Zobacz wątek - dostępność alarmy i blokady
 
NAS Analytics TAG

dostępność alarmy i blokady

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

dostępność alarmy i blokady

Postprzez warmplace » 30/3/2010, 08:38

Hej.
Wiem wiem zaraz powiecie pińćset takich tematów było. Przeglądałem je i dupa:)
Mam parę pytań odnośnie alarmów i blokad. Z góry dziękuje za odpowiedź (chciałbym dostać rzeczową odpowiedź z uzasadnieniem - w tych tematach o alarmach czasami dyskusja gdzieś uciekała). Pytanka:

1. mając ok 250 wolnych złotych mam do wybrania
-alarm (tutaj sam koszt alarmu mam znajomego co się w tym specjalizuje i zaloży za free)
-blokade disclock (np taką xena z alarmem)
CO WYBRAĆ?? Proszę o uzasadnienie

2. Jeśli blokadę, to czy lepiej brać np abus bez alarmu czy xena z alarmem. która będzie efektyczniejsza, lepsza itd.

3. Jeśli alarm to jaki? takie z powiadomieniem są za 200 ale pisaliście, że to nie za fajne alarmy. Wiem datatool patrol line meta. Mało strasznie tych alarmów znalazłem i w kosmicznych cenach. Znalazłem też coś o alarmie MAT 450 - można go kupić za 200 zł. Nie chce kupić chińskiego gówna, które się rozwali zaraz, albo będzie robił jakieś chore akcje z motocyklem.

4. A może jakieś inne rozwiązanie jakiś łańcuch abus czy coś.

Generalnie mając 250 zł jak zabezpieczylibyście motocykl jakim sprzętem konkretnie i dlaczego. Błagam o konkrety i dziękuje wszystkim za odpowiedź !:) Dodam, że ma to być raczej blokada na dzień. W nocy motocykl będzie stał raczej w garażu. No chyba, że czasem zdarzy mi się leń i zostawię go na moim osiedlu - gdzie jest w miarę bezpiecznie.
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20


Postprzez Kuba-szprota » 30/3/2010, 09:51

Jeśli chodzi o xene, to mój kolega-mechanik rozbroił ją w kilkanaście sekund. Wiele dobrych opinii (od samych użytkowników również) słyszałem o alarmie Spy moto firmy Stig. Koszt koło 320 zł. Plusem jest powiadomienie.
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź


Postprzez warmplace » 30/3/2010, 09:58

Stiga można dostać za 200 z tego co widziałem z powiadomieniem, ale z tego co słyszałem, to te stiga alarmy nie są najwyższej jakości. Polecałbyś taki alarm czy xene?
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kuba-szprota » 30/3/2010, 10:52

Wolałbym kupić alarm z powiadomieniem. Przynajmniej wiesz że coś dzieje się z moto. Samego alarmu możesz nie usłyszeć.
Chciałem kupić tego Spy moto, ale wypadły inne wydatki :(
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez warmplace » 30/3/2010, 12:18

Okej czyli Kubo radzisz alarm - wiesz niby fajnie, ale kto wie czy taki alarm dla profesjonalnego włamywacza nie jest jeszcze prostszy niz xena do załatwienia -w dalszym ciągu dziwi mnie cena jak za alarm z powiadomieniem :) porównaj se z datatool albo jakims petrol line, który nawet nie ma takich wodotrysków jak powiadomienie....
Panie_wiewiórka. Problem w tym, że ja narazie nie mam siana, żeby aż tyle inwestować - chciałbym na to przeznaczyć 250-300 zł. Czyli narazie albo alarm albo xena. Później się zobaczy. Może za miesiąc alarm.. we will see :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kuba-szprota » 30/3/2010, 12:32

warmplace napisał(a):Okej czyli Kubo radzisz alarm - wiesz niby fajnie, ale kto wie czy taki alarm dla profesjonalnego włamywacza nie jest jeszcze prostszy niz xena do załatwienia -w dalszym ciągu dziwi mnie cena jak za alarm z powiadomieniem :) porównaj se z datatool albo jakims petrol line, który nawet nie ma takich wodotrysków jak powiadomienie....


Trzeba zapytać złodzieja, które zabezpieczenie łatwiejsze ;) to że jeden alarm kosztuje tyle co dwa inne nie znaczy, że jest dwa razy lepszy. Chyba przyzwyczailiśmy się, że im droższe tym lepsze.
Xene masz na wierzchu, a alarm schowany - czyli te kilka, kilkanaście sekund masz więcej na dobiegnięcie do moto :)
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kuba-szprota » 30/3/2010, 14:26

pan_wiewiorka napisał(a):Na wszystko jest sposób ale najbezpieczniejszy jest łańcuch (ja miałem w kolejności: łańcuch, Xena, alarm w motórze). Jeśli złodziej nie będzie miał nożyc hydraulicznych albo palnika, to z łańcuchem będzie miał największy problem. Xenę łatwo rozbroić (jak się wie jak) chociaż hałasu może narobić mimo to. Jednak z łańcuchem przy słupie ciężko motocykl załadować na busa.


Tu masz filmik, który wyprowadzi cię z błędnego myślenia :)
http://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Miczab » 30/3/2010, 14:52

Xeny z alarmem mają jeszcze tą zaletę, że zanim ruszysz rozwalając sobie tarczę założoną blokadą, szansę na poprawienie błędu da Ci jeszcze alarm, który się uruchomi. ;)
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Alarmy

Postprzez stefanekmac » 30/3/2010, 20:44

Są nowe krajowe dobre alarmy-immobilizery.SIM 10 oraz proxima zk
Miałem patrol line sprzedałem i kupiłęm proximę Oni robili do aut a teraz też do moto.Koszt to prawie 300 ale ja dołożyłem 200 za montaż,plus czujnik przechyłu,plus gniazdo zapalniczki i oświetlenie schowka pod kanapą.Oba mają wersje z pilotem lub transponder zbliżeniowy.Ja wybrałem piloty -są eleganckie.Jest sporo funkcji.np, panik.czy oszczędzanie energii.Proxima i SIM 10 to zupełne nowości.Ale Proxima ma doświadczenie w autach i ją wybrałem.Elektryk pochwalił wybór a to rzetelna firma.Cena SIM 10 to 310 zł.
Xenę też ma,kupiłem zimą używaną za 120 zł.Wybór należy do Ciebie.
Ja choć mam pełne 60 % zniżki to AC+Oc w PZU czy warcie 1400 od skutera wartości 13500 zł-porażka-zrezygnowałem z tego.
stefanekmac
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8/3/2010, 18:48
Lokalizacja: Tomaszów maz

Alarmy

Postprzez stefanekmac » 30/3/2010, 20:46

PS,jak przedmówca-xena zawyje zanim rozwalisz tarczę czy pogniesz coś przy ruszaniu przez roztargnienie.
stefanekmac
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8/3/2010, 18:48
Lokalizacja: Tomaszów maz

Postprzez Miczab » 30/3/2010, 21:44

Zaś co do alarmów Proximy i ogólnie montażu alarmu w motocyklu - już niedługo w Ścigaczu pojawi się ciekawa publikacja i test. :)

MZ
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Raczek_6 » 31/3/2010, 06:35

Za 250 PLN kupisz tylko Chiński alarm - lepiej wybrać jakąś inną blokadę, np. coś co przypnie moto za koło do słupa.

Jak za 200PLN masz możliwość kupić nowego MAT 450 to bierz - bardzo dobry Polski alarm.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez warmplace » 31/3/2010, 06:58

Raczek_6 czyli przy wyborze :
xena xn 14 vs alarm mat 450 (widziałem go w necie za 250 zł) wybrałbyś mat?
Bo w dalszym ciągu nie wiem i czekam aż ktoś mi powie:
"stary 250 zł to tylko xena i sie nie zastanawiaj" albo "człowieku za 250zł to kup se alarm mat 450 zamontuj go u kumpla i miej wszystko gdzieś" albo "stary psa posadź obok motocykla" :P

edit
Znalazłem fajny (polecany) alarm patrol line HPS 447 za 290 z przesyłką warto ?
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kuba-szprota » 31/3/2010, 09:48

pan_wiewiorka napisał(a):
Kuba-szprota napisał(a):Przeczytaj cześć mojej wypowiedzi zaczynając od początku drugiego zdania ;)
Wyobraź sobie również sytuację, w której na zatłoczonej przez ludzi ulicy koleś podchodzi z nożycami hydraulicznymi do motocykla i zaczyna coś tam gmerać. Każde zabezpieczenie da się unieszkodliwić ale chodzi o to abyś Ty/Ktoś miał czas na reakcję. Łańcuch daje najdłuższy czas na reakcję podczas gdy sama blokada tylko popiszczy. Zauważ, że w mieście kradzież polega na podjechaniu busem i załadowaniu motocykla na pakę. Czas operacyjny 5 sekund. Zanim się ktoś obejrzy busa ni ma ;)


Sporo już naczytałem się artykułów się naczytałem o reakcji ludzi na podobne sytuacje.
Owszem każde zabezpieczenie coś daje, ale chyba najlepsze z wszystkich dostępnych jest AC :D
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez warmplace » 31/3/2010, 09:57

tak ale czy to nie jest tak ze da sie ubezpieczyc motocykl, który ma nie więcej niż 10 lat. Jak ktoś ma moto z 98 to sorry :(
to co mam brać za te 250 zł :D
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez warmplace » 31/3/2010, 11:01

HM a czemu łańcuch najpierw? :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

alarmy

Postprzez stefanekmac » 31/3/2010, 11:47

Łańcuch żeby moto przymocować do trwałego elementu krajobrazu..
ławka,slup itp. xena Ci tego nie da.Można też starać się stawiać moto w miejscu gdzie nie łatwo podjechać busem żeby go zwinąć.
stefanekmac
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8/3/2010, 18:48
Lokalizacja: Tomaszów maz

Postprzez warmplace » 31/3/2010, 13:31

No zgoda xena nie przypnę. Łańcuch natomiast mi nie zapipczy i zastanawiam się też czy łańcuch nie jest łatwiej obciąć niż xenę... ale nie wiem :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kuba-szprota » 31/3/2010, 13:46

warmplace ile osób tyle opinii. najlepiej jak sam zdecydujesz. Chyba najlepsze wyjście to posiadanie: łańcucha, 2 discloków, alarmu + AC. Alternatywą do tego jest osobista ochrona :D
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez warmplace » 31/3/2010, 14:38

Teraz to Cie poniosło Kubo:) No tak myślałem czy by gościa z ASCO nie zatrudnić. Do tego tak jak mówisz łańcuch najlepiej 2 takie z kotwicy tankowca, po 2 disc locki na każdą tarczę, alarm za 2000 zł. Do tego będę kowtę wkręcał za każdym parkowaniem :D .. Nie no tak serio to chyba zdecyduję się na DISCLOCKa. I tak na złodzieja nie ma mocnych parkuje w garażu, a w pracy na ulicy, która widzę z okna przy którym siedzę :) TAK więc narazie disclock, później może alarm. Motocykla nie mam jakiegoś super cennego więc liczę na rozsadek złodzieja ;) Dzięki wam!
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr