Zobacz wątek - Rejestracja - Jawa 350 TS , jest ciągłość umów
NAS Analytics TAG

Rejestracja - Jawa 350 TS , jest ciągłość umów

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja - Jawa 350 TS , jest ciągłość umów

Postprzez bartosz.kolo » 28/3/2010, 19:58

Witam,

Zakupiłem dość okazyjnie Jawę 350 TS , elegancko sobie ją przyszykowałem do sezonu żeby polatać do sklepu na wsi, ale chciałbym zalegalizować to moje latanie. Sytuacja wygląda następująco: mam wszystkie umowy - jest ciągłość, mam kilka nadpalonych polis OC z motocykla oraz spalony dowód rejestracyjny. Chciałbym się dowiedzieć jakie kroki powinnienem powziąć, aby udało mi się maszynę zarejstrować. Z góry wszystkim dziękuję za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam:)
bartosz.kolo
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28/3/2010, 15:19


Postprzez Czester » 29/3/2010, 12:03

Proponowałbym odwiedzić Wydział Komunikacji i przedstawić urzędnikowi/urzędniczce posiadane dokumenty. Nie wiemy tutaj, czy pojazd jest nadal zarejestrowany, tymczasowo wyrejestrowany czy może bez prawa do ponownej rejestracji. W WK dowiesz się co i jak. W najbardziej optymistycznej wersji wyślą Cię na badania techniczne, do US i do ubezpieczalni po czym zarejestrują motocykl.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez bartosz.kolo » 3/4/2010, 14:05

Udałem się do wydziału komunikacji, dowiedziałem się, że pojazd jest zarejestrowany oraz że potrzebne będzie zaświadczenie o byciu w ewidencji wk w Poznaniu mieście byłej właścicielki.

Zajechałem do tegoż wydziału i tam uzyskałem wiadomość, że nie otrzymam zaświadczenia ponieważ właścicielka nie powiadomiła urzędu o sprzedaży pojazdu.

Pojechałem do tej pani a ona powiedziała, że nigdzie nie pojedzie nikogo zawiadomić bo ona sprzedała motocykl za bezcen i nie ma ochoty zaprzątać sobie tym głowy. Zgodnie z tym co powiedział mi kierownik WK osoba sprzedąca pojazd ma obowiązek zgłoszenia sprzedaży.

I teraz chciałbym się dowiedzieć jak mam to wyegzekwować od tej kobiety?
I czy grozi jakiś mandat za niezgłoszenie faktu sprzedaży? Pozdrawiam
bartosz.kolo
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28/3/2010, 15:19



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê