Zobacz wÄ…tek - Nowe porzÄ…dki na forum
NAS Analytics TAG

Nowe porzÄ…dki na forum

O wszystkim
_________

Postprzez limak14 » 13/2/2011, 12:58

Marcin... "także" pisze sie razem :D:D
Czekam z niecierpliwością, pewnie najfajniejszym użytkownikom będą kasowane warny...
Apropo- nie można zrobić czegoś takiego, że po kilku miesiacach (czy jakoś tak) kasowany byłby przyznany warn?
Tak jak to wygląda w przypadku punktów nakładanych przez policję...
Przecież poo otrzymaniu warna każdy zdaje sobie sprawę że zrobił źle itp... Tak tylko pytam
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/2/2011, 13:00

mar111cin napisał(a):a właśnie Piankowy, coś dawno Cię tutaj nie było ;) to kiedy się ferie zaczeły ?:>


W sumie sesja to ferie :D

Limak - popieram ;D ja mam 4 warny, ale tematy juz nie istnieja :P
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia


Postprzez kriss2k » 13/2/2011, 13:02

Czester chyba najlepiej ujÄ…Å‚ istotÄ™ sprawy.
Marcin Piszesz że tematy Wiewiórki były kontrowersyjne. Ale czy obrażały kogoś? W końcu jest to forum dyskusyjne, dział Hydepark więc chyba każdy ma prawo założyć temat jaki mu się podoba. Jak się komuś nie podoba nie musi go czytać czy też brać udziału w dyskusji.
Jeśli chodzi o obrażanie kogokolwiek to masz rację, tutaj nie ma dyskusji. Tylko też należy zachować umiar w tym co jest obraźliwe a co nie. Dla przykładu: ktoś założy temat o kupnie moto, napisze że ma 15 lat i chciałby kupić jakąś 500-kę. Gdy ktoś mu odpowie że jest na to za młody to ma prawo się obrazić? Wszystko to zależy od interpretacji moda. I tutaj niekiedy wychodzi ich nadgorliwość.
To samo z czyszczeniem tematów i wywalaniem postów. Znów przykład: ktoś zakłada temat: Motul czy Castrol - co wybrać? I ktoś odpowiada: a może Mobil na przykład? Bo jest dobry, ma takie a takie zalety itd. I co robi mod? Daje osta że odpowiedź nie na temat bo ktoś pytał tylko o to czy Motul czy Castrol. A wypowiedź użytkownika może być merytoryczna i wiele wnosząca do tematu bo może on być fachowcem w tej dziedzinie mającym wiele do powiedzenia. Ale przecież robi offtopa.

Marcin, może jako admin przyjrzyj się poczynaniom coniektórych modów bo porządek porządkiem, chyba wszyscy jesteśmy za tym aby chamstwo tępić ale nie popadajmy od razu w skrajności.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez madcap » 13/2/2011, 13:25

wbrew pozorom często dyskutujemy nad posunięciami (decyzjami) z naszej strony
nadto każde usunięcie posta wbrew pozorom też wymaga chwilę zastanowienia, czy jednak nie zostawic, bo wnosi spojrzenie na dyskutowany problem z innej strony, mimo, ze wydaje się, że post nie na temat - ale taka decyzja wymaga nieco szerszego spojrzenia na problem
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez PrimoGhost » 13/2/2011, 13:38

I tak jest tutaj dużo szersze pole manewru jak na innych forach. Gdzieniegdzie, gdy napiszesz "cholera" to dostajesz warn. Mi się to podoba. Większość użytkowników tutaj ma więcej niż 15 lat, więc po co od razu ustawiać barierki. Trolle są wszędzie. Postawa modów tutaj jest moim zdaniem OK. Tępić, ale nie do przesady. Ja jej tutaj nie wiedziałem.
Co do warnów, to w zdecydowanej większości for, znikają po dajmy 3 miesiącach... tutaj to lekka przesada ciągnąć to w nieskończoność.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez kriss2k » 13/2/2011, 13:42

madcap bardzo dobrze że jako mod zabrałeś głos. Mam pytanie: czy decyzja o usunięciu postu, przyznaniu osta czy też zbanowaniu jest waszą jednoosobową decyzją czy też za każdym razem konsultowaną z innym modem bądź adminem?
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez madcap » 13/2/2011, 14:33

być może nie wszystko napiszę wprost, ale myślę, że jednak da to jakiś obraz sytuacji, a czasy wlepienia warna wraz z uzasadnieniem: "bo k*****a tak" minęły

1. każdą sytuację trzeba rozpatrywać oddzielnie, dlatego jest i tak i tak

2. co do banów, to nie ma dyskusji - vide regulamin i to tu w HP - każdy ma teoretyczny obowiązek zapoznania się z nim, jak bywa to w praktyce, to sami wiecie, ponieważ widzicie

2. zdarzają się podróżnicy galaktyczni (jak ja ich nazywam) co po kilku postach dostaną bilet na prom kosmiczny do odległej galaktyki i to w jedną stronę - przypadki totalnego chamstwa

3. są posty, które bez żadnego ale kwalifikują się na warna

4. są warny, które konsultujemy, co więcej dajemy szansę waląc info na priv, że odpuść sobie, bo dostaniesz warna

5. są warny, które sa następstwem udzielonego wcześniej ostrzeżenia - wszak każdy z nas, kto jest w jakiś sposób aktywny na tym forum (pisząc nas - mam na myśli pełne grono, wszakże administracja to też userzy) oraz rozsądny, widząc udzielone mu ostrzeżenie, powinien wyciagnąć wniosek - jak z tym bywa? to już pytanie retoryczne

6. co do kasowania postów czy ostrzeżeń lub nawet połączenia obu metod - często jest to dużo lepszy sposób na zażegnanie oftopowi lub kłótni, niż przyznanie warna


w ferworze dyskusji w tym temacie umyka przynajmniej co poniektórym jedna rzecz
forum z definicji oznacza miejsce publiczne (nie mylić z etymologią) wraz z wszelkimi następstwami tego, ale to też miejsce nauki
i tu nie zgodzę z primoghostem, że strach jest założyć temat, by nie zostać zjedzonym
popatrzcie na to tak, że te neokidy też chcą wiedzy, każdy z nas kiedyś jej potrzebował i zresztą potrzebuje wciąż (bo przekłada się to na rozwój), więc więcej tolerancji, nawet jeśli szybciej i łatwiej byłoby mu wpisać w pasek jakże popularnej wyszukiwarki zapytanie
jeśli sami jako bogatsi wiedzą od razu zaczynamy jeździć po nich, to w ten sposób tworzymy psychozę - i tu zacytuję:
PrimoGhost napisał(a):(...) Czasami naprawdę strach założyć temat, bo od razu się dowiesz, że skoro pytasz to jesteś idiota i najlepiej kup sobie motocykl na prąd(... )


więc czasami lepiej przemilczeć niż pisać, tym bardziej, że dany problem z odpowiedziami nieraz był już wałkowany,
chyba, że komuś zależy na budowaniu statusu w postaci liczby postów, bo myśli, że będzie miał dzięki temu większy szacun na dzielni (ale to już jego rzecz)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez limak14 » 13/2/2011, 14:52

Moim zdaniem Modzi dzialają jak najbardziej słusznie, i nie zauważyłem nadmiernego terroru na forum.
Chciałbym jednak żebyście (modzi i admini) porozmawiali na temat usuwania warnów po określonym czasie lub wg innego kryterium.
Tak jak Pianka napisał- często tematy "dzięki" ktorym dostaliśmy warna już nie istnieją. Kolejnym faktem jest to, że warny w dużej większości były przyznawane jak dopiero uczyliśmy się korzystać z forum. Teraz wiekszość z osób, które uzyskały takowe ostrzeżenie z pewnościa nie powtórzą już takiego zachowania.
Ja sam dostałem warna za to, że chciałem aby mi ktoś kiedyś wysłał na serwer jakiś film- co jest niezgodne z prawem. Sam teraz się dziwię i zastanawiam dlaczego byłem taki głupi - przecież to łamanie prawa, kradzież...
Niech warn działa jak resocjalizacja i kierowanie użytkowników na odpowiedni tory dyskusji...
Przemyślcie to Panowie...
Dziękuję za wysłuchanie...
pozdr
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez mar111cin » 13/2/2011, 14:54

widze że Madcap mnie ubiegł;) heh Limak i tak pewnie nie zapamiętam także:

no to tak niestety ale nie da się na tym forum prawie nic zrobić z automatu, trzeba wszystko ręcznie, dlatego nie ma opcji usuwania warnów po upływie jakiegoś czasu.

Kriss, nie wiem czy pamiętasz, ale był Simonw, założył kontrowersyjny temat i niektórzy użytkownicy w bardzo UPIERDLIWY sposób go wykończyli i dalej ciągną ten temat. Dlatego uważam że pewne tematy nie będą poruszane na tym forum ;)

za stwierdzenie "młody" jeszcze nikt warna nie dostał, ale zazwyczaj jest to stwierdzenie "debil/idiota" za to są warny. Tak jak ktoś stwierdził na innych forach dostaje się ostrzeżenia za "cholera" (sam raz dostałem za "kurde" a średnia wieku na forum na pewno jest znacznie wyższa niż tutaj)

co do karania warnami, są sytuacje jasne i klarowne i tutaj nie ma problemów. Jednak czasem jest wymiana zdań na gadu "czy za to karamy/czy za to ktoś już dostał ostrzeżenie" itp. Niestety ale życie jest niesprawiedliwe z założenia i na prawdę ciężko niekiedy pogodzić wszystkie sprawy na forum. Kwestia tolerancji.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez limak14 » 13/2/2011, 14:59

Jak najbardziej rozumiem cię Marcin, jeżeli chodzi o kasowanie warnów... ale prosiłbym o przemyślenie tematu. Wiem , że nie macie łatwego życia- pretensje itp.
Po prostu chciałbym podyskutować kulturalnie o sytuacji z ostrzeżeniami...
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Czester » 13/2/2011, 15:15

Kwestię warnów można rozwiązać bardzo prosto, lecz wpierw trzeba by ustalić jakieś jasne reguły i dopisać kolejny punkt do regulaminu stanowiący np, że użyszkodnik po upływie roku od ukarania, bądź w przypadku usunięcia feralnego posta nagrodzonego warnem może wystąpić do admina o usunięcie karnego punktu. Wówczas użyszkodnik ów pisze na priv "podanie" do admina wraz z uzasadnieniem a admin je rozpatruje i podejmuje decyzję. Tak samo jak aktualnie jest ze zdejmowaniem banów. Proste?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez PrimoGhost » 13/2/2011, 15:32

Cóż, nie uważam, że tematy w stylu " Akcesoria dodatkowe" "Dziwne prowadzenie" są uniwersalnymi, na które dawno temu ktoś odpowiedział. Pojawiają się dodatkowe produkty, czyjaś sytuacja może być inna od opisywanej. Widziałem masę takich tematów w których dochodzi do niepotrzebnych i nielogicznych spięć. Bo jeden zna się lepiej... To mnie boli.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Konio » 13/2/2011, 17:20

ja mam kilka warnow wlasnie od pana SimonaW z czego jeden war tzn. jego opis lamie regulamin i ze tak powiem przyznane one sa z du*y i powinny byc usuniete z mojego konta ale mnie to wali.... w ciagu miesiaca chyba zebralem prawie wszystkie warny jakie mam (niektorzy wiedza jaka byla sytuacja na forum) i ogolnie powinienem wkleic znowu link ktory dalem wczesniej :lol:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez carma » 13/2/2011, 18:20

ja dostalem ostrzezenie ze będe traktowany jako spametr jesli sie nie opamietam i jak bozia kazala sie opamietyałem czy jakoś tam . btw wiecej nie pije z rodzina
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez limak14 » 13/2/2011, 18:50

Carma kolego chyba coÅ› w tym jest- w tym twoim spamowaniu...
To forum i tak jest bardzo przyjazne dla użytkowników naginających regulamin...
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez mar111cin » 14/2/2011, 08:23

lepiej nie baw się w gry słowne... bo to wygląda tak jak popularne "najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Czester » 14/2/2011, 10:19

pan_wiewiorka napisał(a):Jeśli będę chciał kogoś obrazić, to to zrobię i będzie to widać.

Dodam do tego, że można również obrazić kogoś w taki sposób, że nie znajdą na to żadnego punktu w regulaminie. Bez żadnych przekleństw ani słów ogólnie uznawanych za obraźliwe.


P.S. Marcin, to co będzie z tymi warnami? Podałem Ci pomysł, ustosunkujesz się jakoś do tego?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez limak14 » 14/2/2011, 10:25

Twój pomysł jest do przyjecia... Warto o tym podyskutować...
Moim zdaniem ciągnące się warny za użytkownikami przez cały okres ich aktywności na forum są poważnym problemem.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez kriss2k » 14/2/2011, 10:31

Wiewiór ma 100% racji. Chyba że chodzi oto że samo słowo ,,cycki" jest w ogólnym pojęciu uważane za obraźliwe. Idąc tym tropem zastanawiam się co by było gdyby ktoś założył temat: ,,katolicyzm czy islam - która religia lepsza?" - zarówno katolicy jak i muzułmanie byliby samym tytułem obrażeni bo jak można ich jedyniie słuszną religię porównywać z inną. Nie mówiąc już o ateistach. To byłoby prawdziwe pole popisu dla modów. Mniemam że od razu warn by poleciał za kontrowersyjny temat a i praktycznie każdy wypowiadający się w tym temacie też by takowego otrzymał.
Moje zdanie jest takie: nie można modom dawać cakowicie wolnej ręki bo to rozzuchwala. A jak ktoś jest szczególnie uczulony to praktycznie w co drugim poście znajdzie treść w ten czy inny sposób obraźliwy. Dlatego też pytałem madcap-a czy jest to ich jednoosobowa decyzja.
Ja na przykład do tej pory nie wiem za co otrzymałem osta: czy za obrazę, czy za offtop, czy za cokolwiek innego? Bo ani treści obraźliwej ani też offtopa w swoim poście dostrzec nie mogę. A może nie na miejscu jest to że nie pochwalam jazdy bez prawka? Nie chodzi już nawet o samego osta ale nie mam zielonego pojęcia czego się na przyszłość wystrzegać.
Tu link do tematu i mojej wypowiedzi:http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=58545 (otwórz link)
Może ktoś mnie oświeci?
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez madcap » 14/2/2011, 10:45

kriss, zerknij na 2 stronę, napisałem odpowiedź
nikt z nas nie ma całkowicie wolnej ręki
dlatego też min. jest jednak podział moderator i administrator

co do twojego postu zastanów się co wniosłeś swoją wypowiedzią do tematu
pomijając przyoftopowanie, nie wniosło ono nic (pisałem też o jakości oftopu, że czasami jeśli jest wartościowy, to nie ma po nim jakichkolwiek następstw)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê