Zobacz wątek - Radio Ścigacz?
NAS Analytics TAG

Radio Ścigacz?

O wszystkim
_________

Postprzez bryk77 » 23/5/2010, 19:47

Koval135 napisał(a):jak bedziecie grac prawdziwego Rock'a to jestem za 8)


Jestem za! Pomijając już muzykę, fajnie by było posłuchać czegoś na temat jednośladów. I nikt by nas w złym świetle nie przedstawiał :)
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin


Postprzez rossavu » 23/5/2010, 20:28

Konio napisał(a):Rock odpada... only disco


hardkor a nie disko!
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51


Postprzez LucaBrossi » 23/5/2010, 20:43

Ano wiadomo, że i może fajnie z takim typowym moto-radiem... już wiemy, że kilka osób z radością by odpalała taką stację tylko teraz pytanie dość poważne... czy jest ktoś kto czuje się na siłach prowadzić jakiś autorski program?
Sejwel, Konio, Szafa - jeśli poważnie myślicie o tym to zastanawiać się proszę dokładniej - ile czasu chcecie spędzić pry tym dziennie/tygodniowo
- jaki subject będziecie ogarniać, czy zwyczajnie co ślina na język przyniesie (ale jakiś target zawsze musi być żeby bałaganu nie robić na antenie)

Hugo - nie bądź takim pesymistą.... trochę więcej wiary w ludzi ;)

Czester - i dont know... sądzę, że lepiej by to wyglądało gdyby było to prawdziwe radio ścigaczowe - na stronie ŚCIGACZA.

nie mam pojęcia co można załatwić z "władzami" tego portalu i na jakiej zasadzie by to działało... no ale jak wspomniałem nie będę nikomu gitary zawracał do czasu jak nie dojdę/dojdziemy do wniosku, że mamy ludzi co się piszą na work i wiemy jak to będzie wyglądać... no fakt, że jeśli będzie tylko garstka to można zrobić np. każdego dnia lub kilka dni w tygodniu kilka godzin... każdy będzie wiedział, że np. zamiast oglądać familiade, detektywów czy tv shop ;) może ze spokojem przeznaczyć ten czas na popierdółki przy kompie połączone ze słuchaniem radia - branżowego :)

"...pie***e ten Twój serial, idę posłuchać KONIA bo będzie dziś mówił o latających dywanach.."


Wiadomo, że każdy z nas ma jakieś życie i obowiązki więc jeśli coś ma powstać to na bank nie "na jutro" bo to też wymaga czasu... ale co ważne; my sami musimy chcieć ;)
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez maciek.046 » 23/5/2010, 23:07

Konio napisał(a):zreszta panowie trzeba dostac zgode zeby prowadzic radio scigacz.pl bo potem moga byc problemy... tak samo byly sapy juz o mape uzytkownikow

dlatego mapa ma w tytule ze jest nieoficjalna... to pewnie z radiem tez trzeba by bylo tak zrobic... a jak by sie ludziom "z gory" spodobalo mozna by bylo myslec o oficjalnym tytule... wiec trzeba sie brac do roboty :wink:

a co wy na to jakby ktos umial dobrze czytac artykuly albo aktualnosci ze scigacza za zgoda od scigacza? to by mogla byc audycja dla leniwych np
limit20znaków:evil:
Avatar użytkownika
maciek.046
Bywalec
 
Posty: 834
Dołączył(a): 10/9/2007, 16:28

Postprzez miki1406 » 24/5/2010, 08:33

Ja mogę prowadzić cykl "Spalona Panewka" czyli jak "spsuć motur" ;-)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez iro » 24/5/2010, 15:13

Ja mam 15 lat ale chętnie bym się wziął za prowadzenie np. z kimś jakiegoś programu ;)
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez Konio » 24/5/2010, 16:08

LucaBrossi napisał(a):"...pie***e ten Twój serial, idę posłuchać KONIA bo będzie dziś mówił o latających dywanach.."


+1 :lol:


Jak bedzie po sesji to moge sie troche pobawic :D
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez LucaBrossi » 24/5/2010, 23:25

Dobra... w wolnej chwili przygotuję co trzeba by wystartować... jeśli ktoś się chce podpiąć z jakimś pomysłem to dawać znać bo jak usiąde do robienia jingli itp to już polece hurtowo - dla wszystkich ;)

Myśle, że narazie choć coś na próbę zrobię...
postaram się na dniach zacząć grzebać!

szacun
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez miki1406 » 25/5/2010, 07:57

Jak ma być ciekawie tak na serio to co?? Wywiady ze znanymi (nie będzie trudno... mamy swoje wtyki na sp, na ścigaczu ;-) i w innych dobrych miejscach), audycja techniczna, audycja o ciuchach, macca squad i ptp ;-), audycja dla skuterzystów, audycja o wyścigach i torze, audycja "kupujemy używane moto", audycje o zwykłych popularnych motocyklach i wywiady z właścicielami... Moto to temat rzeka i jest o czy gadać...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez LucaBrossi » 25/5/2010, 09:51

Super super... :) tylko jak np. w moim przypadku to wiedzę mam stosunkowo dość małą a na prowadzenie programu o ciuchach, wyścigach czy technice mechanicznej już za małą.... jestem motocyklistą od dość niedawna więc jedyne co mogę tu zrobić to podpierać się wiedzą innych na temat motocykli. Mogę składać dźwięki, robić produkcje dźwiękowe i trzymać w ryzach sprawy techniczno-radiowe... postaram się w wolnej chwili pomyśleć nad jakimś małym próbnym godzinnym programie... wywiady i cała reszta którą opisałeś - jak najbardziej! Będę się z Tobą MIKI kontaktował w sprawie tych Twoich wtyk... ;) jeśli będziesz miał oczywiście ochotę się pobawić!
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez carma » 25/5/2010, 22:31

W radiu lokalnym kiedyś gadałem. Ale często mówie yyy więc ze duzo nie pogadałem. Lecz z chęcią do czegoś satyryczno-idiotycznego się przyłącze
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez miki1406 » 26/5/2010, 08:11

hehe spoko ale moje wtyki to nasze wtyki - Ścigaczowe... Ale zawsze coś pomogę... Mogę pomóc w technicznych audycjach i w audycjach o zakupie używanych moto...

Przemyśl i dawaj zapotrzebowanie na materiał... Może nas Ścigacz przyjmie na etat hehe ;-)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez LucaBrossi » 26/5/2010, 15:38

Spoko spoko, pozostaniemy w kontakcie... odezwę się w stosownej chwili.

Aktualnie czekam na decyzje z ZAiKS'u i szukam serwera żeby gdzieś postawić to radio... co by więcej niż 10 osób mogło posłuchać :)

Prace w tokuuu :)
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez iro » 26/5/2010, 16:00

To ja np. z Arturo925 (jeśli sie zgodzi) bym mógł prowadzić coś o skuterach ;)
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez LucaBrossi » 26/5/2010, 16:16

IRO... to pomyśl dokładnie i zrób sobie "plan" takiej pierwszej audycji... jak ma wyglądać, o czym mówisz - jakie tematy poruszasz, co będzie dominować: MUZYKA CZY ROZMOWY, spisz sobie na kartce "wejścia antenowe" - co będziesz mówił itp... zaczyna się od pisania sobie tego co będziemy mówić, później dochodząc do wprawy porzucisz kartkę i długopis i będziesz nawijał z głowy ;)
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kula07 » 26/5/2010, 16:41

fajnie byłoby gdyby więcej "znawców" się w to włączyło, np Melvin i Szafiks coś o Stuncie by pogadali, Przemo coś o mechanice, bo chłop ma pojęcie bardzo duże, Falconiforme mógłby coś dorzucić o tuningu, Griso Eneasz i Hefron o technice jazdy na torze, Kosta o ciuchach... ale który z nich będzie chciał się w to bawić? myślę, że żaden...
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez LucaBrossi » 26/5/2010, 18:30

ano też się tego obawiam.. no ale zawsze zostaje opcja zgrania wypowiedzi panów linią telefoniczną bądź skype'ową.... przeprowadzam krótką rozmowę, którą nagrywam, składam i emituje :)
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez miki1406 » 27/5/2010, 08:01

LucaBrossi napisał(a):ano też się tego obawiam.. no ale zawsze zostaje opcja zgrania wypowiedzi panów linią telefoniczną bądź skype'ową.... przeprowadzam krótką rozmowę, którą nagrywam, składam i emituje :)


To może się udać... Takie wywiady mogły by być też z najaktywniejszymi i najciekawszymi userami forum... Jakiś standardowe kilka pytań + luźna rozmowa...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez rossavu » 27/5/2010, 09:01

miki1406 napisał(a):
LucaBrossi napisał(a):ano też się tego obawiam.. no ale zawsze zostaje opcja zgrania wypowiedzi panów linią telefoniczną bądź skype'ową.... przeprowadzam krótką rozmowę, którą nagrywam, składam i emituje :)


To może się udać... Takie wywiady mogły by być też z najaktywniejszymi i najciekawszymi userami forum... Jakiś standardowe kilka pytań + luźna rozmowa...


Bierz sie za pisanie textu o panewkach :twisted:
Mozemy zrobic probe glosow etc - wiadomo, jesli ktos bedzie gadal jak Paris Hillton :oops: to raczej nie bedzie sie nadawal do prowadzenia audycji :roll:
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez miki1406 » 27/5/2010, 09:20

Spoko spłodzę coś w domu bo wiedzę mam na ten temat ostatnio sporą ;-)

O i pierwsza część gotowa


Panewkowy ból głowy - czyli stuk puk i problem gotowy...

Jedziemy... Ładna czysta droga... Odkręcamy i jest fajnie... Przychodzi jednak moment w którym musimy rolgaz odpuścić. Słyszymy z okolicy silnika dziwny intensywny terkot... Co to do ku*** nędzy jest!!!
Tak właśnie zaczyna się długa droga naprawy jednej z najważniejszych części silnika...

Panewka - element, który wraz z korbowodem, jego stopką i czopem wału stanowi ułożyskowanie połączenia wał-korbowód. Niby niezniszczalny!!! A jednak... Cienko ścienne panewki składają się ze stalowej skorupy i z warstwy stopu aluminiowo(lub miedziowo) - cynowego.

Awaria panewki polega na starciu lub spaleniu powierzchni aluminiowo(lub miedziowo) - cynowej, lub poprostu na przytarciu i obróceniu panewki w stopce korbowodu.
Po takiej awarii pojawia się między czopem wału a korbowodem nadwymiarowy luz, który objawia się pukaniem. Uważajcie!!! Dopiero ekstemalne zużycie panewek powoduje zaświecenie kontrolki niskiego ciśnienia oleju. Uwaga!!! Pukanie może pojawić się także w okolicach głowicy. Świadczy to o uderzaniu (przez luz na korbowodzie) tłoka w głowicę lub zawory... Bardzo niebezpieczny objaw...

Zaniechanie naprawy kończy się urwaniem korbowodu (strzał z korby) i najczęściej rozerwaniem karterów bloku silnika. Dadatkowo można zniszczyć głowicę i zgninąć?!? Jak to... Jeśli jedziemy z dużą prędkością a silnik praktycznie nam się rozrywa to jest duże prawdopodobieństwo jego zblokowania... i uślizgu tylnego koła... Nie warto jeździć z uszkodzonym piecem.

Najczęściej awaria panewki pojawia się:
1. Jeśli zaczynasz uprawiać stunt na motocyklu nie przerobionym, to po udanym pionie, może nas to dopaść... Moto zaciągnie powietrza smokiem olejowym i nieszczęście gotowe.
2. Kiedy moto miało wywrotkę i skrzywieniu nawet nieznacznemu uległ wał... Zatrze się panewka główna...
3. Kiedy nie dbamy o moto... Katujemy je...
4. Kiedy ktoś coś już rzeźbił przy tym układzie...
5. Kiedy piec motocykla normalnie się wyeksploatuje.

Jak poprawnie zdiagnozować awarię panewki?? Są cztery sposoby.
1. Na szybko - spuszczamy olej do miseczki (ja zrobiłem to do bańki 5l po borygo, której bok wyciąłem tapeciakiem aby utworzyć pojemnik. Czekamy z 10minut, aż olej się ustoi, a płatki panewki opadną na dno. Przelewamy powoli olej do innej bańki tudzież pojemnika i patrzymy na końcóweczkę oleju, która pozostała w naszej miseczce... Jeśli są tam płateczki złoto-czarne, lub złote to na pewno elementy startej panewki!!! Nie ma się zazwyczaj co łudzić, że to normalne, że może zostały... Jak zaczeło pukać to silnik do roboty.
2. Zdejmujemy miskę olejową i sprawdzamy czy korbowody nie maja luzów góra<->dół... Równolegle do wału korby mogą mieć lekki luz.
3. Rozkręcamy po protu stopki korbowodu i oceniamy wygląd panewki... Jeśli panewka jest jakby przytarta, a na jej powierzchni widzimy przebłyski miedzi to jest ona zużyta... Sprawna panewka ma kolor po przetarciu czystą szmatką taki matowo srebrny - grafitowy.
4. Pomiarowanie... Nie do wykonania w zwykłym domowym warsztacie - potrzebne do tego specjalistyczne urządzenia pomiarowe.

Panewka nie ślizga sie po wale... To mylne podejście... Między panewką a czopem wału tworzy się tzw. film olejowy... Pod wpływem ciśnienia oleju, poprzez kanały w wale olej dostaje się na panewki i tworzy warstwę ślizgową... Zatarcie pojawia się gdy oleju tam nie ma (pion lub nie dbanie o moto), lub gdy wał zaczyna puchnąć (katowanie). Czop zaczyna ślizgać się po panewce, która jak widzimy po składzie jest miękka...

Jazda na tłuczącej panewce, a nawet kilkakrotne uderzenie może spowodować już tzw. jajo... Czyli odkształcenie jajkowate czopu wału lub zgięcie/odkształcenie stopki korbowodu...

Wszystko to spowodowane jest też po części przez producenta. Ma być lekko i ma zasuwać... Kto powiedział, że ma być solidnie...

W następnym odcinku z cyklu "Panewkowy ból głowy - czyli stuk puk i problem gotowy..."
Opowiem jak należy zabierać się za naprawę uszodzenia panewki oraz obale pare mitów.
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości




na gr