Zobacz wątek - Który Cross na weekendy za 3000 - 4000 zł ?
NAS Analytics TAG

Który Cross na weekendy za 3000 - 4000 zł ?

Enduro, Cross
_________

Który Cross na weekendy za 3000 - 4000 zł ?

Postprzez webwebweb » 13/2/2011, 10:22

Witam,

Jest to mój pierwszy post tutaj, chciałem zapytać expertów o doradzenie jakiego Cross'a kupić.

-Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Jeździłem u znajomego kilka dni na Hondzie CR 125 (2 suw). Posiadałem wcześniej inne motory (nie crossy) i ogarniam ten temat :)

- Wiek, waga, wzrost,
17 lat, 75 kg, 190 wzrostu

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Cross na wypady weekendowe w las/tor/kępy etc.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Ciuchy mam - Kask Six Six One, Zbroje Six Six One, Buty kupie oraz ubranie, jednak to już nie jest takie ważne. Na zakup Crossa przeznaczyłem 3000-4000 zł (Oczywiście używany).

Przeglądałem Allegro i te dwa Crossy przypadły mi do gustu:
http://moto.allegro.pl/kawasaki-kx-125-i1439885580.html
http://moto.allegro.pl/ladna-i-zadbana- ... 98788.html

Ale nie sugerujcie się tym, mi się tylko one podobają :) Podajcie mi najlepiej linki do crossów - chce żeby mieścił się w przedziale 3000-4000 zł (może być troszkę więcej jeżeli będzie tego wart) i ma być przeznaczony do tego co napisałem.

Czekam na propozycje,
webwebweb
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/2/2011, 10:09


Postprzez barek253 » 13/2/2011, 11:27

conajmniej musisz dac to 4500zl
zeby kupic w miare dobry sprzet co sie nie rozpada
jak tor to wlasnie dobry wybor cr,yz,rm,sx

aha na czajnole nawet nie patrz to gowno najwieksze jakie moze byc
barek253
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1999
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:39


Postprzez henio12323 » 13/2/2011, 11:57

to powiem tak nie znajdziesz dla siebie motocykla :D
po 1. to co wymieniłeś to jedne z najgorszych moto. kxy maja słabą opinie i taka prawda ciezko znalesc zdrowego KXa, ten drugi to chinczyk wiec nawet nie ma co patrzec.

żeby kupic crossówke typu CR trzeba dac minimum te 4500 za w miare zdrową maszyne. tyle że takie motocykle ni jak sie nie nadają do jazdy jakiej chcesz. z plecaczkiem nawet nie ma co ganiac. bo ani nie ma miejsca na siedzeniu albo nie ma podnóżków. dalekie trasy po prostej dla wyczynowego 2T są zabójcze dla silnika. tym sie nie jeździ turystyczniem sama charakterystyka silnika troche to uniemożliwia.

dla ciebie polecił bym yamahe DT 125. za tyle juz cos kupisz. mozesz kupic bez prawa rejestracji, posciagac światła i powywalac co nie potrzebne i latac jak crossem. co prawda cross to nie bedzie bo ma nieco inaczej zestrojone zawieszenie ale duzo lepiej bedzie sie nadawał do twoich celów niz CR np. drugim moto to moze bys wychaczył jakieś kawasaki klx 250 starsze za 4000 cos juz mozna kupic. szukaj wersji wyczynowej bez himologacji. to juz bedzie nieco lepiej sie nadawało
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bostorn » 13/2/2011, 13:07

za 3 tysie można fajną dt kupic, części są tanie jak barszcz a mozna miło się ździwic jak ten sprzęt jeździ i ile sprawia frajdy

oczywiście kwestia tego w jakim jest stanie :)

ale za 3 tysie jakąs 125 dt mozna już dorwac
i mozna jÄ… zarejestrowac

jezeli nie zalezy Ci na 2t czy też czyms do skakania, jazdy po torze polecam suzuki dr lub inne sprzęty tego pokroju
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez grunder » 14/2/2011, 10:55

Patrz w strone DT 125 za taką kwote. Jeżeli chcesz koniecznie crosa, musisz uzbierać pieniążków.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê