Zobacz wątek - Zakup motocykla z zagranicy-formalności przestroga
 
NAS Analytics TAG

Zakup motocykla z zagranicy-formalności przestroga

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Zakup motocykla z zagranicy-formalności przestroga

Postprzez GrzesiekPDH » 9/4/2010, 23:08

Witam jestem na forum nowy, historia która mi sie przytrafila pociagła mnie bym napisal i ostrzegł ludzi którzy chca zakupic motocykl z zagranicy!

Kieruje ten temat do ludzi ktorzy nie znaja sie na motorach i ktorzy chca zakupic motocykl sami, bez osoby ktora sie zna na rzeczy..
Zaczne od tego:
Kupujac motor zwracaj uwage na nr nadwozia czy zgadza sie na ramie z dowodem rejestracyjnym, czy ma homologacje na dane części( chodzi o daremny tuning czesciami ''chinskimi'' bez homologacji) najlepiej odrazu przy zakupie jechac z nim na przeglad razem ze sprzedajacym.
Mój motocykl zostal sprowadzony z niemiec, przez handlaza ktory twierdzil, ze ma wpis ewidencji dzialalnosci gospodarczej, paragraf o mozliwosci sprzedazy motocykli, badz czesci. Lecz po wyslaniu mi tego wpisu okazalo sie ze takiego paragrafu nie posiada, a do rejestracji potrzebny jest taki wpis, badz umowa miedzy niemcem od ktorego odkupil motocykl a nim, lecz takiej umowy nie posiadal, a wiec motoru nie da sie zarejestrowac.Wtajemniczenia wiedza co trzeba zrobic by go zarejestrować, lecz tego nie bede pisal.
Teraz po kolei co potrzebne do rejestracji:
jesli motocykl nie byl jeszcze rejestrowany w polsce trzeba w urzedzie skarbowym zaplacic vat24 ktory oplacamy na poczcie np., nastepnie po oplaceniu dostajemy z US vat 25. przy skladaniu wniosku vat 24 trzeba dolaczyc zalaczniki takie jak umowa kupna-sprzedarzy motocykla, podbity przeglad, a wiec wczesniej jedziemy do okregowej stacji kontroli pojazdow, do tego dowod rejestracyjny. Zalaczniki zostawiamy w US ksero ze wgladem oryginałów. nastepnie po odebraniu vat 25 idziemy do wydzialu komunikacji, tam wypelniamy wniosek o rejestracje , dajemy vat25, dowod rejestracyjny,karte pojazdu, podbity przeglad oraz umowe kupna- sprzedarzy.Potem jest wydawany okresowy dowod rejestracyjny z tablicami i w miedzy czasie ubezpieczamy motocykl, po ok miesiacu wydawany jest stały dowod.Najlepiej przy kupnie motocykla brac osobe obeznana, co jest oczywiste, lecz rozni ludzie sa na tym swiecie, mam nadzieje ze to pomoze niektorym... Zapewne cos pominąłem to po to jest to forum by pytac ;) Pozdrawiam.
GrzesiekPDH
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/4/2010, 22:46
Lokalizacja: Zabrze


Postprzez dar3k » 10/4/2010, 11:29

ciekawy post, ale Ameryki to ty nie odkryłeś
dar3k
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 14/2/2010, 18:44
Lokalizacja: krk


Postprzez Drifte » 10/4/2010, 12:08

To ja podziele się równie ciekawymi nowościami

Warszawa jest stolica Polski, woda jest mokra, a deszcz spada z góry na dół.
Drifte
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 13/9/2009, 13:21



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê