Zobacz wÄ…tek - Prawko kat. A - odliczenie VAT-u + nowe ograniczenia
NAS Analytics TAG

Prawko kat. A - odliczenie VAT-u + nowe ograniczenia

Przepisy, prawo
_________

Prawko kat. A - odliczenie VAT-u + nowe ograniczenia

Postprzez borecki » 13/3/2011, 19:19

Witam wszystkich Forumowiczów.

Zapisałem się na kurs kat. A.
Mam pytanie jak wygląda zaświadczenie o tym, że prawko motor będzie mi potrzebne w pracy? Orientuje się ktoś czy jest jakiś wzór? Kto może wystawić takie zaświadczenie/oświadczenie musi to być pracodawca?
Jak to wygląda od strony prawnej? Bo nasze prawo można interpretować dowolnie.

Mam też pytanko o ograniczenia. Czytałem że przez 2 lata po zrobieniu prawka trzeba jeździć pojazdami wyszczególnionymi w kat. A2 czy coś w ten deseń. 24 lata już za mną i z tego co słyszałem nie łapią mnie żadne ograniczenia. Może się mylę?

Z góry dzięki za odpowiedź :)
borecki
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/3/2011, 12:31


Postprzez GersioZX10R » 13/3/2011, 19:52

Mam też pytanko o ograniczenia. Czytałem że przez 2 lata po zrobieniu prawka trzeba jeździć pojazdami wyszczególnionymi w kat. A2 czy coś w ten deseń. 24 lata już za mną i z tego co słyszałem nie łapią mnie żadne ograniczenia. Może się mylę?


Gdzie to wyczytałeś??Aktualnie A można robić od 18 lat i możesz jeździć motocyklem o każdej poj.

A jakby Ci ktoś jeszcze jakieś brednie wciskał to polecam na przyszłość również: http://www.scigacz.pl/Nowe,kategorie,pr ... 14559.html

A regulamin już czytałeś??
Niektórzy ludzie podążają według zasad, dlaczego???
Ponieważ ich się boją.:P
Avatar użytkownika
GersioZX10R
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 16/8/2008, 14:55


Postprzez borecki » 13/3/2011, 21:55

W osk nawet nie wiedza jak jest teraz z kat. A wiec pytam a z różnych źródeł mam różne info. Np. z Auto Świata wynika że można mieć kat. A mając ukończone 18 lat, można jeździć motocyklem dowolnej pojemności pod warunkiem że ma się 2-letnie doświadczenie chyba w kat. A2. A chcąc jeździć bez owego 2 letniego doświadczenia moto dowolnej pojemności trzeba mieć ukończone 24 lata..

Regulamin czytałem.
Czytałem też że bardzo różnie jest z "uznaniowością" takiego kwita (zaświadczenia) z miejsca pracy więc dam sobie z tym spokój. Wiekszość zależy od pani księgowej danego osk bodajże. Wzór takiego zaświadczenia musi istnieć.
A może moim marzeniem jest praca pocztowca w jakiejś wiosce i rozwożenie listów na motorze?
Kto pyta nie błądzi ;)
borecki
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/3/2011, 12:31

Postprzez GersioZX10R » 14/3/2011, 19:23

Nie ma takiego czegoÅ› jak A2<aktualnie>



Z zaświadczeniem nie pomogę-nie miałem styczności.
Niektórzy ludzie podążają według zasad, dlaczego???
Ponieważ ich się boją.:P
Avatar użytkownika
GersioZX10R
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 16/8/2008, 14:55



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê