Zobacz wątek - Ogranicznik skrętu
NAS Analytics TAG

Ogranicznik skrętu

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Ogranicznik skrętu

Postprzez oRRzech » 11/3/2011, 14:08

Witam, przymierzam się do kupna cebulki, ale upatrzone moto miało nieduży ślizg przy malej prędkości i jak to opisuje właściciel "wybity" ogranicznik skrętu z lewej strony kierownicy. Wygląda to tak jakby ten ogranicznik "przesunął" się. Kształtem podobno prawie się nie różni, ale ten wybity w dotyku jest jakby rozklepany. Podczas jazdy nie odczuwa się żadnego skrzywienia ramy itp moto bez trzymanki jeździ prosto.

To co napisałem jest opisem właściciela a nie wynikiem moich oględzin.
Ja tego moto jeszcze nie widziałem, ale jak będę jechał oglądać to napewno zabiorę jakiegoś mechaniora bo ja sie na tym nie znam na tyle dobrze.

Czy zakładając że koleś mówi prawdę, tzn była mała prędkość, poślizg na mokrej nawierzchni, że to przesunięcie jest minimalne itp to czy można by z czystym sumieniem można kupić takie moto? Oczywiscie wczesniej dokładne oględziny mechanika itp. Czy wcześniej zrobić pomiary ramy itp? Jakie to będą koszty w warszawie?

pozdrawiam
Avatar użytkownika
oRRzech
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/11/2010, 13:33
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Przemo_rene » 11/3/2011, 14:21

wiesz...zawsze można kupić dolną półkę z bezwypadka... jeżeli ogranicznik się wybił a motocykl bedzie jechał prosto po puszczeniu kierownicy to nie ma stresu wiekszego. No jedynie fakt, że w razie gleby lub shimmy może rozwalić się do końca i zrobić mega wgniotę w baku. POpatrz tez czy kierownica jest prosto gdy motocykl jedzie prosto bo czasem półka się krzywi lub kierownica bo takiej glebie.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez eryk79 » 11/3/2011, 19:10

wszystko jest możliwe motocykl warzy wiec i upadek jest bolesny wyłamany ogranicznik o niczym złym nie swiadczy a i sprzedajacy faktu nie ukrywa jezeli bedzie jechał prosto to spoko
GSX 750F
Avatar użytkownika
eryk79
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 6/6/2010, 17:30
Lokalizacja: szczecin police nowe warpno

Postprzez dominik528 » 11/3/2011, 20:05

Tak jak koledzy piszą, wystarczy niefortunna gleba i zetnie nam ogranicznik bez żadnego problemu.
Ale zwróć uwagę właśnie na kierownicę podczas jazdy czy jest równo bo czasami zdarza się tak że moto bez trzymanki jedzie prosto a kiere ma lekko skręconą i powodem może być lekko ugięta laga lub źle ustawiona w półkach.

Sprawdź też jego liniowość (przednie koło względem tylnego).
Speed Triple 955i
KTM 450 EXC
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Postprzez oRRzech » 11/3/2011, 20:19

Dzięki wielkie za pomoc.

Czyli myślicie, że nie warto bawić się w pomiary ramy, jeśli moto jeździ prosto i wszystko inne też jest ok? Zabiorę ze sobą mechanika i niech to obejrzy z bliska.
Avatar użytkownika
oRRzech
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/11/2010, 13:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PrimoGhost » 11/3/2011, 20:48

Ja bym geometrię ramy jednak zrobił... Walnięta kilka milimetrów daje znoszenie nawet o metr w prawo/lewo na 100 przejechanych metrów przy prędkości powyżej tych 150. Miałem AF 125 Sport Pro z walniętą ramą i była to czysta trauma...
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez dominik528 » 11/3/2011, 20:49

Powinno być spoko, ramę skrzywić to nie taka prosta sprawa przeważnie siadają wcześniej inne elementy.
Ale po zakupie geometrie możesz zrobić dla świętego spokoju, najlepiej w takim warsztacie gdzie robią pomiar bez rozbierania motunga (cena około 200zł)
Lagę, półkę czy kiere możesz wymienić i nie zrujnujesz się finansowo, a z krzywa ramą będziesz miał problem.
Speed Triple 955i
KTM 450 EXC
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Postprzez oRRzech » 13/3/2011, 18:56

A orientuje się ktoś z Was gdzie można zrobić takie pomiary ramy w Warszawie lub okolicach za rozsądne pieniądze?
Avatar użytkownika
oRRzech
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/11/2010, 13:33
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê