Zobacz wÄ…tek - rejestracja i ubezpieczenie- pytania
 
NAS Analytics TAG

rejestracja i ubezpieczenie- pytania

Przepisy, prawo
_________

rejestracja i ubezpieczenie- pytania

Postprzez cyferka87 » 26/4/2010, 20:21

witam!
w najbliższych dniach planuje zakup pierwszego motocykla (zarejestrowanego w Polsce) i w związku z tym mam kilka pytań do doświadczonych forumowiczów :)
1. czy jeżeli umowa kupna będzie na mnie to czy jako właściciela mogę podać przy rejestracji mojego ojca? a siebie jako współwłaściciela?
2. co zrobić żeby 60%zniżki mojego ojca objęły mój motocykl? (jeśli jest taka możliwość)
3. jaki jest obecnie kosz rocznego OC?
z góry dziękuję za pomoc:)
cyferka87
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 17/2/2010, 15:46
Lokalizacja: Poznań


Postprzez madcap » 26/4/2010, 20:32

1. tak
2. żeby objęły cię zniżki, tate musi być wpisany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel, jak będziesz u ubezpieczyciela, to o powyższym trzeba agenta-ubezpieczyciela poinformować (w miękki - przejściowy dowód rejestracyjny nie wpisują współwłaściciela, a właściwego dowodu możesz jeszcze nie mieć), kosztuje około 10 zł (nie jestem pewien kwoty), na miejscu w WK przy odbiorze właściwego dowodu dopisują na maszynie,
3. różni ubezpieczyciela mają różne ceny, najtańsze w tej chwili jest jeszcze pzu - jeśli chodzi o motocykle, poza tym nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe chcą honorować przesunięcie zniżek OC z samochodu na o2o
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Czester » 27/4/2010, 00:34

Madcap, chyba czytałeś szybko i niezbyt uważnie...

Cyferka87 - jeżeli w umowie będziesz figurował jako kupujący i nie będzie tam żadnej wzmianki o Twoim ojcu to nie będzie żadnej możliwości aby podczas rejestracji uczynić Twego ojca właścicielem pojazdu. Jeżeli chcesz aby Twój ojciec był właścicielem a Ty współwłaścicielem to tak też musi być skonstruowana umowa kupna - sprzedaży. Wtedy na 100% będziesz mógł korzystać z 60% ulgi ubezpieczenia jaką wypracował sobie Twój ojciec. Teoretycznie i Ty mógłbyś być właścicielem pojazdu a Twój ojciec współwłaścicielem ale nie każda firma ubezpieczeniowa honoruje zniżki współwłaścicieli więc najlepiej by było żebyś zrobił tak, jak napisałem wyżej.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 27/4/2010, 06:46

czester, wiem co napisałem
jak moja lepsza połowa kupowała auto z ubezpieczeniem było tak jak napisałem
mimo, że umowa była na nią, to zostałem dopisany do dowodu rejestracyjnego, dzięki temu dostała gratis 60%, agent został poinformowany, że będę dopisany do właściwego dowodu
szczerze mówiąc potem nie raczył sprawdzić, czy tak stało się faktycznie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez cyferka87 » 27/4/2010, 12:45

dziękuję za informacje :)
Suzuki GS500E :) czerwono-czarne
cyferka87
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 17/2/2010, 15:46
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Raczek_6 » 27/4/2010, 22:08

Mąż i żona jedno ciało, chyba ze spisali przed ślubem lub po intercyzę.
W dniu ślubu drugi z małżonków przejmuje zniżki pierwszego.

Nie ma problemu z dopisaniem osoby do ubezpieczenia, żeby dopisać do dowodu w W.K. musi być wpisana w umowie K-S lub odkupić część pojazdu bądź trzeba spisać u notariusza umowę darowizny na część pojazdu.

P.S. OC na motocykle jest na tyle nie drogie ze nie opłaca się kombinować.
W PZU około 140PLN za rok bez zniżek, 54PLN za rok przy max zniżce.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê