Zobacz wątek - <i>[Junak]</i> Junak M16 - wielki powrót?
 
NAS Analytics TAG

[Junak] Junak M16 - wielki powrót?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Heba » 4/12/2010, 10:01

Dobrze powiedziane.
Heba
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 24/5/2010, 15:30
Lokalizacja: Ostrowiec Åšw


Postprzez Komentatorzy » 7/12/2010, 14:16

Komentatorzy napisał(a):Moi drodzy!
Czytam z wielką uwagą wszystkie Wasze komentarze dotyczące tego motocykla. O ile bardzo podoba mi się optymizm jego zwolenników o tyle śmieszą wypowiedzi zagorzałych przeciwników Junaka bo : że chiński, że nie ma niz wspólnego z legendą, że lepiej kupić coś używanego, itd... Ludzie!!! Opanujcie się. Po pierwsze: co dziś nie jest chińskie? Po drugie: jakąż to legendą jest Junak z lat 50-60 tych. Wtedy bywał zapewne tak samo obciachowy jak w późniejszych latach WSK. Przypomnijcie sobie jakiej jakości były wtedy polskie wyroby w porównaniu z tzw. markowymi. Owszem w dzisiejszych czasach pojawienie się M10 lub "wuechą" w dobrym stanie na zlocie to fajna sprawa (i tu chapeau bas dla koneserów, którym się chce). Niemniej kiedyś były to pojazdy jedne z wielu, na dodatek bez przerwy psujące się PRL-owskie wynalazki. Po trzecie: z używanymi bywa różnie - nigdy nie wiadomo co sprzęt był zmuszony przeżyć i co w nim siedzi. Reasumując. Zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy każdego motocykla. Miejmy odrobinę szacunku do siebie nawzajem. Nie siejmy wrogiej propagandy, poczekajmy na opinie użytkowników i pokażmy, że my MOTOCYKLIŚCI potrafimy być tolerancyjni przede wszystkim w swoim gronie. Naprawdę nie ma znaczenia czy ktoś jeździ Junakiem, Hondą, Zippem, Keewayem, Yamahą, Suzuki czy czymkolwiek innym. Jesteśmy szczęśliwcami, którzy lubią ten "wiatr we włosach" i tyle. Dzielmy się naszym szczęściem i nie pozwólmy żeby ono dzieliło nas!!! Lewa w górę ;-)<br><hr>Marcin z Wrocławia<br>
Junak - jest polski, innego nie ma, bo nie może być ponieważ nazwa i charakterystyczne logo nie jest marką motocykla tylko nazwą konkretnego modelu.
Tego nikt nie zmieni a prędzej czy później każdy zrozumie. Tu jest mowa o Motocyklu Raptor Regal Daytona - ciekawy motocykl i ładna nazwa tylko komuś odbiło na te wszystkie kłamstwa mające wykazać, że Raptor ma cokolwiek wspólnego z Polską. Kłamstwa posunięte do granic absurdu a nawet poza nie. Tu pasuje cytat z prezydenta specjalizującego się w kalamburach: "tonący brzydko się chwyta";)<br><hr>Normalista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 15/1/2011, 21:27

Komentatorzy napisał(a):chińszczyzna i chińszczyzna tylko tym nas chcą karmić pazerni handlowcy,kiedy w końcu Europejczycy zrozumieją że dobrobyt w Europie może istnieć tylko dzięki kupowaniu i popieraniu europejskich produktów całkowicie wyprodukowanych i projektowanych tu na miejscu(to działa wtedy jak koło zamachowe,dobrobyt kwitnie),ale wszędzie niestety widać krótkowzroczność, chęć szybkiego zysku.Wolałbym kupić motocykl wyprodukowany całkowicie w Polsce z prawdziwie polskich i europejskich części, stworzony przez Polaków oraz będący Ich własnością(Prawdziwa Polska Marka),nawet jeśli miałbym zapłacić więcej niż za japoński.Historia zobowiązuje. <br><hr>Predator<br>
Komentatorzy napisał(a):Zainwestuj ..tasie w Polsce w maszyny sprzęt,formy odlewnicze,halę produkcyjną.
Zaprojektuj i podaj mi cenę takiego motocykla .Baranie nie masz pojęcia o czym piszesz i myślisz jeżeli masz w ogóle mózg. Z. L.<br><hr>Z.L.<br>
no nareszcie ktoÅ› kto ma Å‚eb na karku . brawo<br><hr>indor
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 21:14

Komentatorzy napisał(a):Za 12 koła to bym kupił cbr1100xx lub xj900 z kuframi i enduro 600cm w tej cenie łącznie, a nie takie coś? Oczywiście sprzęty używane.<br><hr>Synek555<br>
I więcej byś je naprawiał niż jeździł<br><hr>Tom
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/1/2011, 21:17

Komentatorzy napisał(a):Świetna Sprawa możecie się czepiać wszystkiego ale ja uważam że ten motor jest świetny wygląda bardzo dobrze:) będą się czepiać ci co mają Stare Junaki że to nie prawdziwy junak że robiony w chinach itd. Dziś wszystko jest robione w Chinach ja nie wyobrażam sobie robienia Junaka w tym posranym kraju a jak ktoś by go reaktywował to pewnie było by to produkcja małoseryjna i Cenowo nie do przyjęcia na normalną kieszeń może coś się kiedyś w tu zmieni i będziemy mogli zacząć produkować Junaka u nas a teraz się cieszmy że jest coś takiego do kupienia i że jest w tym motocyklu jest duży wkład polaków. Ja osobiście się martwię o materiały z jakich został zrobiony ten motór jeśli nie spartolą sprawy nie będą wsadzać części z gównolitu to ta konstrukcja powinna jeździć kilka lat bezawaryjnie ;)<br><hr>piroo<br>
Komentatorzy napisał(a):ależ właśnie o to chodzi, że to absolutnie nie jest żaden junak i nim nigdy nie będzie. Jest to chiński kał do którego została przylepiona nalepka "Junak" tak samo jak to było z Millenium.
Sam zastanawiam się nad zebraniem się z kolegami i otworzeniem normalnej fabryki motocykli tu w Polsce, składać normalne firmowe motocykle, na początku może z importowanymi silnikami (na pewno nie chińskimi) albo jakieś na licencji, potem może swoje wprowadzić?
Oczywiście trzeba najpierw pokonać bariery finansowe przy rozkręcaniu takiego biznesu, ale kto wie... Bardzo byśmy chcieli coś takiego zrobić, coś swojego a nie tam tylko chińszczyzna i importy.<br><hr>CB<br>
jest to super moto a kał to ty masz w głowie stare junaki były niedopracowane tylko teraz już nikt tego nie pamięta jak się czędto iskrownik zalewał kroplą wody czy 6 woltowa dupna instalacje elektryczna itd!!!<br><hr>Jurant
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/1/2011, 16:05

Swietny motor.Sprzedaje tego PRL=owskiego M10 i kupie sobie takiego.Kto ma M10 wiecej czasu spedza na szukaniu czesci niz na jezdzeniu. Motocyklem trzeba jezdzic a nie podniecac sie nim w garazu. Pozdrawiam<br><hr>Lębork
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/2/2011, 10:39

Kupiłem pod koniec roku 2010. W realu robi lepsze wrażenie, myśl europejska ale wykonanie chińskie. TAK- motor powstaje w chinach, wszędzie wiszą jakieś kabelki.
ALE- pali na tyk, szybko się wkręca,a tłumiki po wypruciu dają spoko dźwięk,pozycja super i wygodna, no i ta CENA!!! Za tą kase kupisz choppera z japonii w kiepskim stanie albo kręconego z usa. AAAA jeszcze jedno, 90% aut europejskich posiada jakieś części z chin.<br><hr>Zib Czog
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/2/2011, 13:07

Komentatorzy napisał(a):Kupiłem pod koniec roku 2010. W realu robi lepsze wrażenie, myśl europejska ale wykonanie chińskie. TAK- motor powstaje w chinach, wszędzie wiszą jakieś kabelki.
ALE- pali na tyk, szybko się wkręca,a tłumiki po wypruciu dają spoko dźwięk,pozycja super i wygodna, no i ta CENA!!! Za tą kase kupisz choppera z japonii w kiepskim stanie albo kręconego z usa. AAAA jeszcze jedno, 90% aut europejskich posiada jakieś części z chin.<br><hr>Zib Czog<br>
Ciekawe w czym się wyraża ta "myśl europejska"?
No tak, motocykl jako taki wymyślono kiedyś w Europie...<br><hr>Ciekawski
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/2/2011, 13:11

Komentatorzy napisał(a):Swietny motor.Sprzedaje tego PRL=owskiego M10 i kupie sobie takiego.Kto ma M10 wiecej czasu spedza na szukaniu czesci niz na jezdzeniu. Motocyklem trzeba jezdzic a nie podniecac sie nim w garazu. Pozdrawiam<br><hr>Lębork<br>
Pogadamy za rok, gora trzy:)
Raptor to nie jest motocykl nawet z chińskiej "najwyższej półki", inaczej by nie próbowali handlowac w Polsce.<br><hr>mekanik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/2/2011, 00:08

Dodatkowe informacje inż. Czwordona na temat motocykla pod linkiem:
<a href="http://motory.re.pl/artykul/20364.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://motory.re.pl/artykul/20364.html</a>
Polecam, jest kilka ciekawostek (motocykle składane są w Polsce, planowana wersja z silnikiem Hondy 500ccm).<br><hr>prudhoe
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/2/2011, 21:51

Komentatorzy napisał(a):Dodatkowe informacje inż. Czwordona na temat motocykla pod linkiem:
<a href="http://motory.re.pl/artykul/20364.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://motory.re.pl/artykul/20364.html</a>
Polecam, jest kilka ciekawostek (motocykle składane są w Polsce, planowana wersja z silnikiem Hondy 500ccm).<br><hr>prudhoe<br>
Jedyną prawdą w tych informacjach jest to, że inżynier się mocno zaangażował w te chińską aferę. Finansowo.
Dokumenty homologacyjne nie kłamią, w przeciwieństwie do pana Czwordona;)<br><hr>Motorniczy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2011, 22:32

Komentatorzy napisał(a):Za 12 koła to bym kupił cbr1100xx lub xj900 z kuframi i enduro 600cm w tej cenie łącznie, a nie takie coś? Oczywiście sprzęty używane.<br><hr>Synek555<br>
I pewnie po dobrym dzwonie i powodzi. Ja wole nowy sprzet niz graty gdzie na dzien dobry robie remont<br><hr>dziobak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2011, 22:51

A co dzis nie jest made in czajna. A większosc krytykow Junaka nawet go na oczy nie widziała ,ale juz wie g.... i złom. Lepiej kupic za tą kase zajechanego japonca. Moze i lepiej jak ktos lubi majsterkowac. Ja kupiłem rometa 125 i tez mowili taki wynalazek itp, Smigam juz 4 rok i tylko spalone zarowki wymieniam. Dlatego chetnie kupie nowego Junaka moze poczekam az bedzie promocja. <br><hr>dziobak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/2/2011, 22:05

Komentatorzy napisał(a):qrcze wzieli by wreszcie starego junaka, dopracowali/dopieścili do współczesnych wymagań, wstawili nowszy silnik poj. 650 i pierwszy bym stał w kolejce aby go kupić.
triumph wznowił bonneville-a i wyszło mu to na dobre a ja cały czas czekam na junaka :)<br><hr>zzz<br>
I kto ma według ciebie to zrobic? Kto w Polsce ma reaktywowac Junaka jaka firma jak nie ma juz zadnej polskiej firmy motoryzacyjnej. Zostają tylko zapalency co w szopie cos dłubią. Na księzycu mieszkasz czy gdzie? I ile by ten nowy polski Junak kosztował ? A silnik mają od czegos innego wstawic czy zaprojektowac swoj od 0? Zejdz na ziemie tego chinskiego Junaka widziałes tylko na obrazku , wez rusz dupe gdzies do salonu i choc obejrzyj go w realu<br><hr>dziobak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/2/2011, 22:32

Podoba mi się ten motorek , ma fajną linie , pojemnosc tez mi odpowiada. Jestem drobnym facetem i ten motorek ma gabaryty dokładnie pode mnie. Nie odpowiada mi tylko cena , powinien kosztowac około 10 000zł. Smieszą mnie kolesie co piszą ze to chinski szit, sami jezdzą motocyklami co 80% częsci z Chin mają. Dzis takie czasy ze gdyby chcieli w Polsce go produkowac to by ich podatki zjadły. A legenda ? Na legendzie daleko nie zajedziesz a jakos trzeba go sprzedac dlatego Junak bo większosc facetow kojarzy Junaka. Zresztą legendy i bajki dobre dla dzieci. Jak nie Junak to jaka nazwa dobra ? Czerwony sztandar, wielki Mao, czerwona jutrzenka? Ja popieram i zaczynam się rozglądac gdzie mozna go kupic <br><hr>kierowca bombowca
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/3/2011, 15:33

motorek ładny na wtrysku,dobry pomysł szkoda że produkowany w Chinach<br><hr>Piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 16:08

Komentatorzy napisał(a):Podoba mi się ten motorek , ma fajną linie , pojemnosc tez mi odpowiada. Jestem drobnym facetem i ten motorek ma gabaryty dokładnie pode mnie. Nie odpowiada mi tylko cena , powinien kosztowac około 10 000zł. Smieszą mnie kolesie co piszą ze to chinski szit, sami jezdzą motocyklami co 80% częsci z Chin mają. Dzis takie czasy ze gdyby chcieli w Polsce go produkowac to by ich podatki zjadły. A legenda ? Na legendzie daleko nie zajedziesz a jakos trzeba go sprzedac dlatego Junak bo większosc facetow kojarzy Junaka. Zresztą legendy i bajki dobre dla dzieci. Jak nie Junak to jaka nazwa dobra ? Czerwony sztandar, wielki Mao, czerwona jutrzenka? Ja popieram i zaczynam się rozglądac gdzie mozna go kupic <br><hr>kierowca bombowca<br>
Jak będziesz kupował to zajrzyj na tabliczkę znamionową a dowiesz się jak się nazywa ten motocykl, bo że nie Junak to pewne:)<br><hr>Znudzony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez kogut78 » 15/3/2011, 17:09

Ale rejestrują go jako Junak.Ja mam Regala z 2006r i póki co jedyne co w nim wymieniam to olej i świece.Jakoś też nie chce mi sie nic odkręcać.A gadki typu,to jest be bo z Chin,typowa polska gadka.Jesteśmy bardziej amerykańscy niż sami amerykanie.
kogut78
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/9/2010, 19:09

Postprzez Komentatorzy » 15/3/2011, 17:26

A ja go kupiłem i na razie jeżdżę i jestem z niego bardzo zadowlony Wprawdzie jestem poczatkującym, ale i tak nie mam sie do czego przyczepić. Oczywiści mam go ze wszelkimi bajerami tj. puste wydechy bo bez tego ani rusz, gmole, sakwy, light bary itp. Ia na ludziskach naprawde robi wrażenie. A że w Chinach częściowo robiony - to co z tego. Spójrzcie ile macie w domu rzeczy z chin - łącznie z majtkami i skarpetkami.
<br><hr>Zadowolony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/3/2011, 17:39

Komentatorzy napisał(a):Moi drodzy!
Czytam z wielką uwagą wszystkie Wasze komentarze dotyczące tego motocykla. O ile bardzo podoba mi się optymizm jego zwolenników o tyle śmieszą wypowiedzi zagorzałych przeciwników Junaka bo : że chiński, że nie ma niz wspólnego z legendą, że lepiej kupić coś używanego, itd... Ludzie!!! Opanujcie się. Po pierwsze: co dziś nie jest chińskie? Po drugie: jakąż to legendą jest Junak z lat 50-60 tych. Wtedy bywał zapewne tak samo obciachowy jak w późniejszych latach WSK. Przypomnijcie sobie jakiej jakości były wtedy polskie wyroby w porównaniu z tzw. markowymi. Owszem w dzisiejszych czasach pojawienie się M10 lub "wuechą" w dobrym stanie na zlocie to fajna sprawa (i tu chapeau bas dla koneserów, którym się chce). Niemniej kiedyś były to pojazdy jedne z wielu, na dodatek bez przerwy psujące się PRL-owskie wynalazki. Po trzecie: z używanymi bywa różnie - nigdy nie wiadomo co sprzęt był zmuszony przeżyć i co w nim siedzi. Reasumując. Zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy każdego motocykla. Miejmy odrobinę szacunku do siebie nawzajem. Nie siejmy wrogiej propagandy, poczekajmy na opinie użytkowników i pokażmy, że my MOTOCYKLIŚCI potrafimy być tolerancyjni przede wszystkim w swoim gronie. Naprawdę nie ma znaczenia czy ktoś jeździ Junakiem, Hondą, Zippem, Keewayem, Yamahą, Suzuki czy czymkolwiek innym. Jesteśmy szczęśliwcami, którzy lubią ten "wiatr we włosach" i tyle. Dzielmy się naszym szczęściem i nie pozwólmy żeby ono dzieliło nas!!! Lewa w górę ;-)<br><hr>Marcin z Wrocławia<br>
Całkowicie się zgadzam!!! Mi sie podoba ten motor,nie stać mnie na lepszy. I właśnie takiego kupię. :))<br><hr>Dyndal
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê