu, ale przed oczami zapewne mój niezapłacony rachunek telefoniczny..
Mija dłuższa chwila i już mózg jest niemal w pełnej gotowości do pracy.
Ze spokojem duszy i ciała tłumaczę niewiaście, że rachunek opłacę wczesnym popołudniem.
A ona to czyjej karty chę użyć, bo rachunek ma być opłacony teraz. No niech to jasna cholera.. Nie tym tonem służbistko do mnie! Złość mnie ogarnia.
Sprawdzam online, a tam cyfry z kosmosu - ino odległość międzygalaktyczna dwóch planet czy co..?
Brałem abonament w celu zmniejszenia opłat za usługi telekomunkacyjne, ale najwyraźniej ktoś ze mnie zakpił.
Zapłaciłbym, ale wkurzyłem się strasznie z samego rana!

Czy jeśli nie zapłacę rachunku operator może poza kartą zablokować mój telefon - iphone? Pytam konkretnie o iphone-a, bo podobno nijak nie idzie tego potem odblokować.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin


Postprzez fz6 » 4/4/2011, 12:09

iphona moze zablokowac operator i to na poziomie simlocka i ogolnie wylaczajac go z sieci.
simlocka z iphone zdejmu sie online,a blokada telefonu to twoj imei wedruje do bazy danych i nie zaloguje sie z ta siecia,jak sie upra to z zadna w Polsce.
czy zablokuja iphona za niezaplacone rachunki,raczej watpie,nie maja prawa.moga ci zablokowac karte sim,najpierw polaczenia wychodzace,potem wszystkie.i zalozyc sprawe o nie dotrzymanie warunkow umowy,czyli np.każą zaplacic 3000zl za telefon,kare za odstapienie od umowy i koszty sadowe.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40


Postprzez bryk77 » 4/4/2011, 12:37

Dzięki za odpowiedź. Czyli raczej tylko kartę mogą mi zablokować.

Wcześniej można było zrobić jailbrake iphone-a czyli zdjąć simlock online. Mam nowszą wersję oprogramowania i to już nie jest możliwe. Do wygaśnięcia umowy pozostało 11 m-cy. Pod koniec umowy poprzez biuro ubsługi klienta można bez problemu zdjąć simlocka. Operator nie robi z tym problemu. Już dwa telefony tak odblokowałem.

Kolega miał podobną sytuację z tym samym operatorem. Jego znajomy, który pracuje w firmowym sklepie operatora powiedział nieoficjalnie żeby się nie martwił, bo sądzą się jedynie z tymi, którzy mają absurdalne sumy do zapłacenia za kilka m-cy (max. chyba 3, bo potem automatycznie blokują kartę). Wysyłają tylko wezwania do zapłaty, dają bana na swoją sieć i sprawa cichnie. Ale to nieoficjalnie..

Podczas podpisywania umowy pytałem o warunki jej zerwania. Powiedzieli, że musiałbym zapłacić równowartość pozostałego abonamentu (czyli 11 x kwota abonamentu).
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez fz6 » 4/4/2011, 12:44

jailbreake to nie jest zdjecia simlocka online.
jak zdejmujesz online przez siec to jest juz na stale odblokowany i mozesz go sobie uaktualniac ile wlezie.a przy jailbreku maks.wersja to 4.0
wiekszej nie wolno bo juz nie pojdzie jailbrekiem.
z tymi wersjami nizszymi jak 4.0 tez jest jeszcze czasami problem,bo jest tam jeszcze wersja radia i jak jest za wysoka to tez mozna spierdaczyc sprawe.najlepiej jak dziala iphone to zostawic go w spokoju,nieuaktualniac.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez bryk77 » 6/4/2011, 03:20

Mój błąd - myślałem, że poprzez jailbrake można także zdjąć simlocka. Tak czy inaczej mam nowszą wersję oprogramowania i nic z tego. Eneasz, wiesz może jak mogę zdjąć simlock? Do końca umowy pozostało 11 m-cy, a czasami korzystam z innych sieci.

Działałem pod wpływem emocji.. Opłata rachunku następuje automatycznie każdego miesiąca poprzez direct debit czyli automatyczne pobieranie należności z konta. Tylko na tym koncie nic nie było tym razem, a ja zapomniałem zrobić wpłatę. Nagle dostaję telefon i kobieta mówi do mnie jakbym jej matkę obraził. Złapałem trochę piany..
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez fz6 » 6/4/2011, 11:13

a w ktorym to ja miejscu napisalem glupoty?czy ja napisalem,ze jailbrek to zdjecie simlocka?
napisalem,ze to "nie jest zdjecie simlocka online".
napisalem tez ,ze jailbrek dziala do wersji 4.0 a wyzej juz nie.
moze,zadzialac w iphonie 3g ale musisz wgrac wersje modemu(radia) 6.15 i wtedy powinno dzialac.
w iphonie 3gs juz bedzie problem,bo niby inna karta pojdzie ale przestaje dzialac gps i krocej trzyma bateria.
w 4 nie zrobisz,tylko online.
teraz tak,jak masz z ery to z faktura w grabie idziesz do salonu i era zdejmuje gratis(od ponad roku)jezeli masz w orange to tez musisz miec fakture i placisz 79 zl i na miejscu ci odblokowuja.
jak nie masz faktury to z era dawno takiego tematu nie przerabialem i musialbym odgrzebac kontakty,natomiast orange kosztuje 140zl brutto.jak chcesz moge to zalatwic.wplacasz na konto i na drugi dzien masz iphona bez simlocka,kazdego z orange(polskiego)
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez bryk77 » 6/4/2011, 13:34

Mam iphone-a 4 i problem w tym, że nie jest w polskiej sieci. Mój operator zdejmuje simlock tylko i wyłącznie pod koniec trwania umowy lub po jej wygaśnięciu.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez fz6 » 6/4/2011, 14:01

no to tu sie sprawa komplikuje,,bo np.z angielskiej trojki to chyba krzykneli mi 420(ja musze tyle zaplacic),podaj kraj i operatora to sprawdze czy zalatwie i za ile.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez fz6 » 6/4/2011, 15:17

nie zrobisz iphona 4,takich probowaczy bylo juz wielu co sie naczytali na forach a potem jest lament.
wyciecie karty to kwestia 30sek. tylko trzeba miec wycinarke-mam.
spokojnie potem wkladasz jedno w drugie i sie trzyma,mozna podkleic skoczem,mozna kupic przejsciowke na duza karte.koszt 5-10zl.
zreszta orange daje taka przejsciowke razem z telefonem.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez bryk77 » 6/4/2011, 16:02

Niby trzeba przyciąć kartę, ale nie jest to koniec świata. W końcu można dostać nową kartę z tym samym numerem. Do tej pory miałem zapasowy telefon, który niestety zgubiłem i dlatego myślę o zdjęciu simlocka.
Telefon mam w three w Irlandii (jest to chyba angielska sieć). Nie chcę kombinować, bo aż tak mi nie zależy. Nie będę się bujał po salonach i zostawiał telefonu a'la specom.

Cieszy mnie iPhone ze względu na prostotę obsługi i funkcjonalność. Nie muszę znać się na technicznych detalach.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez fz6 » 6/4/2011, 16:53

z tych sieci moge zalatwic,ceny od 450 do 500zl.:
Simlock Iphone O2 UK
Simlock Iphone Orange UK
Simlock Iphone Tesco UK
Simlock Iphone T-Mobile UK
Simlock Iphone Vodafone UK
Simlock Iphone Vodafone Irlandia
Simlock Iphone O2 Irlandia

jezeli chodzi o 3 to tylko z dunskiej ,cena 350
polski orange 140zl
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez fz6 » 6/4/2011, 18:21

tyle,ze ta umowa trwa od roku do trzech.dlatego ludzie przychodza i placa,zeby miec telefon do uzywania juz a nie za dwa lata.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez mar111cin » 6/4/2011, 22:43

też tego nie rozumiem.. biorę abonament z telefonem no to chyba racjonalne jest że z tego korzystam... no chyba że komuś się lepiej kalkuluje korzystać z abonamentu a telefon sprzedać na allegro, ale wtedy to bym brał od razu umowę bez telefonu...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Bystry » 6/4/2011, 22:52

Mam pytanie czemu mają Ci zablokować telefon jak za telefon zapewne zapłaciłeś, nie ważne ile, ale zapłaciłeś, więc co oni mają do telefonu, prędzej chodzi o kartę niż o telefon.... To tak samo jak byś nie zapłacił raty za oc i zabrali by Ci samochód -.- ( chyba dobrze trafiłem )
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez bryk77 » 7/4/2011, 00:20

No tak... Teraz to ze mnie dusigrosza zrobiliście.. Jestem w Polsce kilka razy w roku i na ten czas potrzebuję telefon w polskiej sieci. Do tej pory miałem zapasowy, ale go zgubiłem. Minut w abonamencie mi wystarcza - mam 350 (to aż nadto biorąc pod uwagę fakt iż większość czasu spędzam w pracy). Umowę podpisałem 7 m-cy temu i do tej pory nie było żadnego kombinowania. Całą sytuację już jasno opisałem.

Za telefon zapłaciłem 1/4 jego wartości biorąc go w abonamencie - pomyślałem, że w przypadku niewywiązania się z warunków umowy operator może zablokować telefon (tak robią w przypadku kradzieży) z racji nie wywiązania się z warunków umowy - telefon był ich częścią. Może prozaiczne pytanie, ale chciałem mieć pewność. Podpisując umowę OC nie dostaje się wraz z nią samochodu :wink:

Ochłonąłem i zostaję przy abonamencie. Za 3 m-ce będzie mi przysługiwał nowy telefon jeśli przedłużę umowę, a wtedy będę mógł odblokować obecny.

W Polsce za wszystko się płaci.. Kiedyś w orange powiedzieli mi 60 zł za wyrobienie nowej karty sim z poprzednim numerem.
W IRL gdy znajoma zgubiła kartę dali jej w salonie nową bez żadnych opłat i jeszcze na koncie miała środki ze starej karty.
Gdy chciałem zdjąć simlock z Nokii 6630 (z 5-6 lat temu) krzyknęli w orange 600 zł za taką przyjemność. Ponownie w IRL, taką przyjemność otrzymuje się po doładowaniu konta za 150 euro.
W praktyce wygląda to tak, że kupuje się telefon na kartę, doładowuje się (bo tak czy inaczej się to robi) i po kilku miesiącach dzwoni się do customer service z prośbą o kod odblokowywujący. Wstukuje się kod. Telefon się restartuje i już jest bez simlocka.

Była taka promocja w O2, która polegała na doładowaniu konta za 20 euro miesięcznie przez 8 miesięcy aby otrzymać telefon o wartości 100 euro gratis. Dołożyłem do tego 19 euro i kupiłem matce Nokię 6303i.

Nie chcę się tu wdawać w dyskusje, bo tu jest tak a tam inaczej. Ale dlaczego orange ma inną politykę w Polsce niż w UK?
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez fz6 » 7/4/2011, 14:45

piszac,ze juz masz odblokowany telefon a nie za dwa lata chodzilo mi o to,ze masz telefon bez simlocka w kazdej sieci teraz,juz.
dwa :nie kazdy bierze abonament za 100zl i ma tysiac minut,sa i tacy co biora najtanszy za dwie dychy.a jest ich naprawde wielu.wielu tez bierze telefony z pre-paidem.dlatego potem lataja i kombinuja jak sobie nawet te 5zl miesiecznie zaoszczedzic.
w Polsce tylko orange jeszcze zaklada simlocka,ale nie na wszystko np.e75,niektore n8,galaxy s(te bez brandingu) wychodza bez simlocka.
Bystry znowu musze ci wytlumaczyc bo nie kumasz.
caly ten post dotyczy glownie telefonu z anglii,bo taki posiada Bryk.
a na wyspach umowa to kontrakt,jak sie z niego nie wywiazujesz to angole sie nie pierdacza i wylaczaja wszystko:karte i telefon.
do tego ten telefon wchodzi na tak zwana czarna liste.ja tu nie mowie o spoznieniu sie tydzien czy dwa z zaplaceniem jednego rachunku tylko o nie zaplaceniu zadnego badz zrezygnowaniu w trakcie z umowy.jezeli nie zaplacisz uwzglednionej w umowie doplaty do telefonu to ci go na wyspach wylacza.
nie porownoj OC do umowy o abonament.predzej bym to przyrownal do umowy kredytowej.jak nie zaplacisz,ktorejs z rzedu raty to auto zabieraja,a jak nie oddasz to wskakuje na beben jako poszukiwane.z umowa z operatorem jest podobnie,obliguje cie do zaplacenia 12 badz 24 miesiecznych oplat w zamian za to dostajesz w promocji telefon za np.1zl.
w kolejnym poscie Panie Bystry chcesz blysnac na temat telefonow,ale tylko migoczesz.jak nie masz o czyms pojecia to nie pisz.

Bryk,absolutnie nie mialem zamiaru robic z Ciebie dusigrosza.co innego dac 30-40 za simlocka a co innego 5 paczek.dla mnie to bezsens i rzadko jest na to klient.
a to,ze w Polsce jest zdzierstwo to inna sprawa,poza tym jezeli chodzi o telefonie komorkowa to jestesmy w ciemnej d..... w porownaniu z innymi krajami.mamy mniej wiecej ok 5 lat opoznienia,jezeli chodzi o stawki i oplaty za abonament czy rozmowy.
moim zdaniem jak potrzebujesz miec polska karte albo drugi telefon w irlandii ,to kup sobie jakies badziewie za 20 funciakow.najlepiej w markecie, bo wtedy bedzie bez simlocka od nowosci,przy tym bedziesz mial z 10 funtow na rozmowy i tak naprawde wyjdzie prawie gratis.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê