Zobacz wÄ…tek - Czujnik rezerwy paliwa (model motocykla bez znaczenia)
NAS Analytics TAG

Czujnik rezerwy paliwa (model motocykla bez znaczenia)

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Czujnik rezerwy paliwa (model motocykla bez znaczenia)

Postprzez Linde » 18/6/2010, 22:31

Mam pytanie naprawiał ktoś kiedyś czujnik rezerwy paliwa. Niedawno zaliczyłem tankowanie awaryjne więc zacząłem dociekać dlaczego nie zapaliła się kontrolka rezerwy. Odkryłem że jakiś geniusz usunął czujnik (termistor). Wcale mu się nie dziwie bo w serwisie kosztuje to 350 zł. Dziś kupiłem termistor od Daewoo (15zł). Podpiąłem termistor poza zbiornikiem paliwa (test) i nagle szok. Wszystko działa jak należy ale przy zanurzeniu termistora słychać syk a z obudowy unosi się dym (mgiełka). Jeszcze jedno co mnie niepokoi to fakt że żarówka dość słabo świeci ale być może to wina źle dobranego termistora.

Moje pytanie brzmi: czy takie zachowanie termistora to norma ? Czy może wiązać się z niebezpieczeństwem wybuchu ?

Moje wątpliwości wynikają z faktu że termistor nie jest oryginalny i być może jego parametry sprawiają że jego zamontowanie potencjalnie może być groźne.

P.S. Prosiłbym o poważne odpowiedzi. Bez przypuszczeń i snucia teorii.
Linde
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 28/12/2007, 19:45


Postprzez 2pac » 19/6/2010, 10:02

jesli w daewo ten termistor powinien pracowac normalnie w benzynie to w motocyklu tez. przeciez do daewo i do motocykla leje sie ta sama benzyne. ale jesli unosi sie z niego dym to bał bym sie to zakladac :)
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: WÄ…growiec


Postprzez Linde » 19/6/2010, 11:54

2pac napisał(a):jesli w daewo ten termistor powinien pracowac normalnie w benzynie to w motocyklu tez. przeciez do daewo i do motocykla leje sie ta sama benzyne. ale jesli unosi sie z niego dym to bał bym sie to zakladac :)


Dokładnie te same wątpliwości mną targają.
Linde
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 28/12/2007, 19:45

Postprzez Przemo_rene » 19/6/2010, 12:31

a ten od Daewo nie był od jakieś cieżarówki? Na ropę? na 24V?
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Linde » 19/6/2010, 13:43

Przemo_rene napisał(a):a ten od Daewo nie był od jakieś cieżarówki? Na ropę? na 24V?


Fakt że Lanosowi czy Tico bliżej do stara czy Jelcza niż do C klasy ale termistor jest na 12v i montowany jest w pompie paliwa która pływa w zbiorniku.Niestety miedzy ropą a benzyną w tym kraju niewielka jest różnica (tym samy chrzczone i w tych samych proporcjach) nie mniej jednak termistor o którym mowa pracuje w benzynie.
Linde
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 28/12/2007, 19:45

Postprzez MaciekM » 19/6/2010, 13:50

Tez kiedyś wsadziłem termistor od daewoo i wszystko było ok, wyglądał i działał identycznie jak wyjęty z yamahy.
MaciekM
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 20/3/2010, 19:12



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê