Zobacz wątek - Honda MTX R2 80 brak sprzęgła
NAS Analytics TAG

Honda MTX R2 80 brak sprzęgła

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Honda MTX R2 80 brak sprzęgła

Postprzez serox94 » 6/1/2011, 17:08

Witam

Mam Honde MTX wracając z terenu z kumplem zrzuciłem z 4 na 3 na za dużych obrotach przy czym poszła skrzynia. Znajomy mechanik więc powiedział że to zrobi. Gdy dostałem silnik założyłem w ramę, i tu zaczełe już sie problemy. Gdy chciałem odpalić kopniakiem wychodził czasem w prawo i skakał po zębach ale czasami łapał i drugi poważniejszy problem nie ma sprzęgła, rozłożyłem kape ale z tej strony jest wszystko dobrze, i półksiężyce nie wyglądają na zużyte. Czy składając skrzynie mógł źle złożyć sprzęgło. Biegi "na sucho" są wyczuwane od 1 przez N do 6 tylko ze nie ma sprzęgła i nie odpala na kopa. :cry: mógł bym to zrobić sam? Motor jedynie odpalił na pycha na dwójce ;/ Warto to naprawiać czy taniej by wyszło kupić nowy silnik?
Avatar użytkownika
serox94
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/1/2011, 16:56
Lokalizacja: Brodnica


Postprzez henio12323 » 6/1/2011, 17:49

mogłbyś ale skoro nie wiesz co dla moto dolega to raczej tego nie zrobisz. jak ci mechanik zepsuł to oddaj na gwarancje i niech ci doprowadzi sprzęgło i kopke do należytego stanu. nie powiem ci co masz źle bo to moze byc kilka rzeczy. nie znam silnika mtxa aż tak żeby wiedziec co jest źle. skoro wczesniej było ok. to mechanik cos spaprał. wystarczy cos lepiej podłączyc / wyregulowac np wodzik sprzęgła podciągnąc. kopka moze jakiegos zabezpieczenia nie ma czy cos. jak sam sie nie znasz to i tak tego nie zrobisz nawet jakbym ci dokładny opis dał. i skoro silnik był wczesniej ok to bez sensu kupować nowy bo to na pewno jakas drobnostka. wiec po prostu oddaj do tego mechanika i powiedz że nie ma sprzegła i kopka nie łapie i ma zrobic.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez serox94 » 6/1/2011, 18:11

Gwarancja odpada bo MTX jest z 92 i nie ma już gwarancji :P Czyli jak sam bym musiał coś robić bym musiał silnik rozpoławiać? Czy dało by rade zrobić coś od strony sprzęgła? Kopniak sądzę ze to coś z drugiej strony bo jest wszystko ale tzw. wychodzi i nie łapie na zęby;/ Byłem w serwisie gdzie sie tym zajmują to powiedział za same rozpołowienie 1000 a ja za motor dałem 2000
Avatar użytkownika
serox94
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/1/2011, 16:56
Lokalizacja: Brodnica

Postprzez TroyaN1984 » 6/1/2011, 18:17

jakiś mało ogarnięty jesteś. Oddaj na gwarancji znaczy wróć do tego mechanika który robił, powiedz że spartaczył i ma poprawić
Kawasaki Ninja ZX-10R 2006 rok
Avatar użytkownika
TroyaN1984
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 16/5/2006, 09:23
Lokalizacja: Elk/ Białystok



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê