Zobacz wÄ…tek - Reanimacja gsx 600f ('96)
 
NAS Analytics TAG

Reanimacja gsx 600f ('96)

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Reanimacja gsx 600f ('96)

Postprzez pazdzierz » 30/10/2010, 22:59

Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post. Próbuje odpalić moto którego nigdy nie słyszałem odpalonego - tak kupiłem.
Pierwszy problem to słaba iskra (sprawdziłem na nowych kablach, nową świecą). Jutro pomierze cewki, ale jeśli bedzie ok to gdzie szukać dalej? Niestety nie ma nigdzie serwisówki do tego moto a następca (98-02) jest z innej bajki - z komputerem, czujnikami wału, itd.
Gażniki zdjete do czyszczeznia i tu kolejny problem - nie wiem jak je po złożeniu wstępnie wyreguję. Może ktoś podpowie lub poda namiar na serwisówke.
pozdro

moto po wyczyszczeniu i wymianie jednej swiecy (przebicie), przejrzeniu gaznika i wymianie kilku części odpaliło. Na zimnym jako tako, ale po zagrzaniu zaczeły sie schody (wysokie obroty bez gazu, poźniej minimalne obroty z gazem na max, itd)
Wstawiłem filterki na obie linie paliwowe i tez nie jestem pewny czy nie powodują "zakłóceń". Bez wstepnej regulacji sie nie obędzie, wiec może ktoś podpowie jak. Z regulacja podciśnień tez na razie lipa, bo jeden gażnik ma urwany króciec.
pazdzierz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/10/2010, 21:46


Postprzez Raczek_6 » 1/11/2010, 20:17

Iskra jest słaba w motocyklach w porównaniu z iskrą z samochodu (inne napięcie cewki).

Kiedy były sprawdzane luzy zaworowe ?

Sprawdź:
- ciśnienie sprężania
- synchronizacjÄ™ przepustnic
- wszelkie gumki w gaźnikach a w razie podejrzeń uszkodzenia polecam wymianę.
- króćce gaźnikowe (najlepiej samostart przy spuszczonym ssaniu i jeszcze nie rozgrzanym silniku), czy nie dostaje lewego powietrza
- przepustnice w gaźnikach czy nie mają nadmiernego luzu
- pływaki i zaworki iglicowe (czy nie zalewa silnika po rozgrzaniu)


w zasadzie świece wymienia się kompletami.

Szukaj manuala:
Suzuki GSX600,750,1100 F 85-96 hayness

http://cgi.ebay.co.uk/Suzuki-GSX-600-75 ... 0681727848

może jakiś emule lub coś w tym stylu
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez pazdzierz » 2/11/2010, 00:12

Dzięki Raczek_6 za odpowiedź. W moto nic nie było sprawdzane i zanim zaczne cokolwiek robić, chce być pewny że warto.
Przydałoby się wstepne ustawienie gażników od użytkownika gsx-a bo tu jest duzy problem. Jak moto zacznie hulać to zabiore sie za reszte.
pozdro
pazdzierz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/10/2010, 21:46

Postprzez RUTRA.RD » 2/11/2010, 09:44

wymienic olej filtr oleju,swiece nowe, wiltr pow nowy, ustawic zawory, potem ustawic gazniki przez kogos kumatego
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê