Zobacz wątek - Uwaga naciągacz!!!
NAS Analytics TAG

Uwaga naciągacz!!!

O wszystkim
_________

Uwaga naciągacz!!!

Postprzez grzybek124 » 15/11/2010, 19:27

Ostatnio chciałem sprzedać motocykl na allegro. Niestety cena minimalna nie została osiągnięta. Po zakończeniu aukcji napisał do mnie maila pewien Anglik, z pytaniem o cenę jaką chciałbym uzyskać za motocykl. Po tym jak mu odpowiedziałem, wysłał kolejnego maila z pytaniem o kiedy motocykl było ostatnio serwisowany, jak długo go posiadam itp. Po otrzymaniu odpowiedzi powiedział, że chce kupić i z chęcią zobaczyłby motocykl na żywo ale jest marynażem i nie przyjedzie do Polski. Dogadaliśmy się co do ceny oraz formy zapłaty(PAYPAL!!!). Motocykl miał być przetransportowany firmą kurierską a ja miałem się w ogóle nie przejmować transportem. Następnego dnia dostałem maila z konta service@intl.paypal.com że pieniądze są na moim koncie paypal. Dostałem jednak 500 euro więcej, które miały być na koszt pokrycia transportu. Z maila od rzekomej firmy "paypal" dowiedziałem się, że aby pobrać środki musze najpierw zrobić przekaz pieniężny (500 Euro) Western Union na koszt firmy kurierskiej a następnie odesłać zeskanowane potwierdzenie na maila. Przekaz miał być na pewną osobę w Londynie.

Email wyglądał jakby mógł być wysłany z serwisu PayPal, jednak sprawa wydała mi się dziwna i postanowiłem dzisiaj rano zadzwonić do firmy PayPal. Nie zdziwiło mnie kiedy dowiedziałem się, że email na pewno nie pochodził od nich a żadnych środków na moim koncie nie zabezpieczono.

Poszedłem z tym na policję, ponieważ w Londynie pod podanym adresem (albo jedynie skrzynką pocztową, na którą mam wysłać przekaz) czeka jakiś złodziej. Jednak pomimo dwukrotnej próby policja nawet nie przyjęła zgłoszenia.

Napisałem tego posta, żeby nikt się przypadkiem nie nabrał na podobną próbę oszustwa.
FZR 1000
Avatar użytkownika
grzybek124
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19/3/2009, 23:05
Lokalizacja: wiocha


Postprzez grunder » 15/11/2010, 19:30

Oż to świnia. Masz może IP skąd wysłał, z jakiego miejsca w UK? Ja bym na niego nasłał Polaków...
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa


Postprzez JędrekZDW » 15/11/2010, 19:42

No powiem sprytne bardzo dobrze , że nie wtopiłeś a temat jak najbardziej sie przyda tutaj dl przestrogi ...
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez C-bool » 15/11/2010, 19:54

Dużo razy o czymś takim było, ot wałek. Do mnie też pisali, że chcą kupić motocykl, a cenę mi dawali kilka tysięcy wyższą niż wartość motocykla.
Dziwi mnie trochę, że się tym tak przejąłeś i traktowałeś to poważnie ;)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez grunder » 15/11/2010, 19:58

He needs $$, dlatego go to zainteresowało :D
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez slusar_o2 » 15/11/2010, 20:18

kurde, jak chce też sprzedać sprzęta i nawet naciągacze się do mnie nie odzywają :(
slusar_o2
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 20/12/2009, 13:47

Postprzez Invi » 15/11/2010, 20:25

Bo za dużo wołasz :P Albo masz złoma :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez slusar_o2 » 15/11/2010, 21:10

pewnie to pierwsze :P Będę próbował na wiosnę, może w tedy jakiś anglik mnie dostrzeże :P
slusar_o2
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 20/12/2009, 13:47

Postprzez Virgilio » 15/11/2010, 21:30

Kiedyś była taka plaga ze na allegro wysyłali fałszywe listy ze niby chcą kuoic, ale ze oni sa z Etiopi zy innego panstwa w Afryce, zeby wyslali to poczta itd :D Sam sprzedawalem psp na stronce ogloszenia przemyśl i tez dostalem takiego maila :D

A tak zeby nie offtop to gratuluje autorowi za zachowanie zimnej krwii i nie ekscytowaniem sie tym. Z policja to tak jest... gosciu naviagnal mnie na 200 zl mialem jego dane, miejsce zamieszkana itd co usłyszałem ? "Mała szkodliwość społeczna"
Virgilio
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7/7/2010, 18:51
Lokalizacja: Przemysl

Postprzez RUTRA.RD » 16/11/2010, 09:43

widzę ze plaga tego jest, na forum motocyklowym tez jest taki temat trzeba uważać
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Konio » 16/11/2010, 09:59

O takich akcjach sie czytalo kiedys czesto. Nie wiem czy to prawda ale w jakims czasie mozna tez anulowac przekaz paypal i pieniadze wracaja na konto z ktorego zostaly wyslane...
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez bryk77 » 16/11/2010, 10:27

- po pierwsze primo, kto kupuje używany motocykl w ciemno?
- po drugie primo, cała sprawa tak śmierdzi, że aż wierzyć mi się nie chce, że się na to nabrałeś..


Były już podobne historie. Generalnie jeśli ktoś chce kupić moto uprzednio nawet go nie oglądając to się nawet o formę zapłaty nie trzeba pytać, bo osoba ta nie ma zamiaru zapłacić ani grosza. Aha, i uwaga na czeki..
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez mar111cin » 16/11/2010, 10:31

do mnie raz zadzwonił jakiś polak między 24-1 w nocy, nie dość że skubany mnie obudził, to jeszcze chciał żebym mu kurierem wysłał na swój koszt, a on zapłaci przy odbiorze xD
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez arktan » 16/11/2010, 15:38

ludzie mają czasami fantazje :D
arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez spiter » 16/11/2010, 15:55

tzw Nigeryjskie oszustwo - na google ogrom o tym.
spiter
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19/2/2010, 16:44

Postprzez grunder » 16/11/2010, 16:20

Hah, do mnie kiedyś przyszedł jakiś e-mail z Ekwadaru z murzyńską laską, napisała po angielsku że straciła w wojnie domowej rodzine i jest sama. Jednak jej ojciec miał potężną firmę i w związku z tym kase. Napisała że jesteś wybrańcem i mi przeleje kase na konto, pod warunkiem że jej dam numer konta. Dałem przeczytać tego e-mail mojemu kumplowi z sąsiedztwa i zaproponował aby wysłała więcej zdjęc. I WYSŁAŁA :D. Potem jeszcze wysyłała e-miale że to szansa życiowa itp :D.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez Arturo925 » 16/11/2010, 17:37

@ grunder
I co? Jakieś fajne te zdjęcia? xD
Odpisywałeś jej cos potem?

Bo o to czy podałeś nr. konta to się nie pytam bo oczywisty jest (chyba) ze nie :lol:
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna

Postprzez Czester » 16/11/2010, 21:03

Do mnie ostatnio co rusz przysyłają maile o spadkach z Ameryki to grzecznie odpisuję każąc im się pierrdolić.
A odnośnie tematu przewodniego to sam doświadczyłem podobnej sytuacji. Pisał do mnie rzekomo jakiś mudżyn z Wybrzeża Kości Słoniowej ponieważ mój ówczesny Ford Focus tak bardzo się mu spodobał, że postanowił mi zapłacić za niego kilka tyś. peelenów więcej niż za niego chciałem. Wypisywał mi, że Polska być piękna kraj, dobre ludzie, sratatata, itp. Prosił, żebym spakował go w kontener i wysłał do niego. Prosił również o numer konta bankowego oraz moje pełne dane osobowe łącznie ze skanem dowodu osobistego, tłumacząc, że "w jego kraj jest to poczebne". Oczywiście kazałem mu spierdalać. Ot, stary nigeryjski numer.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez grunder » 16/11/2010, 21:08

Artur potem dałem sobie święty spokój probowałem znaleźć zdjęcia tej piczki. Jak znajde do dorzuce przez EDIT.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez bryk77 » 16/11/2010, 22:03

A mnie takie sratata ciągle przysyłają:

Greetings from BURKINA FASO:

Let me start by introduce myself,I am Mr.Sayidi Omar,BILL AND EXCHANGE MANAGER (Bank of Africa) Burkina faso.I am writting you this letter based on the latest development at our bank which I will like to bring to your personal edification.($12,250million transfer claims).This is a legitimate transaction and I agree to offer you 30% of this money as my foreign partner after confirmation of the fund in your bank account,If you are interested,get back to me for more information my private phone number (00226) -782 924 94.

Yours faithful,
Mr.Sayidi Omar.



To tylko jeden mail z wielu. Blokowanie nadawcy nic nie daje, bo dostaję listy z różnych skrzynek.


To jeszcze jeden:


PEACE BE UNTO YOU.

I am Mr. Akin Salif Assistant Manager in banking institution, For your kind attention, I will be very glad if you do assist me to relocate the sum of (US$15 Million Dollars) to your personal bank account for the benefit of both of us.

This is a genuine business transaction, only I cannot operate it alone without using a Foreigner as required in my bank law, therefore I am contacting you to stand before my bank as the beneficiary next of kin of this fund, that is my reason of contacting you in this manner to assist me actualize this better opportunity.

And also to share the benefit together with me,you will be entitled to have 40% of this fund as a foreign partner, since you will provide a bank account where this money will be transferred to, while 60% will be for me, by indicating your interest on assurance of trust, I will send to you a draft text of application form to apply for the money and more details,and how this business will be executed. I don't want anyone here in the bank to know my involvement during the process.

Please keep this proposal as a top secret between the both of us and delete it immediately in your email box if you are not interested.

Waiting for your urgent and prompt response.

PLEASE STATE YOUR INFORMATION BELOW TO KNOW YOUR CAPABILITY OF HANDLING THIS DEAL.

1. FULL NAME..........
2. TELEPHONE NUMBERS.......
3. YOUR AGE......
4. YOUR SEX.........
5. YOUR OCCUPATION........
6. YOUR COUNTRY AND CITY......
7. YOUR HOME ADDRESS..........
8. MARITAL STATUS............
9. YOUR PHOTOGRAPH..............

Regards,
Mr. Akin Salif.



Maila od murzynki z fotkami też kiedyś dostałem. Ale o tym za chwilę... Czy ktoś wie skąd kubańskie cygara biorą tak specyficzny i ceniony smak? Krąży plotka, że to młode, piękne Kubanki kręcą je na udach. Otóż nie..Obrazek Mojego znajomego żona jest z Kuby. On sam był tam kilka razy. Cygara kręcą starzy, wąsaci Kubańczycy..

Wracając do murzynki to po drugiej stronie zapewne siedzi gruby, brzydki murzyn..Obrazek
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości




na gr