REJESTRACJA | LOGOWANIE

Zastygłe śruby- nie idzie odkręcić! Jak odkręcić?? Sposoby?

| Odpowiedź » | Nowy temat »
Autor Wiadomość

mateusz0081

Świeżak

Ostrzeżeń: 2

Cześć..
Przywiozłem niedawno z działki starego Simsona z 58r.
Chcę go odrestaurować i od samego początku już mam problemy!
Pokrywa silnika jest przykręcona 3 śrubami i za nic w świecie nie idzie ich odkręcić, śruby tak zastygły, że nie pomaga ! Nalałem Coca-Coli , dałem WD-40, podgrzewałem śrubę tylko chyba za slabo ;/ I nic nie poszło...
Macie moze jakieś inne sposoby ?? Rozwiercenie nie za bardzo , ponieważ takich śrub nigdzie nie dostane ;/
(dołączam fotke)

dzięki z góry!

Zdjęcie0130.jpg
 Komentarz:
pokrywa

Pobierz
 Nazwa pliku:  Zdjęcie0130.jpg
 Rozmiar pliku:  85.5 KB
 Pobrany:  577 raz(y)

|

piotr__21

Świeżak

Zaprowadź moto do kogoś kto ma klucz pneumatyczny powinno puścić

|

mateusz0081

Świeżak

dodałem zdjęcie , zobacz jak te wkręty wyglądają.
One są na śrubokręt i wpuszczone do środka ;/
pomóżcie naprawde!!

|

shoooter

Świeżak

Ja bym spróbował naciąć śruby na krzyż i odkręcić krzyżakiem lub naciąć bardziej rowek i spr zwykłym wkrętakiem.

|

|

mateusz0081

Świeżak

Też bym tak zrobił, tylko powiedz mi najpierw jak je naciac, jak one są wpuszczonę w środek ??

|

Amek

Świeżak

Są takie małe szlifiereczki ręczne. I można do nich założyć takie malutkie tarcze do cięcia.
W ostateczności zanim rozwiercisz to nawierć delikatnie i spróbuj wykrętak (czy jakoś tak to się nazywa) wkręcić w to i odkręcić całość. Jeżeli się nieuda to nic tylko rozwiercać

|

|

madcap

Administrator

spróbuj pogłębić rzazy oraz paliwa technologicznego, następnie młotkiem przez śróbokręt po obwodzie śruby
jeśli są zapieczone powinno puścić, jeśli skorodowały gwinty, to jesteś bez szans i zostaje wówczas tylko rozwiercenie

mam na wszystko wybiegane

|

|

mateusz0081

Świeżak

a jeżeli rozwiercać to w jaki sposób , rozwiercić same główki i to by wystarczyło myśle , a potem tylko same śruby bez głowek wykręcic kombinerkami ?

|

szymeksuzi125

Świeżak

Ludzie co wy gadacie! Chłopak będzie musiał rozwiercać otwór i gwintować karter! Przyłóż śrubokręt do śruby i uderz młotkiem w niego(w śrubokręt). To powinno pomóc a jeśli nie to wtedy dopiero szlifiera

Ostatnio zmieniony przez szymeksuzi125 dnia 3/5/2010, 22:32, w całości zmieniany 1 raz

|

mateusz0081

Świeżak

próbowałem tak i nic nie idzie ;/ nic nie drgneło ..
a szlifierka tam nie wjadę, a takiej małej nie mam jak kolega wyzej wspomniał...

|

szymeksuzi125

Świeżak

Jakoś wierzyć mi się nie chce.... Może śrubokręt nie jest odpowiednio duży to nacięcia w śrubie. W simach grzebałem dość sporo i wiem że śruby wkurzają Wink spróbuj jeszcze raz albo kilka razy. Może puszczą

|

mateusz0081

Świeżak

ok.. zobacze jutroo jeszcze raz co da się zrobić i napiszę efektyy.. dzięki wszystki pozdr..

|

Tomekjan

Świeżak

Najlepszy sposób to chyba wkrętak udarowy. Niżej masz linka do tego jak to wygląda. Jest to jakby zwykły śrubokręt z regulacją "prawo-lewo", który przykładasz i walisz w niego młotkiem. Podczas walnięcia w niego młotkiem wykonuje on obrót w zależności w jaką stronę jest nastawiony. Dobry kosztuje ok 100zł ale czasem warto mieć cos takiego pod ręką. Tylko jak śruby są w kiepskim stanie to może nastąpić zerwanie łba. Tak wiec przed całą operacją podlewaj WD-40 przez dzień lub dwa.

http://www.specmajster.pl/product-pol-21710-TENGTOOLS-Wkretak-udarowy-03120102.html

|

mariusz198918

Świeżak

Ostrzeżeń: 1

Moja propozycja wziąć duży śrubokręt z metalowym zakończeniem u góry taki do bicia i mocno bić musi pójść ale to mocno musisz robić nie boj sie mocno uderz. Próbować odkręcić a jak nie to dać śrubokręt po skosie do śruby i bić w stronę odkręcania

|

|

arcadioo997

Świeżak

Naspawaj nakrętkę na śrubę - u mnie jeszcze nie było takiej, co by nie puściła. Tylko musisz dobrze wtopić spaw, to bez problemu da radę...

|

kowal_71

Bywalec

Tylko spawać też trzeba umieć. No i mieć sprzęt do tego, a nie wiadomo, czy nasz autor posiada takowy.
Miał się odezwać dzisiaj i coś go nie słychać...

|

Koval135

Mieszkaniec forum

Ostrzeżeń: 6

jak mariusz pisze,najpierw mocno mlotkiem uderzyc a jak nie pusci to jeszcze srubokretem i mlotkiem pobijac w str odkrecania.

|

shoooter

Świeżak

arcadioo997 napisał:
Naspawaj nakrętkę na śrubę - u mnie jeszcze nie było takiej, co by nie puściła. Tylko musisz dobrze wtopić spaw, to bez problemu da radę...

arcadioo997 dobrze pisze tylko czy akurat kolega który ma problem będzie miał dostęp do spawarki Wink
Ja bym jeszcze spróbował naciąć rowek mocno docisnąć i spróbować wiertarką wykręcić.

|

|

miki1406

VIP Ścigacz.pl

wykrętak uderzeniowy to niegłupi pomysł. Nie powinien zniszczyć śrub, a wali momentem jak pneumat

|

|