Zobacz wątek - Suzuki Gladius
NAS Analytics TAG

Suzuki Gladius

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Suzuki Gladius

Postprzez scigant1 » 17/4/2010, 07:17

Czy warto kupic ten motocykl jako pierwszy ,czy lepiej rozejrzec sie za czyms innym lepszym a nie koniecznie nowym ?

Chcialem kupic nowa maszyne do 30 tys maks, slysze jednak rozne opinie na temat tego motocykla a glownie jego targetu ,niektorzy mowia ze jest to motor dla kobiet ):, w sumie to interesuja mnie glownie wlasciwosci jezdne, ale tez nie chcialbym zeby mnie wytykali palcami ... (:

Czy mozecie powiedziec jak ten motocykl sie prowadzi, czy dla osoby rozpoczynajacej nauke jazdy to dobry wybor ,ewentualnie jakies inne alternatywy, zastanawialem sie jeszcze nad Hondą ale to juz troche inna polka cenowa ):

Szukam streetfightera, wiekszosc czasu spedzal bede w miescie wiec nie interesuja mnie takie typowe scigacze, chce sie po prostu sprawnie przemieszczac na krotkich dystansach (manewrowanie w korkach).
<a href="http://www.alemotojazda.pl">prawo jazdy kategorii a</a>
scigant1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/4/2010, 07:14
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Kamusial » 17/4/2010, 08:18

O Gladiusie się nie wypowiem, ale polecę Ci jeszcze kilka innych motocykli do sprawdzenia:
Kawasaki ER6N (za małą kasę można dorwać), KLE 650 Versys, Honda CBF 600.

Na pierwszy motocykl nie kupowałbym nówki, tylko jakąś pewną używkę, którą obejrzysz z mechanikiem- strata wartości gdy będziesz chciał sprzedać motocykl po sezonie jest niewielka w stosunku do nówki.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez scigant1 » 17/4/2010, 08:21

No wiec wlasnie problem w tym ze ja sie kompletnie nie znam na motocyklach i mam strasznego pecha do kupowania uzywek, auta tez kupuje tylko nowe bo pare razy sie tak nacialem ze dolozylem polowe wartosci samochodu i od tamtej pory tylko nowki. Tym bardziej w przypadku motocykla wolalbym raczej nowy bo wiadomo jakie mamy drogi i pewnie nie trudno kupic cos kompletnie przekoszonego, ale dzieki za rade. Najwiecej dobrego jesli chodzi o silniki czytalem o Hondzie, podobno nie do zajezdzenia, poczytam o tych modelach o ktorych piszesz, ale bede raczej celowal w nowe i jakies super promocje.
<a href="http://www.alemotojazda.pl">prawo jazdy kategorii a</a>
scigant1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/4/2010, 07:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kamusial » 17/4/2010, 10:12

Jeżeli nowe i przy okazji prowadziłbyś działalność gospodarczą, to możesz wziąć motocykl na firmę, odliczyć VAT i wrzucać w koszty benzynę, ciuchy i części.

Wiadomo- jeżeli Cię stać, to brać nówkę- kwestia wyważenia za i przeciw.

Co do silników i eksploatacji, to o ile postępujesz zgodnie z serwisówką i nie jeździsz wyczynowo, to nie zajeździsz nowych maszyn. Bardziej patrzyłbym na wyposażenie, właściwości trakcyjne, spalanie, sposób oddawania mocy, przełożenia biegów, komfort jazdy itp.
Dużo recenzji i porównań znajdziesz na ścigaczu, ale również na motocykl-online, motogen. Zagraniczne portale też warto odwiedzić, mają o wiele więcej różnych artykułów.

Oczywiście umów się na jazdy próbne, bo to daje więcej niż dobre słowa na forum, czy jakakolwiek recenzja.

P.S. jest jeszcze Yamaha XJ6, ale to już prawie 80 KM pod tyłkiem- sporo.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez scigant1 » 17/4/2010, 12:12

Mam znajomego ktory wliczyl koszt zakupu motocylka w koszty firmy, mial nawet kontrole ze skarbowki ale sie wybronil mowiac ze ma kilka sklepow na terenie miasta i musi sie sprawnie i szybko miedzy nimi przemieszczac (:

Swoja droga to fajna opcja i moim zdaniem powinno sie odliczac nawet pelen Vat od tego bo to lekka dyskryminacja ludzi ktorzy nie potrzebuja auta z paką do prowadzenia dzialalnosci, przeciez nie kazdy biznes wymaga auta ciezarowego no nie (: a kazdy musi sie jakos w tych interesach przemieszczac.

Ale kochana Polska ,co zrobic, trzeba plakac i placic. Tak czy siak chyba wezme nowke , trzeba sie troche otrzaskac w temacie, objezdzic zeby wiedziec na co potem zwracac uwage przy kupnie używki, nie chcialbym wystartowac od kompletnego złomu wiec raczej nowy. Tak czy inaczej dzieki za sugestie, napewno umowie sie na jazdy testowe w salonach i wezme jakis model wychodzacy z oferty z jakas super promocja, nie musze miec najnowszego, wazne zeby byl nowy fabrycznie.
<a href="http://www.alemotojazda.pl">prawo jazdy kategorii a</a>
scigant1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/4/2010, 07:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez woziu » 21/4/2010, 23:36

wszystkie 600 tki to ta sama klasa.
Tylko trzeba wybrac taki motocykl adekwatnie do stylu jazdy jaki kierowca preferuje.

a kasy to ci zupelnie wystarczy na kazdy i to nowy;

daje link bo moze cie zainteresuja ceny;
http://otomoto.pl/index.php?sect=edit&id=M1867444

generalnie to napewno znajdziesz u nich to co ciebie interesuje bo oferte maja szeroka i ceny do dogadania pewnie.
woziu
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23/2/2010, 21:41
Lokalizacja: Leszno

Postprzez leff » 22/4/2010, 11:02

[quote="woziu"]wszystkie 600 tki to ta sama klasa.
[quote]

bzdura na kolkach masz 600 o mocy od 60 do 120 HP i to nie jest ta sama klasa
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez woziu » 22/4/2010, 22:14

masz racje z moca ale pisalem ze trzeba dobrac sobie odpowiedni do stylu jazdy tzn o moc chodzilo
woziu
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23/2/2010, 21:41
Lokalizacja: Leszno

Postprzez xatt » 24/4/2010, 21:44

jeśli chodzi o suzuki gladiusa to gorąco polecam. Myślę, że będziesz bardzo zadowolony. Niedawno nim jeździłem na jeździe testowej, ale kupiłem gsxf-a dlatego, że bardziej się nadaje do wojaży. Poza tym popieram Cię w podejściu do questii zakupów - dziś tylu się namnożyło oszustów, kombinatorów, szubrawców rozmaitej maści (patrz choćby temat "tych motocykli unikajcie"), że ja też sobie powiedzialem twardo - TYLKO nówka! pewnie, że za 30k mogłem kupić super-hiper-wypasioną kilkuletnią maszynę stricte turystyczną, ale pod jednym "małym" warunkiem - że bym trafił na uczciwego sprzedawcę, a z tym to m.w. jak z igłą w stogu siana, dlatego wolę prostego gsxf-a 650 (zamiast np wymarzonej fjr-ki 1300, ale używanej), ale i przy tym gwarancję i świadomość, że NIKT przede mną nie pierdział w siedzenie...
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez gato271 » 25/4/2010, 03:28

nie wiem moze to rzecz gustu ale nie kupil bym nigdy gladiusa chociaz pewnie jak sv jezdzi sie nim niezle to zalamalem rece nad tym co goscie z suzuki zapodali,o gustach sie ponoc nie dyskutuje i pewnie komus sie to podoba ale jak dla mnie to gejowaty sprzet,wez juz lepiej tak jak Kamusial mowil jakas kawe albo cbf-a
GSX-R 600 tor
FZ 1 street
gato271
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3/3/2010, 03:20
Lokalizacja: usa

Postprzez xatt » 25/4/2010, 07:44

no właśnie - de gustibus non est disputandum. Dla mnie np to cbf jest bardziej gejowaty od gladiusa, który sam w sobie jest po prostu piękny (ale to moje zdanie a wyboru niech dokona autor wątku osobiście), nie wspominając o tym, że cbf ma wygląd z poprzedniej epoki
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez Seba_ER5 » 25/4/2010, 08:55

Jedynym minusem na rzecz gladiusa jest stalowa rama w sv byla aluminiowa :). No choc z drugiej strony co stal to stal.
Ja bym patrzył na kolor, niebiesko białej bym nie brał chyba. Bardziej cos takiego.

Obrazek
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez MaŁy_Bandzior » 25/4/2010, 21:52

Już nie przesadzajmy , wytworzył się stereotyp że glaudius to motor dla geja. Motocykl jak motocykl.
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez Seba_ER5 » 25/4/2010, 22:20

Z boku patrzec to tuono aprilia podobna ;>
Obrazek

O jak ten motor pikny i jescze wersja factory :evil: :oops:
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Seba_ER5 » 26/4/2010, 08:07

http://katalog-motocykli.pl/img/gilera-dna-50-1.jpg


Juz wiem :D hehe gilera :D lol.

A tak wogóle daj znać chłopie na co się zdecydujesz. Szkoda ,że SV650 nie już w sprzedaży. A może yamahe MT03, badz tez FZ6 GSR600 albo nową XJ6 (ta chyba to podobny przedział cenowy).
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Soulfixer » 4/5/2010, 17:50

Daj znac na co sie zdecydowales :D
Soulfixer
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 6/3/2010, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bandy » 13/5/2010, 22:58

a ja w najblizszym czasie tez planuje motocykl i też zastanawiam sie nad gladiusem :) Czytałem sobie tu o nim sporo i jak to ktos tu napisał o gustach sie nie dyskutuje :) Mnie generalnie podoba sie ten motocykl choć zastanawiam sie tez nad innymi :) Ten motocykl ma coć w sobie i ja jestem jak na razie na TAK :)
www.bandy.ovh.org | | BMW F700 GS
Avatar użytkownika
bandy
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24/4/2010, 11:26
Lokalizacja: Saint Etienne Francja

Postprzez cori » 27/2/2012, 10:37

Odkopuje temat
Ktoś z forum posiada w końcu gladiusa?Narazie za dużo nie mogę powiedzieć ,mam go dopiero od listopada, ale jak dla mnie to jest the best. Nie mam za dużego porównania ale zdazylo mi się przejechać cbr,Drag star,i vfr 1.9 - :shock: .
Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Avatar użytkownika
cori
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24/5/2007, 18:43
Lokalizacja: katowice

Postprzez hubi199 » 27/2/2012, 16:06

gladius to jest zmodyfikowany sv.
Mam nadzieje, że poprawili zawias przedni.
W silniku nie ma żadnych praktycznie zmian.

Po twoim pytaniu wielu może napisać " tak " i zakończyć swoją wypowiedz.
Napisz czy oczekujesz informacji, opinii, itd.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr