REJESTRACJA | LOGOWANIE

PacSafe - Siatka zabezpieczająca na bagaż.

| Odpowiedź » | Nowy temat »
Autor Wiadomość

InSiDe

Świeżak

Tego, że motocyklowy bagażnik to taka bardziej problematyczna "kieszeń u spodni" w której nic się nie zmieści wie każdy. Z drugiej strony nie każdy ma (a nawet może nie mieć samej możliwości!) pojemne, sztywne kufry w których można coś zostawić bez obawy, że w bliżej nieokreślonych okolicznościach zniknie. Nawet Ci nieliczni posiadacze prawdziwie turystycznych motocykli wiedzą, że upchanie skórzanej kurtki i dwóch kasków do bezpiecznych kufrów może być lekkim problemem. Co dopiero dla większości z nas.

Jako, że motocykl dla mnie jest podstawowym środkiem transportu (bo mam -- z wyboru -- tylko kategorię A) problem targanych ze sobą bagaży by mi ich nikt nie podwędził był zawsze witalnym.

Rozwiązanie tego problemu znalazłem w... "Skalniku". Sklepie dla oszołomów i harcerek biegających po górach :]

PacSafe -- bo o tym mowa -- to w skrócie mówiąc, stalowa siatka. Jej elastyczność sprawia, że da się ją łatwo złożyć do rozmiarów pękatej, damskiej portmonetki (więc zmieści się nawet pod siedzenie). Rozciągając zaś maksymalnie zmieścić w niej można bardzo, ale to bardzo sporych rozmiarów bagaż.

Tak zabezpieczony dobytek przypinamy za pośrednictwem długiej linki-ściągacza do jakiegoś stałego elementu otoczenia czy w naszym przypadku -- motocykla i zabezpieczamy dołączoną kłódką. Wszystko sprawnie i bezproblemowo.

Producent zapewnia, że stal użyta do jej produkcji (technologia eXomesh) oprze się mniej wyrafinowanym sposobom na kradzież. Jak pokazał test naszej rodzimej "TVN Turbo" bez specjalistycznych narzędzi poradzenie sobie z ową siatką zajęło co najmniej pięć minut. Wziąwszy pod uwagę, że przeciąć trzeba by parę oczek, by wydostać coś z siatki daje to w moim odczuciu zadowalający poziom bezpieczeństwa.

Siatki PacSafe są robione w kilku rozmiarach. Od najmniejszej o pojemności maksymalnej 45 litrów do największej, 140 l. Pomimo moich obaw nawet bardzo duża siatka (moja ma maksymalną pojemność 110 l) jest na tyle "zwarta", że wkładając do niej tylko tankbag o objętości jakichś 35-40 litrów nic nigdzie nie odstaje i nie plącze się. Również bez kłopotu wpakowałem do niej wypchanego rollbaga Louisa, dwa kaski i skórzaną kurtkę. Bez kłopotu oznacza tu -- bez żadnego szczególnego układania bagażu.

Niestety, siatka zabezpieczająca PacSafe nie jest sprawą tanią. Ceny wahają się od 200 do 300 zł zależnie od pojemności. Na pytanie jednak czy warto wydać takie pieniądze by móc pojechać sobie z pasażerem na piknik, przebrać i zostawić wszystko przy motocyklu zamiast ze sobą targać, każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu i szczerze polecam to rozwiązanie.

Ciekawostką jest, że firma PacSafe ma kilka produktów stworzonych z myślą specjalnie o motocyklistach. Jest to tankbag pomiędzy którego warstwy wszyta jest siatka eXomesh, tak samo chroniony pokrowiec na kask i worek pojemności 85 litrów. Ten ostatni od opisywanej przeze mnie siatki różni się tylko orientacją otworu. Siatki bagażowe, jako że pomyślane z myślą o plecakach turystycznych otwór wejściowy mają na "dłuższej" krawędzi (jak torby sportowe) a wspomniany -- motocyklowy worek -- jak każda rolka, na górnej krawędzi (marynarska torba). Cena jednak tych profilowanych produktów jest niewspółmiernie większa (za wspomniany worek polski dystrybutor życzy sobie przeszło 500 zł).

Strona producenta: http://www.pacsafe.pl
Test TVN Turbo: http://www.pacsafe.pl/images/form/pacsafe85.mpg

Ps.
Zdjęcia "z drogi" wrzucę, jak już będę w domu.

|

|