Zobacz wÄ…tek - Suzuki GS 500 E - PROBLEM - WYMIANA OLEJU !
NAS Analytics TAG

Suzuki GS 500 E - PROBLEM - WYMIANA OLEJU !

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Suzuki GS 500 E - PROBLEM - WYMIANA OLEJU !

Postprzez f4210 » 16/3/2011, 23:57

Witam,
Jak w temacie - Suzuki GS 500E
Niedawno zakupiłem, przy próbie wymiany oleju odkręciłem
korek wlewu oleju, a następnie śrubę 'spustową' - przez którą miałby poleciec olej. I fakt poleciał - ale jedynie 100-150 ml. Próbowałem poruszac motocyklem, ale na marne, leciałby tylko jakieś krople. Bagnet wcześniej pokazywał ponad połowę stanu, więc dlaczego tylko tyle mogłem wylac ? _ silnik był troszkę rozgrzany przed spuszczeniem.
Może nie z tego miejsca spuszczałem ten olej, albo coś przeoczyłem ...
prosze wytłumaczcie mi, krok po kroku .. Szukalem info w necie na ten temat, ale nic takiego nie znalazłem .. starałem się robic wszystko zgodnie z instrukcją, ale cóż .. proszę o pomoc!
f4210
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/9/2010, 12:57
Lokalizacja: xxxxxxxxx


Postprzez salsafreak » 17/3/2011, 08:24

hej
rozgrzewasz silnik - odkręcasz śrubę - uważaj żebyś się
nie poparzył. o tej porze musi trochę popracować - gs się długo rozgrzewa. zawsze możesz wsiąść na moto i trochę nim poruszać do przodu i tyłu, na boki, wyciągnij też filtr oleju, powinno wylecieć więcej.
jeśli nic nie leci tzn. że było mało oleju. stan oleju jest inny w każdej pozycji gs'a. zobacz jaki jest stan gdy moto stoi prosto, gs jest mały więc można zmierzyć stan oleju siedząc na moto :)
salsafreak
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/3/2008, 18:22
Lokalizacja: wrocław


Postprzez Przemo_rene » 17/3/2011, 10:18

na pewno śrubę spustową odkreciłeś? czy może miski olejowej albo karteru? :shock:

tutaj masz foto miski olejowej gs500 - na środku jest ogromna, jedyna śruba - tę odkręcałeś?

http://img10.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1509773309
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê