Zobacz wątek - nauka jazdy z wózkiem bocznym
NAS Analytics TAG

nauka jazdy z wózkiem bocznym

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

nauka jazdy z wózkiem bocznym

Postprzez bikeman » 5/2/2011, 07:35

Witajcie,

Mam pytanie, czy znacie lub słyszeliście o szkole nauki jazdy z wózkiem bocznym? Kupuję moto z takowym i chciałbym uczyć się na błędach innych.

Dziękuję za każdą pomoc i podpowiedź.

Marcin :wink:

A może ktoś ma własne doświadczenie i mógłby coś podpowiedzieć?

przypominam, nie pisze siÄ™ jednego posta pod drugim
od tego jest edycja, by coś dopisać (vide regulamin)
następnym razem warn
madcap
bikeman
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2011, 07:28


Postprzez sbchp250 » 5/2/2011, 13:07

W ksiazce "motocyklista doskonaly" chyba cos bylo na ten temat. W materialach szkoleniowych z kursu A, tez mam poruszony w minimalnym stopniu ten problem.
sbchp250
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15/5/2010, 19:10
Lokalizacja: Sandomingo


Postprzez bikeman » 5/2/2011, 14:36

ok, dziękuję:) a może ktoś ma własne doświadczenia w tym temacie?

Wózek ma koło hamowne, więc jest pewnie łatwiej niż z przykręcanym wózkiem, lecz może któryś z Was śmigał kiedyś na sprzęcie z wózkiem?

Do Admina: ok, sroki nie przeczytałem regulaminu, ale to uczynię:)
bikeman
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2011, 07:28

Postprzez mirekm71 » 14/2/2011, 18:01

To zalezy od sprzetu tego co kupisz. Generalnie na poczatku trzeba powoli. Prowadzenie tego nie przypomina zbytnio prowadzenia motocykla i po prostu wyjezdzone kilometry sa istotne. Na poczatku potrfi wystraszyc, dobrze tez miec na poczatek obciazony wozek. Zwykle na zakrecie w prawo wozek sie podnosi i motocyklista jedzie prosto a trzeba szybko rzucic sie w prawo, najlepiej chyba przesunac d...e, zeby przemiescic srodek ciezkosci. Jesli chodzi o hamulec wozka to sila jego hamowania jest niewielka, gdyz ciezar wozu nie jest duzy. Zwykle podczas rozpedzania ciagnie lekko w prawo a podczas hamowania lekko w lewo. Zbyt mocne podciagniecie hamulca wozka bedzie skutkowalo blokowaniem kola podczas lekkiego odciazenia wozka, badz jak napotka piach przy poboczu. Utraty i lapanie przyczepnosci beda powodowaly niebezpiecznym szarpaniem zestawu. Spostrzezenia zdobyte na jawie350 z wozkiem, wiec jesli kupisz bmw gs z 2002r z wozkiem to pewnie bedzie inaczej;-)

Niewatpliwa zaleta jest mozliwosc podrozowania z malym dzieckiem jak i przejazdzki zimowe. http://www.youtube.com/watch?v=Nx1OCICN0pM
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez hindukindu » 21/2/2011, 16:27

W największym skrócie - bardziej jeździ się tym jak quadem niż motocyklem. Jeśli masz jakieś doświadczenia z quadem to do nich się odwołuj - na zakretach przenoś środek ciężkości w kierunku zakrętu - 4 litery do góry. Jesli masz pasażera (w wózku lub za soba) to mu przekaż tą wiadomość. Jeżdżę cięzkim zestawem i wszystkiego musiałem nauczyć się sam. Szczególnie uważaj z większymi prędkościami. Powoli, powoli i bedzie dobrze. I zapomnij o przeciwskręcie!
hindukindu
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21/2/2011, 16:17

Postprzez barteckstreet » 1/3/2011, 22:51

W Polsce nie ma takich kursów. W US jakieś tam są, ale też mało ponoć
Obrazek
Avatar użytkownika
barteckstreet
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 20/11/2006, 21:16
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez bikeman » 7/4/2011, 21:18

Dziękuję chłopaki za podpowiedź!!!

Czy macie jeszcze jakieÅ› sugestie?

Marcin :D
bikeman
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2011, 07:28



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê