Zobacz wÄ…tek - Honda CB 500 regulacja - kiedy i czy warto?
 
NAS Analytics TAG

Honda CB 500 regulacja - kiedy i czy warto?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Honda CB 500 regulacja - kiedy i czy warto?

Postprzez medicus » 23/5/2010, 18:26

Witam!

Tydzień temu kupiłem sprowadzoną z Włoch Hondę CB 500 rocznik 2000, przebieg 29000 km. Ktoś podpowiedział mi, że poza wymianą oleju i filtra powietrza warto by zrobić czyszczenie, synchronizację zaworów i gaźników, jako że nie jestem w stanie powiedzieć co się działo z motocyklem u poprzednich właścicieli. W autoryzowanym salonie Hondy za te czynności chcą 450zł, dlatego waham się czy warto to zrobić. Jak sądzicie? Jak to wpłynie na pracę silnika, spalanie paliwa?

Na biegu jałowym motocykl co jakiś czas spada z obrotami "na słuch", choć inne egzemplarze, gdy przeglądałem YouTube brzmiały podobnie...

Być może wiecie, gdzie w Warszawie mogę wykonać synchro i czyszczenie za mniejsze pieniądze, ale równie rzetelnie co w ASO?

Dzięki za pomoc :)
Honda CB 500
medicus
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/5/2010, 18:17


Postprzez krydka » 23/5/2010, 23:54

Zawory się nie synchronizuje, tylko reguluje. Jeśli nie masz problemów z odpalaniem i nie spala Ci powyżej 6litrów przy jeździe w mieście to nie musisz regulować. Jeśli zauważysz problemy z odpalaniem, słabe wkręcanie się na obroty i nierówną pracę na wolnych obrotach (lekkie wahania zawsze będą, to w końcu gaźnikowiec) albo wysokie spalanie to wtedy zainteresuj się regulacją gaźników. Jeśli chodzi o zawory to kup sobie szczelinomierz i zmierz luzy, jak będą w normie to masz spokój, a jak nie to jedź do serwisu niech ci wyregulują.
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp


Postprzez Raczek_6 » 24/5/2010, 07:57

Luzy zaworowe - kontrola co 24000km
gaźniki, czyszczenie, regulacja i synchronizacja co 12000km.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê