Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Kierowcy... patrzą w lusterka!
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Kierowcy... patrzą w lusterka!

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2010, 12:02

Komentatorzy napisał(a):Witam też jezdżę po Krakowie i niestety, jedno chamstwo.w szczególności Tirowcy.Ci celowo sie przybliżają do lini pasa.<br><hr>Tenor<br>
Kolego tzw. TIR ma troche mniej miejsca niż zwykła osobówka więc nie dziw się że koło niego jest problem z przejazdem.Poza tym ciężarówką czasami musisz dojechać do lini żeby np.skręcić na skrzyżowaniu.Usiądź kiedyś w takim aucie i spróbuj się przebić przez jakieś większe miasto.Wtedy porozmawiamy czy jest tak łatwo jak ci się wydaje.<br><hr>XXX
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 23/5/2010, 12:59

ok jest coraz lepiej zwłaszcza w dużych miastach ale na prowincjach dalej cimnogród , zdaza się , ze gdy chcesz wyprzedzic to kolesie potrafia odbic w lewo np miałem kiedys taka akcje chciałęm kolesia zabic . <br><hr>odyniec
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 23/5/2010, 17:36

zgadzam sie z autorem.na lubelszczyznie zrobiło sie naprawde przyjemnie.na trasie bardzo duzo ludzi ustepuje. Mam wielka prosbę do wszystkich-ZA KAZDE USTAPIENIE LEWA W GÓRE! przynajmniej ja tak robię.nalezy sie!<br><hr>merh
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2010, 20:43

DZięki jeżeli jest tak i niech tak zostanie jeszcze proszę kolegów z wielkich TIR wiem że to wasza praca lecz nie trzymajcie się środka tak kurczowo, a klakson używa się w innym celu jak wyrażenie złości.<br><hr>melonier
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2010, 20:50

Komentatorzy napisał(a):Wiadomo, wszelkie akcje typu "Kierowco, patrz w lusterka" i wysyp jednośladów w naszym kraju powoduje zmianę mentalności kierowców i powoli przyzwyczaja ich do pewnych standardów. Fajnie:) Wiadomo, że nie zawsze i wszędzie tak będzie, ale wydaje mi się, że wszystko zmierza w dobrą stronę. Oby tak dalej!<br><hr>Baza<br>
Komentatorzy napisał(a):Też zauważam poprawę w stolicy, jeżdżąc motocyklem. Teoretycznie przeciskanie się w korkach między innymi pojazdami jest niezgodne z przepisami, dobrze mówię?
Czy zdarzyło się komuś z Was zapłacić za to mandat? Pytam, z ciekawości, bo na widok policji zawsze się czaję i grzecznie stoję, może niepotrzebnie.<br><hr>zef<br>
Nie jest zabronione żadnym przepisem, to jest zwykłe wyprzedzanie:
Musisz upewnić się czy kierujący, jadący za Tobą, nie rozpoczął wyprzedzania nas oraz czy jadący przed Tobą nie rozpoczął wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu,
Upewnij się (biorąc pod uwagę Twoją prędkość, prędkość pojazdu, który jedzie przed Tobą oraz Twoje ewentualne przyspieszenie), czy masz odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu,
Po upewnieniu się, że możesz wyprzedzić, zasygnalizuj swój zamiar,
Po zakończeniu manewru wyprzedzania wróć na zajmowany poprzednio pas ruchu upewniając się przedtem, że jest to bezpieczne,
Pojazd wyprzedzaj z jego lewej strony, chyba że kierujący nim sygnalizuje zamiar skrętu w lewo - wtedy wyprzedzaj go z prawej strony - zobacz. Dopuszcza się wyprzedzanie pojazdu z jego prawej strony w następujących sytuacjach:
na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu,
na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej 2 pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub 3 pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony - zobacz, chyba że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej - zobacz.<br><hr>rufaj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2010, 22:50

Dziś jadąc z olkusza na kraków bardzo pozytywnie sie zdziwiłem gdy większosc kierowców poprostu uciekala na bok zostawiajac miejsce do wyprzedzenia, a nie pchałem sie na chama czy cos w tym stylu ;)
<br><hr>ggk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 07:36

Warto pomyśleć i przeforsować by na kursach p. j. kat. B instruktorzy omawiali temat konfrontacji z jednośladami.

Jeśli o mnie chodzi, bardziej zauważyłem uprzejmość na trasie niż pod światłami. Kierowcy widzą i dość często zjeżdżają lekko na prawo robiąc miejsce do wyprzedzenia. Pod światłami raczej powiedziałbym - neutralnie.
Mówię o dolnym śląsku.<br><hr>Grzybu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 07:42

To fakt w Warszawie jest naprawdę dobrze. Zaskakująco dużo puszkowców okazuje pozytywne odruchy. Tak trzymać!<br><hr>olo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 08:10

Dobry artykuł. W ten weekend zrobiłem prawie 700 km na motorze po naszych krajowych drogach i potwierdzam: jest lepiej. Ja także daleki jestem od "huraoptymizmu" ale naprawdę jestem zaskoczony. Na skrzyżowaniach auta się przemieszczały tak, abym mógł spokojnie przemknąć do przodu. No właśnie: spokojnie. Miłym ale obowiązkowym akcentem jest podziękować. Dzięki temu generalnie kultura jazdy na trasach się poprawi. Szerokości i przyczepności życzę wszystkim.<br><hr>Icy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 08:17

Cześć,

Ja również chciałbym dołączyć się do podziękowań dla kierowców samochodów. Codziennie jeżdżę do pracy z Kabat na drugę stronę Wisły (i z powrotem) i faktycznie kierowcy bardzo często ustępują miejsca.

Nie wiem jak się na to zapatrujecie, ale ja uznałem za zasadę, że jak jest trasa z trzema pasami w jednym kierunku to ja "przeciskam" się tylko między lewym, a środkowym.

Taka zasada ogólnie przyjęta ułatwiałaby również ustawianie się kierowców samochodów na pasach. Stoisz na lewym ustaw się przy lewej, stoisz na środku ustaw się przy prawej krawędzi pasa.

W takim ustawieniu zostaje "autostrada" dla motocyklisty, a jeżdżę nie małym motocyklem.

Pozdrawiam wszystkich motocyklistów oraz kierowców pozytywnie nastawionych do motocyklistów.
<br><hr>Arek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 08:57

Na jednym zdjęciu jest CBR, z tego co widzę w korkach jest trochę kaszanka bo lusterka są idealnie na wysokości lusterek puszek? Czy lusterka w nowej CBR są składane?<br><hr>z
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 11:50

Gdansk - sle podziekowania dla "puszkarzy z Gdanska" jak na razie bez zbednych scycji i spiec a wrecz coraz czesciej tak jak opisane w artykule. <br><hr>Kermit :)
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 12:27

I ja się dołączam do podziękowań dla kierowców samochodów!!

Jest dokładnie tak, jak tu napisano ;)

Co więcej! Dwa razy trzepnąłem lusterkiem w lusterko i UWAGA - dwa razy potraktowany zostałem z ŻYCZLIWYM ZROZUMIENIEM!! :)

pozdr.<br><hr>czerwony xj600
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 13:03

Takie sytuacje zacząłem obserwować już od dość dawna. Sam siedząc w "puszce" jak widze jednoślad w lusterku staram się zrobić mu miejsce. A może koledzy coraz więcej mamy motocyklistów za kółkami aut??;) Pozdrawiam Wszystkich kierowców :) Szerokiej drogi.<br><hr>kliken
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 16:48

Muszę z przyjemnością powiedzieć, że w Gdyni też jest kultura i kierowcy puszek rozjeżdżają się na boki aby przepuścić motonitów. <br><hr>Mario
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/5/2010, 21:45

Też jestem pod wrażeniem, wiele czytałam o tym, jak to źle traktują motocyklistów kierowcy "puszek", a tu pokonując rano trasę Pruszków- Warszawa jestem mile zaskoczona, bo samochody na Jerozolimskich nawet często jak wrzucają kierunek by zmienić pas, widząc mnie w lusterku (jadąc bardzo spokojnie) wyłączają kierunek i zjeżdżają robiąc miejsce i przepuszczając moto =)<br><hr>ania
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2010, 08:34

Komentatorzy napisał(a):Witam też jezdżę po Krakowie i niestety, jedno chamstwo.w szczególności Tirowcy.Ci celowo sie przybliżają do lini pasa.<br><hr>Tenor<br>
Komentatorzy napisał(a):Kolego tzw. TIR ma troche mniej miejsca niż zwykła osobówka więc nie dziw się że koło niego jest problem z przejazdem.Poza tym ciężarówką czasami musisz dojechać do lini żeby np.skręcić na skrzyżowaniu.Usiądź kiedyś w takim aucie i spróbuj się przebić przez jakieś większe miasto.Wtedy porozmawiamy czy jest tak łatwo jak ci się wydaje.<br><hr>XXX<br>
Dokładnie myślę, że nawet kierowcy Tirów mogą mieć równie dużo więcej stresowych sytuacji jak motocyklista szczególnie przejeżdżając przez miasto.
Pozatym często mi się znaża, że mnie jakiś zestaw puści albo nawet mrygnie kierunkiem kiedy droga przed nim wolna.<br><hr>Łysy GSX-R
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2010, 08:52

BUS PASY DLA MOTOCYKLISTÓW I ROWERZYSTÓW!!!<br><hr>joozek1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2010, 10:58

Komentatorzy napisał(a):Na jednym zdjęciu jest CBR, z tego co widzę w korkach jest trochę kaszanka bo lusterka są idealnie na wysokości lusterek puszek? Czy lusterka w nowej CBR są składane?<br><hr>z<br>
ponawiam swoje pytanie, dla uściślenia chodzi oczywiście o CBR 600 RR<br><hr>z
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2010, 13:26

uprzejmość , uprzejmość i jeszcze raz uprzejmość...<br><hr>Janekos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na gr