Zobacz wątek - Pare pytań dotyczących zimowania motocykla
NAS Analytics TAG

Pare pytań dotyczących zimowania motocykla

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pare pytań dotyczących zimowania motocykla

Postprzez hans313 » 5/9/2010, 00:15

Witam kolegów ! :)
jak zakladam doubletemat to odrazu wybaczcie :D
Otóż dręczy mnie jedna sprawa
No za jakies dwa miesiące trzeba będzie zimowac nasze cacka
I czytalem mase art/forumowych odpowiedzi i teraz sam nie wiem co mam myslec ,bo co forum/art to różne cuda pisza :D
Nie jestem ekspertem wiec pytam was ,jak dobrze przezimowac moją maszynkę ?Dodam ,że bede ja trzymał i nadal trzymam w pomieszczeniu murowanym :) al'a garaż ,więc śniegi/deszcze/wiatry jej nie groźne
Wiadomo aku trzeba wyjąć,łancuch przesmarować,moto wyczyscic,zalać pełen bak ,spuscic paliwo z gaźników, zadbać o opony.
Ale co dalej ? Bo niektórzy piszą o wymianie oleju/plynu hamulcowego itp itd

A druga sprawa jest taka ,że pod koniec sezonu czeka mnie wymiana oleju/filtrów i czy wymieniać przed zimą jeszcze tzn na zimowanie...Czy poczekać z wymianą do kolejnego sezonu ? Dodam ,że jak już odstawie moto w paź to nie będe smigał bo brak czasu i chodzi mi o to czy wymieniac jeszcze w paź olej i filtry czy poczekać aż zrobi się cieplej :)?
Dzięki z góry za odpowiedzi
hans313
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2/9/2010, 23:40
Lokalizacja: Piła


Postprzez Domokun » 5/9/2010, 12:52

Aku nie musisz wyciągać, ale to zależy jaka temp w garażu. Ja swoją hulajnogę przykryłem w miejscu gdzie jest aku kocem, dodatkowo co 2 tygodnie odpalałem na 15 minut i nic się nie stało. W tę zimę będę musiał wyjąc bo chce go sobie przyszykować troszkę.
Co do opon, to zależy czy masz stojak, ja osobiście nie mam, więc ci te 2 tygodnie przeturlałem go raz dalej, raz bliżej.
Płyn hamulcowy i tak sie wymienia co rok, więc chyba najlepiej zaraz na wiosnę. Razem zresztą z olejem i filtrami.
Domokun
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3/8/2010, 20:33


Postprzez Invi » 5/9/2010, 14:39

Domokun napisał(a):Aku nie musisz wyciągać, ale to zależy jaka temp w garażu.


Ale przydało by się odłączyć i co jakiś miesiąc podładować.

Domokun napisał(a):dodatkowo co 2 tygodnie odpalałem na 15 minut i nic się nie stało.


Głupi pomysł.




Olej i filtr wymień na wiosnę.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez hans313 » 5/9/2010, 16:25

Dzieki ,bo te podstawowe rzeczy czyli spuszczenie paliwa z gaźników i zalanie baku.umycie i nasmarowanie ,postawienie na centralnej stopce to wiedzialem. Dzieki za pomoc :))
hans313
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2/9/2010, 23:40
Lokalizacja: Piła

Postprzez DajmosX » 5/9/2010, 19:00

Invinciblee napisał(a):
Domokun napisał(a):Aku nie musisz wyciągać, ale to zależy jaka temp w garażu.


Ale przydało by się odłączyć i co jakiś miesiąc podładować.

Domokun napisał(a):dodatkowo co 2 tygodnie odpalałem na 15 minut i nic się nie stało.


Głupi pomysł.




Olej i filtr wymień na wiosnę.



A dlaczego to jest glupi pomysl ? mam na mysli to by odpalac moto raz na 2 tyg na 15 min ? :)
Honda CBR 600F4i, 03
Avatar użytkownika
DajmosX
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:36
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez madcap » 5/9/2010, 19:07

a co ci to da dajmos?
jeśli wszystko jest wyziębnięte, olej gesty jak cholera to 15 minut z tego przynajmniej 5-10 na wolnych obrotach, to jest stanowczo mało by dogrzać silnik
skutek jest taki, by nie walić całego wykładu z mechaniki, że serce dostaje zdrowo popalić

zresztą jak masz wątpliwości, to popytaj zawodowych mechaników
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Invi » 5/9/2010, 20:22

A olej zimując w silniku nie traci swoich właściwości? Mimo wszystko chyba będzie tam odrobinka wody i benzyny.

A tak to na wiosnę wleje się świeży, a stary z zimowym syfem wywali.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez madcap » 5/9/2010, 21:07

też wymieniam na otwarciu sezonu z analogicznego powodu
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez DajmosX » 5/9/2010, 22:39

madcap napisał(a):a co ci to da dajmos?
jeśli wszystko jest wyziębnięte, olej gesty jak cholera to 15 minut z tego przynajmniej 5-10 na wolnych obrotach, to jest stanowczo mało by dogrzać silnik
skutek jest taki, by nie walić całego wykładu z mechaniki, że serce dostaje zdrowo popalić

zresztą jak masz wątpliwości, to popytaj zawodowych mechaników


Nie nie chodzilo mi o to ze nie wieze tylko poprostu nie wiedzialem ze tak wlasnie jest m prawde mowiac to sam mialem w planie odpalac raz na jakis czas m no ale rzeczywiscie chyba zrobi to wiecej zlego niz dobrego
Honda CBR 600F4i, 03
Avatar użytkownika
DajmosX
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:36
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez lutecki » 6/9/2010, 08:25

DajmosX: Tak z ciekawości, po co wtrącasz te "m" w zdania? To jest jakiś młodzieżowy rodzaj przecinka, czy co? :)
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez DajmosX » 6/9/2010, 08:45

lutecki napisał(a):DajmosX: Tak z ciekawości, po co wtrącasz te "m" w zdania? To jest jakiś młodzieżowy rodzaj przecinka, czy co? :)



Ciekawosc to ponoc 1 stopien do piekla m a zakladam ze nie chcesz tam isc hihi ?

A tak serjo to sam nie wiem to chyba cos takiego jak yyyyyyy przed wypowiedzianym slowem u naszych polskich politykow m wiec zamist mowic ciagle yyyy yyyyyy to pisze mmm taki znak rozpoznawczy nie wiem jak zorro czy tam batman troche hihihihi :twisted:
Honda CBR 600F4i, 03
Avatar użytkownika
DajmosX
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:36
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Rafal_W_wa » 6/9/2010, 09:18

z tymi wymianami sam się chętnie dowiem...
większość mechaników zaleca jednak wymianę na zimę aby moto stało na nowym oleju a nie starym.
Takie opinie przynajmniej słyszałem od kilku mechaników a jak WY?
RSIX
Avatar użytkownika
Rafal_W_wa
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29/4/2009, 20:59

Postprzez hans313 » 6/9/2010, 13:45

Dzieki za porady :)
Czyli przezimuje mniej wiecej tak jak napisaliscie + wymienie plyny/filtry na nowy sezon

Dzieki ,lewa !
hans313
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2/9/2010, 23:40
Lokalizacja: Piła



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê