Zobacz wątek - Wymiana filtra na stożek
NAS Analytics TAG

Wymiana filtra na stożek

i inne małe pojemności
_________

Wymiana filtra na stożek

Postprzez stuntmaster94 » 7/11/2010, 16:25

Witam. Mam pytanie. Mam zamiar zmienić w skuterze (kingway Ibis) filtr powietrza na stożek i tu problem. Wychodzi z niego wężyk do zaworów, który można puścić luzem bezpośdniu z pokrywy, nie trzeba łączyć z filtrem, ale jest też wężyk do pompki paliwowej. Kympel ma w pompce tylko dwa wężyki, ssący i od powietrza. Ja mam jeszcze ten. A w stożku nie ma wyjścia na żaden wężyk. Czy ten wężyk od pompki, który z filtra wychodzi można odłączyć??? Kolega nie ma tego i jeździ normalnie. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam i szerokości!
stuntmaster94
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9/6/2010, 20:39


Postprzez Angus » 7/11/2010, 19:02

Ten wężyka na pewno wychodzi z zaworów do filtra powietrza? Czy z kolanka przy tłumiku do filterka i z niego do filtra powietrza. można to odpiąć wtedy skuter będzie głośno wchodził po przez tą rurkę cofają się spaliny do filtra powierza, chyba że ją zaślepisz.
Avatar użytkownika
Angus
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 21/4/2010, 20:01
Lokalizacja: Wałcz


Postprzez Piobar1745 » 7/11/2010, 20:37

też tak miałem przy dt50sm i odciąłem i zaspawałem bo to była jak by taka blokada na tłumniku i też spaliny się rozchodziły na bok do filtra powietrza wywal to !! nic się nie stanie , a twój kolega też ma pewnie zaspawane ni znam się na skuterach ale w mojej dt było tak samo to wywaliłem i zaspawałem !!!
yz 125 , yz 250 2T , ... przyszły sezon yz 450 f :D
Avatar użytkownika
Piobar1745
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 24/3/2010, 13:30
Lokalizacja: 60 km na północ od Poznania

Postprzez Dr_Acula » 7/11/2010, 21:27

Od pokrywy zaworów idzie odma a tą rurką Ci majonezik leci do filtra jak tylko po mieście jeździsz ;).

A co do kranika to daj może jakieś jego zdjęcie, bo nie wierzę, że do kranika dochodzi Ci "fuel in", "fuel out" a pod "vacuum line" zamiast króćca masz podpięty filtr powietrza.

Generalnie powiem Ci, że ten stożek da Ci tylko głośniejszy gaźnik, zabawę dyszami, ale mocy większej z tego nie będzie. Jedynie co to może Ci paść szybciej cylinder jak się syf na gładź dostanie. Wiem, że stożek to g** bo miałem Polini Airbox.
Rieju RRX 70
Avatar użytkownika
Dr_Acula
Świeżak
 
Posty: 323
Dołączył(a): 26/5/2010, 19:20
Lokalizacja: kuj-pom division

Postprzez stuntmaster94 » 7/11/2010, 21:46

sory, moja pomyłka. zobaczyłem dokładnie i ten wężyk czarny idzie do jakiegoś urządzenia, które jest zamocowane na ramie koło zbiornika i ma jeszcze podłączony jakiś kabel z napięciem. czyli nie idzie do pompki tylko do tego urządzenia:) teraz wie ktoś co to może byc?
stuntmaster94
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9/6/2010, 20:39

Postprzez stuntmaster94 » 7/11/2010, 21:48

Dr_Acula napisał(a):Od pokrywy zaworów idzie odma a tą rurką Ci majonezik leci do filtra jak tylko po mieście jeździsz ;).

A co do kranika to daj może jakieś jego zdjęcie, bo nie wierzę, że do kranika dochodzi Ci "fuel in", "fuel out" a pod "vacuum line" zamiast króćca masz podpięty filtr powietrza.

Generalnie powiem Ci, że ten stożek da Ci tylko głośniejszy gaźnik, zabawę dyszami, ale mocy większej z tego nie będzie. Jedynie co to może Ci paść szybciej cylinder jak się syf na gładź dostanie. Wiem, że stożek to g** bo miałem Polini Airbox.

wiesz, czyszczę filter i gaźnik co ok tydzień bo bardzo dbam o skuter więc raczej nie powinienem mieć syfu w filtrze,a tym samym w cylku, ale stożek zakładam bo ładniej to wygląda niż z tą puszką czarną :)
stuntmaster94
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9/6/2010, 20:39

Postprzez Dr_Acula » 8/11/2010, 17:11

Tak częste czyszczenie nie jest konieczne, jeżeli nie jeździsz po torach crossowych ;). Puszka nie puszka, ale obliczana pod ten silnik. Stożek daje kiepską ochronę przed zabrudzeniami jeżeli często go nie myjesz (z tym chyba nie masz problemu) i nie używasz specjalnego oleju do filtrów. Poza tym podczas jazdy w deszczu skuter strasznie muli, i filtr szybciej się syfi. Stożki są na słoneczną pogodę i tor.

Już lepiej kup coś takiego http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-filtr-wyscigowy-doppler-powerair-rozne-kolory-p-289-1.html?cPath=13969_8398_8400&sessID=3533ea983d44ee68e448f632d5a9b748 (otwórz link) albo markowy wkład filtra i tyle.
Rieju RRX 70
Avatar użytkownika
Dr_Acula
Świeżak
 
Posty: 323
Dołączył(a): 26/5/2010, 19:20
Lokalizacja: kuj-pom division



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê