Zobacz wÄ…tek - naprawa cbr f4 po stluczce
NAS Analytics TAG

naprawa cbr f4 po stluczce

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

naprawa cbr f4 po stluczce

Postprzez rzydu22 » 7/7/2010, 15:41

witam

ostatnio mialem nie mila przygode z moja f4... do naprawy zbita lampa ,

pytanie nr 1 . Czy dostane sam klosz ?

czasza jest popekana i odpad od niej element ten kolo kierunku wielkosci 15 cm x 15 cm (zakrywajacy wlot powietrza) ...

pytanie nr 2. spawac to czy kleic ... jakie koszty ?

pytanie nr 3. jak dostane uzywke czasze w dobrym stanie w innym kolorze czy jakis warsztat zdola ja pomalowac tak jak orginal i polozyc naklejki ?


prosze o pomoc bo juz nie wiem czy skladac ten szrot czy kupic uzywane cale czasci i dac do warsztatu w celu malowania do orginalu ....

pozdrawiam
Avatar użytkownika
rzydu22
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 14/10/2009, 17:11


Postprzez 7beat » 7/7/2010, 17:25

1. z samym kloszem będzie ciężko, może gdzieś da rade zamówić...
2. jak nie ma żądnej dobrzej czaszy po taniości to pospawaj tą chociaż zależ też czy tam gdzie masz dziurę jest płaska powierzchnia czy jakieś krzywizny są wtedy sprawa się komplikuje
3.raczej tak tylko musi być naprawdę dobry lakiernik i pobierze próbke z jakiegoś elementu i powinno być jak w oryginale, sam ostatnio malowałem czaszę i boki i lakier dobierałem z błotnika i wyszło luks
tdr125 er-5 ZX9r ktm lc4 600, 620 adventure, F2 stunt, crf 450 i transalp, zx6r 08 stunt
Avatar użytkownika
7beat
Stały bywalec
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 21/3/2009, 15:43
Lokalizacja: Maków Mazowiecki


Postprzez rzydu22 » 7/7/2010, 19:09

pomalowac na kolor cala owiewke to nie problem.... ale naklejki sprzedawane sa cale a nie np. koncowka na czache... jedno mnie jeszcze zastanawia orginalne naklejki nie maja tylko samego bialego napisu... posiadaja tez pod kolor owiewki wypelnienia miedzy literami a dokupic takiej naklejki juz chyba sie nie da...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2cb46c465e83987a.html (otwórz link)




na zdjeciu widac ze boczne plastiki przechodza z jednego koloru w drugi a to jest efekt uzyskany naklejka ...

zaznaczylem rowniez urwany kawalek czaszy
Avatar użytkownika
rzydu22
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 14/10/2009, 17:11

Postprzez 7beat » 7/7/2010, 20:10

trochę pogmatwane z tymi naklejkami ale jak boki masz całe i tylko czasza do malowania to da się zrobić... a z tym ułamanym kawałkiem trochę gorzej, jak byś miał ten brakujący kawałek to nie problem pokleić bo jak nie masz to musisz poszukać dobrego zakładu klejącego plastiki żeby ci to zrobił, ewentualnie sam powalcz z włóknem szklanym i szpachlą heh trochę chęci i wsio do zrobienia ;)
tdr125 er-5 ZX9r ktm lc4 600, 620 adventure, F2 stunt, crf 450 i transalp, zx6r 08 stunt
Avatar użytkownika
7beat
Stały bywalec
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 21/3/2009, 15:43
Lokalizacja: Maków Mazowiecki



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê