Zobacz wątek - Rejestracja motocykla 124ccm z Niemiec - który przepis ?
NAS Analytics TAG

Rejestracja motocykla 124ccm z Niemiec - który przepis ?

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja motocykla 124ccm z Niemiec - który przepis ?

Postprzez pawelcio » 3/3/2010, 22:00

Witajcie.
Chce zarejestrować motocykl sprowadzony z Niemiec o pojemności 124ccm.
Dokumenty, jakie posiadam:

1. mały zielony - chyba jest to dowód rejestracyjny - nazywa się Bescheinigung uber die Zuteilung eines Kennzeichen i widnieją na nim pieczątki oznaczające unieważnienie: "Ausserbetriebsetzung am....(data)...." oraz duża pieczątka UNGULTIG

2.niebieski dokument: Betriebserlaubnis (również z pieczątką Ausserbetriebsetzung) - świadectwo dopuszczenia do ruchu (świadectwo homologacji).

Podobno motocykl lekki (do 11KW i 125ccm) nie musi posiadaś w Niemczech karty pojazdu , ale właśnie tylko świadectwo dopuszczenia do ruchu (Betriebserlaubnis) i w Polsce przy rejestracji powinni to honorować.

Czy te dokumenty ,które mam są wystarczające do rejestracji?

Jeśli tak, to proszę o podstawę prawną, bo muszę przekonać urzędniczkę, która chce dwa zielone briefy i koniec kropka.

Poniżej fotki tych dokumentów:

<a href='http://zapodaj.net/ffd148bcaba6.gif.html'>zielony dokument - fotka</a>

<a href='http://zapodaj.net/dcd9548f2adc.gif.html'>Betriebserlaubnis - fotka</a>
pawelcio
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3/3/2010, 21:39


Postprzez gba4 » 4/3/2010, 00:31

Z tego co widze to NIE zarejestrujesz moto.

Sam miałem ten sam problem, miałem 2 dokumenty, mozliwe ze te same co ty (jakis zielony i drugi ze moto zostalo wyrejestrowany z niemiec) i nie zarejestrowali mi motocykla.
XL 125 Varadero
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29


Postprzez kubawsk » 5/3/2010, 14:44

chyba nie zarejestrujesz poniewaz musisz miec chyba dowod rejestracyjny niemiecki i brief
był romeyt ogar 200,romet kadet,wsk 125, motorynka i shl,jest Yamaha dt80 :D

sprzedam koła d.i.d do hondy cx z dobrymi oponami
kubawsk
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 11/4/2008, 20:05
Lokalizacja: wrocław

Postprzez pawelcio » 1/4/2010, 10:31

Witajcie,
Udało mi się bez problemu zarejestrować motocykl z powyższymi dokumentami.

Pozdrawiam.
Paweł
pawelcio
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3/3/2010, 21:39

Postprzez Raczek_6 » 1/4/2010, 22:35

Wszystko zależy od wydziału komunikacji i urzędników.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

dokumenty potrzebne do rejestracji motoru 125 cm z Niemiec

Postprzez pawciopawcio3 » 13/4/2010, 00:46

Witam !

Dzisiaj miałem podobna sytuację

Posiadam dwa dokumenty:

Mały zielony dokument " dowód rejestracyjny część 1"

i

Świadectwo zgodności homologacji

Pan w urzędzie powiedział mi że potrzebny mi jest również duży zielony dokument brif " dowód rejestracyjny część 2"

Ja mu na to że w pojemnościach o niższej niż 125 cm3 nie ma takiej potrzeby ....

i faktycznie nie ma jeśli nie przekracza mocy 11 koni i jest poniżej 125 cm3

ale podobno że warunkiem tego dowodu rejestracyjnego jest to że musi to być taki dokument na którym jest po Polsku napisane " dowód rejestracyjny....." i faktycznie u mnie jest takim małym druczkiem....

Bo podobno są jakiegoś innego rodzaju małe brify bez napisu " dowód rejestracyjny" i wtedy mógłby być problem z zarejestrowaniem bez dużego brifu "część 2"

że jedne brify sa stare a ze te drugie są już nowsze czy jakoś tak....:)

Oczywiście na małym zielonym dokumencie musi być adnotacja o wymeldowaniu pojazdu z taką mała okrągła naklejką i wbitą datą

Jeśli chodzi o dokument homologacji to Pan mi powiedział że tego nie potrzebują i nie muszę tego tłumaczyć.

Napisałem to wszystko dla osób które tu wejdą i będzie to dla nich pomocne w rejestracji.

Mam nadzieję ze się przydało ? :)

Pozdrawiam Paweł
pawciopawcio3
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/4/2010, 00:22
Lokalizacja: Kraków

niekompletne dokumenty

Postprzez honda19 » 22/4/2010, 16:47

Witam Mam pytanie.Kupiłem crosa aprilię o poj.75cm3 z niemieckim dokumentem Betriebserlaubnis i umową [kupiłem w polsce] W wydziale komunikacji powiedzieli ,że na motorower powyższy dokument wystarczy ale nie na motocykl.Czy w takiej sytuacji w żaden sposób nie zarejestruję tego motorka?
honda19
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:03
Lokalizacja: słubice

Postprzez Czester » 23/4/2010, 06:09

Zmień cylinder na 50 ccm i zarejestruj go jako motorower. A dalej chyba nie muszę tłumaczyć...
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê