Zobacz wÄ…tek - Malowanie reflektora - zmienia cokolwiek?
 
NAS Analytics TAG

Malowanie reflektora - zmienia cokolwiek?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez lutecki » 27/11/2010, 00:00

No tak, zabawa z tym jest. Moczyłem reflektor przez 2 dni w wodzie, klej się trochę rozwodnił i puścił w jednym miejscu. Powoli, powoli i może się uda.

A właśnie, jak polerować klosz?
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Dr_Acula » 27/11/2010, 09:49

Ja akurat używałem pasty do zębów i miękkiej szmatki. Jak tym sposobem Ci nie pójdzie to jedynie jakaś pasta polerska, ale minimalnie ścierna, bo chyba wiadomo co inaczej może się stać z kloszem ;).
Rieju RRX 70
Avatar użytkownika
Dr_Acula
Świeżak
 
Posty: 323
Dołączył(a): 26/5/2010, 19:20
Lokalizacja: kuj-pom division


Postprzez lutecki » 30/11/2010, 22:27

Uff, udało mi się w końcu zdjąć osłonę reflektora :) Chciałem usunąć odblask papierem 1200, ale to jest Syzyfowa praca. Po kilku minutach jedyne co wyszło to, delikatne rysy na warstwie :) Chyba muszę jednak grubszy papier wziąć...

Dr_Acula: Ty tym 2000 to zjechałeś całą warstwę czy też tylko zarysowałeś? :)
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dr_Acula » 1/12/2010, 22:49

Zmatowiłem tak, że wyglądało jak szczotkowane aluminium. Mi się poprzecierało głównie na różnych kantach itd, resztę ciężko było zeszlifować idealnie do plastiku. Oszlifuj ile możesz tym papierem, przemyj wodą i oceń czy jest tak gładkie jak odbłyśnik czy po prostu jak plastik. Jak to drugie to odtłuszczaj i dawaj podkład :). Podkład jest bardziej chwytny niż sam lakier, więc nie powinno być problemów. Poza tym jak go położysz i później jeszcze przelecisz znowu papierem przed położeniem czarnego to jakby coś odpryskiwało to rzuci Ci się to w oczy, ale wątpię by coś się działo :). Ogólnie jako element nie narażony na kontakt fizyczny ani pracę, na żadne warunki atmosferyczne to to co napisałem wyżej starczy. Papier ma usunąć warstwę której nie będzie się trzymać podkład/farba. Jeśli nie jesteś pewien czy ma się czego złapać, możesz zrobić próbny natrysk cienką mgiełkę i zobaczyć, czy będzie schodziło pod wpływem tarcia kciukiem.

Gdybyś jednak decydował się na grubszy papier to pamiętaj, że robi on większe bruzdy, a żeby je później usunąć cieńszym papierkiem to w cholerę polerowania jest.

PS. Jak chcesz to wrzuć foto jak to wygląda, porównam z tym co mam w pamięci sprzed roku ;).
Rieju RRX 70
Avatar użytkownika
Dr_Acula
Świeżak
 
Posty: 323
Dołączył(a): 26/5/2010, 19:20
Lokalizacja: kuj-pom division

Postprzez lutecki » 1/12/2010, 23:27

No właśnie wyszło mi takie szczotkowane aluminium, gdzie na warstwie odbłyśnika widoczne są rysy, jednak pod palcami w ogóle ich nie czuć. Jutro zrobię zdjęcie i podepnę pod wątek.

W jednym miejscu (dokładnie to w okolicach postojówki) będę musiał całkowicie zjechać tą warstwę, bo widoczne jest spuchnięcie tej warstwy, jednak złuszczyć się sama nie chce :)
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê
cron