REJESTRACJA | LOGOWANIE

Zgłoszenie sprzedazy pojazdu - opłaty

| Odpowiedź » | Nowy temat »
Autor Wiadomość

agg476

Świeżak

Chciałbym się dowiedzieć czy przy zgłoszeniu sprzedaży pojazdu będę musiał coś opłacić? Pojazd był na mnie zarejestrowany.

I co musze ze sobą zabrać?

Kopia umowy, Oświadczenie zbycia pojazdu i dowód. To wszystko?

Aha i pojazd, a właściwie pojazdy były sprzedane pierwszy w marcu, a ostatni w sierpniu. Czy jakaś kara grozi za tak późne zgłoszenie?

I czy mogę do ubezpieczyciela zgłosić przed wizytą w WK? Bo ubezpieczalnie mam pod nosem i bym jutro to załatwił, natomiast do WK jadę w środę.

Pozdrawiam, Adam!

|

Raczek_6

VIP Ścigacz.pl

Teoretycznie masz 30 dni od daty sprzedaży na zgłoszenie faktu zbycia pojazdu.

Opłat żadnych nie ma, kolejność nie ma znaczenia.

Pamiętaj o pieczątce z firmy ubezpieczeniowej potwierdzającej zgłoszenie.

A w wydziale komunikacji musisz dostarczyć tylko kopię umowy K-S, xero robią na miejscu.

Nie pomagam w oględzinach motocykli.

|

agg476

Świeżak

Czyli mam ze soba zabrać tylko kopię umowy? I nic więcej? Zadnych oświadczeń itp?

|

oskaarek

Świeżak

tylko umowę ze sobą. Wypełnisz wniosek komu zbyłeś pojazd tam na miejscu, podbije ci umowę i to wszystko, A do ubezpieczalni nie musisz iść zgłosić ,bo to jest brocha nowego nabywcy i ma na to 30 dni. Jak nie załatwi tego oc to twoją kontynuacje OC przepiszą na niego, chyba ze zrezygnuje z niego i opłaci gdzie indziej sobie, ale mowie ze to juz nie twoja broszka Przerabiałem to tydzien temu u siebie, wiec wiem

Ostatnio zmieniony przez oskaarek dnia 27/10/2010, 18:30, w całości zmieniany 1 raz

|

|

nie_mam_motora

Świeżak

Do wydziału komunikacji nie musisz nic zgłaszać Smile

|

|

agg476

Świeżak

Już sprawa załatwiona. Zabrałem ze sobą tylko Kopię umowy i oświadczenie zbycia pojazdu. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam...

|

pan_wiewiorka

Gość

Ostrzeżeń: 2

Raczek_6 napisał:

Nie do końca. Jak opchniesz przed upływem pół roku, to płacisz ponieważ traktują to jako sprzęt na handel a nie do użytku własnego (czy jakoś tak). Nie wiem tylko czy od różnicy (tak jak marża) czy od całości.

Raczek_6

VIP Ścigacz.pl

nie_mam_motora napisał:

Nie masz racji - poszukaj przepisów, kiedyś na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego była adnotacja
coś w tym stylu"o wszelkich zmianach należy powiadomić właściwy urząd w ciągu 30 dni"

pan_wiewiorka napisał:
Raczek_6 napisał:

Nie do końca. Jak opchniesz przed upływem pół roku, to płacisz ponieważ traktują to jako sprzęt na handel a nie do użytku własnego (czy jakoś tak). Nie wiem tylko czy od różnicy (tak jak marża) czy od całości.

Ale to w U.S. i tylko pod warunkiem że sprzedasz pojazd za kwotę wyższą niż kupiłeś (płacisz podatek od różnicy ceny - od tego co zarobiłeś).

Chyba że sprzedasz więcej niż 3 pojazdy w ciągu roku wtedy też jesteś traktowany jako handlarz.

W W.K. i u ubezpieczyciela nic nie płacisz.

Oczywiście jest obowiązek informowania firmy ubezpieczeniowej o zmianie właściciela pojazdu - chroni to osobę sprzedającą przed utratą zniżek w momencie gdy kupujący miał kolizję i zostało wypłacone odszkodowanie z Polisy OC- takie sytuacje też znam.
Umowa w zakresie AC w chwili sprzedaży ulega rozwiązaniu.

Nie pomagam w oględzinach motocykli.

|

eryk79

Świeżak

Ostrzeżeń: 1

nie_mam_motora napisał:

tu sie bardzo mylisz i jak nie wies to nie pisz głupot bo chłopak bedzie miał problem

|

nie_mam_motora

Świeżak

eryk79 napisał:
nie_mam_motora napisał:

tu sie bardzo mylisz i jak nie wies to nie pisz głupot bo chłopak bedzie miał problem

Nigdy po sprzedaży pojazdu nic nie zgłaszałem.

Przecież jak ktoś pójdzie zarejestrować sprzedany przez chłopaka pojazd, to w miejscu gdzie był on zarejestrowany będą wiedzieć o tym.. No nie?

|

|

madcap

papa_smurf

@n_m_m
to, że ty nie wyrejestrowałeś, co za tym, nie wykonałeś obowiązku nałożonego przez prowodawcę, nie jest powodem, by uczyć kogoś postępowania niezgodnego z prawem

mam na wszystko wybiegane

|

|

misiakw

Świeżak

dodatkowo pójście w wydziału komunikacji ma jeszcze jednego plusa. Zgłaszasz zmianę właściciela pojazdu, przez co "odcinasz" się od niego. od tego czasu wszystkie wykroczenia, zdjęcia, i inne złamania przepisów wykonane tym pojazdem już nie są na ciebie.

|

|

bryk77

Stały bywalec

Raczek_6 napisał:
Oczywiście jest obowiązek informowania firmy ubezpieczeniowej o zmianie właściciela pojazdu - chroni to osobę sprzedającą przed utratą zniżek w momencie gdy kupujący miał kolizję i zostało wypłacone odszkodowanie z Polisy OC- takie sytuacje też znam.
Umowa w zakresie AC w chwili sprzedaży ulega rozwiązaniu.

Dokładnie. Już kiedyś samochód sprzedałem takiemu jednemu.. Słyszałem od znajomych, że po pijaku jeździ i różne głupoty robi. Jeszcze tego samego dnia gdy sprzedałem auto zgłosiłem to. Dwa tygodnie później chłopak stracił prawko...

|

|