Zobacz wÄ…tek - Cross nie opala i problem ze skrzyniÄ…
NAS Analytics TAG

Cross nie opala i problem ze skrzyniÄ…

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Cross nie opala i problem ze skrzyniÄ…

Postprzez Geralt71 » 22/6/2010, 17:37

witam pisze oraz 3
mam problem z crossem a Mianowice nie odpala i jest problem ze sprzęgłem i z biegami w chińskim crossie 125ccm zacznijmy od tego że nie odpala nie ma kompresji i jak się go dopala kopką i odkręcę manetkę w tym czasie i kopie to z tłumika leci biały dym nie wiem czemu tak jest wszystko zaczęło się od tego że coś dzwoniło w silniku myśleliśmy z tatą że to pierścienie (pierwszy miał 0,4 luzu a drugi 0,6 nie wiem czy powinny być wymienione) ale chyba nie wszystko w środku ok potem zobaczyliśmy że to łańcuszek rozrządu był luźny więc zmieniliśmy olej na castrol bo jest napinany ciśnieniem oleju gdy skręciliśmy wszystko był jednak napięty jeszcze tata przyklejał łożyska tego wałku co zawory otwiera(rozkręcał wszystko w głowicy oprócz zaworów które zostawił na miejscu) i jeszcze uszczelkę między cylinder a silnik dorabialiśmy bo tamta się rozsypała wszystkie uszczelki jeszcze przymocowaliśmy klejem do uszczelek (do 360*C) gdy już brył prawie skręcony wyregulowaliśmy zawory i gdy zakładaliśmy gaźnik tata jeszcze odkręcił tą śrubkę(taka ostra) zaraz przy wylocie w gaźniku i wkręcił z powrotem (nie wiem czemu tak zrobił) no i gdy wszystko skręciliśmy dobrze i pokopaliśmy trochę żeby lej się rozprowadził i nic nie chciał zapalić po tym nie wiem co zrobiliśmy źle czy może to jednak pierścienie są do d...y już ale tata też podejrzewa że to zawory są nieszczelne nie wiem co to mogło być i jeszcze mnie ten dym martwi nie wiem od czego on jest proszę o pomoc w tej sprawie i jeszcze sprawa sprzęgła i biegów ze sprzęgłem sprawa jest taka że gdy stoi na biegu(czy na 1 czy na innym biegu) (zgaszony i na razie nie mogę sprawdzić czy to się dzieje na włączonym silniku bo nie pali) i chce go przesunąć trzymając sprzęgło to jest prawie ten sam opór co jak bym go chciał przesuwać bez sprzęgła (z tym wyjątkiem że nic się w silniku nie rusza[chodzi mi o tłok]) regulowałem już kilka razy naciągnąłem na full i nic dalej to samo, naciągnąłem na min to samo próbowałem na wiele sposobów i nic w sprawie sprzęgła to tyle.
teraz biegi z nimi to jest inny problem a więc gdy wbijam biegi przy zgaszonym silniku to gdy wbije na 2 i chce wbić z powrotem na 1 to nie wchodzi lub wchodzi na luz(nie zdarzało mi się to nigdy by bez problemu na luz wbił) i chce jeszcze raz wbić to się nie wbija dopiero jak zakręcę kopką to się wbiję mam też problem z wyskakującymi biegami gdy jadę ostro i szybko to czasami wyskoczy mi bieg(obojętnie który jaki jest to wyskoczy) lub gdy raz chciałem zrobić zrywa z 1to gdy puściłem sprzęgło to był luz a na 101% bieg wbiłem a za drugim podejściem gdy chciałem zerwać z 2 to gdy puściłem sprzęgło i ostro dodałem gazu to tylko coś zagrzechotało i wybił się bieg po tym się wystraszyłem że coś mogło się rozsypać pojeździłem trochę i wróciłem na bazę.

proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny za pomoc w naprawie bo chce już go sprzedać i kupić coś lepszego
Avatar użytkownika
Geralt71
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 27/5/2010, 17:24


Postprzez Przemo_rene » 23/6/2010, 09:57

główny problem leży tutaj : to chińszczyna. Nie naprawiaj - nie opłaca się. Sprzedaj jak jest z opisem - "nie pali" Za dużo by tu pisać ile rzeczy i jak musiałbyś sprawdzić.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez Geralt71 » 23/6/2010, 13:49

dobra na biegi mogę na...ać ale żeby palił tata myśli że zawory nie szczelne bo z nimi problem był. jak będzie palił to go sprzedam bo biegi wyskakują gdy się ostro jeździ ale rzadko jak spokojnie się jeździ to tylko raz wyskoczył więc biegi nie są aż takie złe a sprzęgło też ujdzie w tłoku bo podczas jazdy nic się z nim nie dzieje więc czy mogło być to że gdy zawory są nie szczelne to nie ma kompresji i dymi na biało?
Avatar użytkownika
Geralt71
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 27/5/2010, 17:24



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość




na górê