Zobacz wątek - R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954
 
NAS Analytics TAG

R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954

Postprzez maciek1985 » 13/12/2009, 19:54

R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954

Mam kilka pytań odnośnie w/w motocykli
Są opinie np że:
w R1 pada skrzynia
954 - panewki
Gix - najlepszy z trójcy i niezniszczalny
Moje pytanie czy ja np jak kupie taką r1 lub 954 czy jest mozliwe że przy normalnej eksploatacji , może się to przytrafić taka usterka

Prawie 6 lat temu kupiłem pierwszego "japończyka" YZF 750 i dwa dni się nią nacieszyłem dlatego że z lasu w nocy wyskoczyła sarna i... teraz wariactwa mi nie w głowie. Nie chce kupić motocykla do jeżdzenia na tylnym kole czy wyścigów tylko bo po prostu chcę litrowego ścigacza.

Następne pytanie na jakiej stronie można znależć wzory malowania tych motocykli w poszczególnych latach produkcji?
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59


Re: R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954

Postprzez Trimix » 13/12/2009, 20:02

maciek1985 napisał(a):w R1 pada skrzynia


Pewnie że pada jak sie na kole lata i zmienia w locie , a nawiasem mówiąc która nie padnie przy takim traktowaniu ?
Ostatnio edytowano 13/12/2009, 20:19 przez Trimix, łącznie edytowano 1 raz
<B>Yamaha R ONE 2009 and 2010 by Trimix</B>
Avatar użytkownika
Trimix
Świeżak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 6/9/2009, 21:01
Lokalizacja: Wrocek


Re: R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954

Postprzez Invi » 13/12/2009, 20:17

maciek1985 napisał(a):Nie chce kupić motocykla do jeżdzenia na tylnym kole czy wyścigów tylko bo po prostu chcę litrowego ścigacza.


To po co ci lytr? :lol: Trochę śmieszna postawa. Coś w stylu: chcę kupić bolid F1 ale jeżdżę przepisowo, czy BMW Sauber z 2007 się nada?


Weź 954, bo gixa to do takiej jazdy szkoda :P A tak na poważnie to 954 będzie najodpowiedniejszy i jest najpopularniejszy wśród takich kierowców :P (jak ktoś się nie zgadza to niech mi napisze dlaczego 75% gości lansujących się cały dzień po mieście jeździ na 954 :P)

Pozdrawiam i mam nadzieję że po kupnie moto przypomnisz sobie do czego służy superbike :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez maciek1985 » 13/12/2009, 20:46

Sorki Invinciblee że zapytam
Dlaczego sądzisz że 954 jest dla lanserów?
Tzn na R1 i Gixerach nie jeżdżą lanserzy?

Ja nie kupuję motocykla na pokaz czy np dla lansu
U mnie w mieście dosyć lanserów co starzy im kupili nowe scigi. Jeden jeżdzi gixerem k7 przeważnie 40 lub 50 czasami odkręci do 120 ale top jak się zaprze o manetkę na ostatnim biegu..hehe

Lanserzy to nie motocykliści
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59

Postprzez Invi » 13/12/2009, 21:57

Nie sądzę że 954 jest dla lanserów (nawet lubię 954). Sądzę tylko że tacy najczęściej właśnie tym jeżdżą (no i R1 ale przynajmniej u mnie jest tego jakoś mniej, chociaż jeden koleś też bez przerwy [latem oczywiście] buja się jakąś nową po mieście).


Skoro nie chcesz lytra do lansu i nie chcesz nim zapierdalać, to że tak spytam: po co ci on? ;)


Lanserzy to też motocykliści :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez TomoR1 » 13/12/2009, 23:42

Invinciblee napisał(a):

Skoro nie chcesz lytra do lansu i nie chcesz nim zapierdalać, to że tak spytam: po co ci on? ;)


A co Cie to ku**a obchodzi po co Mu ten litr.
Po co mu? Bo ku**a chce !!! A Ciebie nie powinno to obchodzic.

Do autora postu kup sobie to co Ci sie podoba i nie zadawaj glupich pytan bo tylko glupie odpowiedzi dostaniesz.
Avatar użytkownika
TomoR1
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 4/12/2008, 19:34
Lokalizacja: Nowodwór/Maynooth

Re: R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954

Postprzez wm10589 » 14/12/2009, 00:09

maciek1985 napisał(a):R1 rn09, Gixer 1000 k3/k4, CBR 954

Mam kilka pytań odnośnie w/w motocykli
Są opinie np że:
w R1 pada skrzynia
954 - panewki
Gix - najlepszy z trójcy i niezniszczalny
Moje pytanie czy ja np jak kupie taką r1 lub 954 czy jest mozliwe że przy normalnej eksploatacji , może się to przytrafić taka usterka

Prawie 6 lat temu kupiłem pierwszego "japończyka" YZF 750 i dwa dni się nią nacieszyłem dlatego że z lasu w nocy wyskoczyła sarna i... teraz wariactwa mi nie w głowie. Nie chce kupić motocykla do jeżdzenia na tylnym kole czy wyścigów tylko bo po prostu chcę litrowego ścigacza.

Następne pytanie na jakiej stronie można znależć wzory malowania tych motocykli w poszczególnych latach produkcji?

ja miałem ten sam problem i po długim zastanawianiu się, czytaniu różnego rodzaju testów, opinii i wypowiedzi, kupiłem rn09 ale nadal bardzo podoba mi się 954, suzuki niespecjalnie pociąga mnie stylistycznie. Różnice między nimi są minimalne: jeden ma trochę więcej mocy, drugi jest wygodniejszy, trzeci ma super heble... (chociaż w testach prowadzi suzuki)
A tak naprawdę to najważniejsze z jakich rąk kupisz moto.
Kup ten, który bardziej podoba Ci się.
Avatar użytkownika
wm10589
Świeżak
 
Posty: 109
Dołączył(a): 7/12/2009, 11:12
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez Invi » 14/12/2009, 00:28

TomoR1 napisał(a):
Invinciblee napisał(a):

Skoro nie chcesz lytra do lansu i nie chcesz nim zapierdalać, to że tak spytam: po co ci on? ;)


A co Cie to ku**a obchodzi po co Mu ten litr.
Po co mu? Bo ku**a chce !!! A Ciebie nie powinno to obchodzic.

Do autora postu kup sobie to co Ci sie podoba i nie zadawaj glupich pytan bo tylko glupie odpowiedzi dostaniesz.


A co? Też kupiłeś lytra do spokojnej jazdy i brzydzisz się lanserami :P



Nie mam nic do lanserów, ale hipokrytów nienawidzę :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Robson1903 » 14/12/2009, 00:43

Invinciblee poprostu lubi być sobie posty głupimi wypowiedziami.
Za to ty kupiłeś 600 i na niej latasz na tylnym, przednim i na czole. I wporzo, a on chce jeździć wolniej a na litrze bo nie na 125. Moim zdaniem Honda najlepszy wybór :) Każdy chwali fajera. Choć wiadomo, pierwsze patrz na stan, później na to jaka marka.
CBR - CustomBikeRobson
* CBR1200RR * Raptor+ R1 ENGINE(WIP)
Avatar użytkownika
Robson1903
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 700
Dołączył(a): 15/5/2009, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Invi » 14/12/2009, 01:19

Robson1903 napisał(a):Invinciblee poprostu lubi być sobie posty głupimi wypowiedziami.


Nie piszesz wiele mniej ode mnie :P

Robson1903 napisał(a):I wporzo, a on chce jeździć wolniej a na litrze bo nie na 125.


No dobra, czy ja gdzieś napisałem że mam coś przeciw temu? Gdzie?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez teoysta » 14/12/2009, 01:41

Kolego, pojeździj troche po ogloszeniach i poszukaj czegos w najlepszym stanie, za najlepsze pieniadze. Nie nastawiaj sie na konkretny model, kup motocykl w dobrym stanie w miarę tanio. Nie napalaj sie na okazje poniewaz one w PL sie nie zdazają. Jedna R1 2giej nie rowna. Wszystkie motocykle opisane przez ciebie nie maja powaznych wad technicznych, takze jak znajdziesz jakis w dobrym stanie to napewno bedziesz sie dlugo nim cieszyl ;)

Ale faktycznie moze jednak 600 do psokojnej jazdy. 1000 spali 8-10 na 100 600 na wtryskach ~6
Avatar użytkownika
teoysta
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 6/8/2007, 12:02

Postprzez satanita » 14/12/2009, 07:39

Do spokojnej jazdy jest tylko jedna odpowiedz NAJWYGODNIEJSZY. Skoro chcesz po prostu jeździć. Wady o których mówisz to raczej złe traktowanie motorka niż standard. Sprawdź na którym moto czujesz się najlepiej i zacznij szukać w dobrym stanie ;]

A dlaczego litr? Invinciblee wiesz w zasadzie po co do normalnej jazdy coś więcej niż 250cc? ano po to, że nie którzy lubią po prostu mieć duży zapas mocy w razie co... osobiście uważam, że nowe nakedy są znacznie wygodniejsze do jazdy niż sporty ale każdy jeździ na czym mu się podoba ;]
satanita
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24/11/2009, 14:38

Postprzez Leg1oN » 14/12/2009, 10:47

ja bralbym gixa albo 954.. fajne moto.. chwalone.. i na pewno jak znajdziesz w dobrym stanie.. bedzie sluzyc..
co do malowan.. muszisz szperac za kazdym z osobna.. bo ciezko znalesc taka ktora posiadala by wszytkie wzory (sa tez takie z lakierami, ale nie chce mi sie teraz szukac).. ludzie mowia zeby sprawdzac na bikepics.com ja akurat nie sugerowalbym sie za mocno nia bo to portal gdzie userzy wsadzaja fotki swoich moto a ktos moze wrzucic zdj takiego samego szrota jak to co zamierzasz obejrzec.. tak wiec szukaj moto w dobym stanie.. sprawdz czy ci pasuje przy ogledzinach i bierz.. powodzenia
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez kosta » 14/12/2009, 18:13

miałem to r1 cięta na odwijanie manetki i narwana do bólu :wink: pod tym względem super, a teraz będzie dla odmiany 954, nieco harmonijne moto i nie tak narwane, a suzuki.......... ehhh.........no coments
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez maciekmoto » 14/12/2009, 18:21

Nie rozumiem takich ludzi piszących takie tematy. Co kupić albo na 1 moto? Cokolwiek To co ci sie podoba! Proste ja mam w dupie wszelkie opinnie "znafcuf" i ojczulków oraz matek grożących palcem których na tym forum nadmiar A tak naprawde te ich gadki są dlatego że nie mają przed kim pokozaczyć i zazdroszczą że ktoś ma lepiej jak oni. Np w wieku 19 lat nazbierał na moto za 20 kafla i nim sie lansuje a wcześniej latał np na WSK.

Kup to co ci się podoba najbardziej. 954 ma fajne zawieszenie i jak lubisz długie stoppie to jest to idealna fura. R1 według mnie ma każdy i jest już przejedzone więc po co mi to:) Gix ? Też spoko, ładnie wymalowany i ogólnie idzie dupki powyrywać ;) i o to chodzi przecież. Nikt nie kupuje moto żeby sobie pojeździć po mieście jak po torze tylko wieczorem dać pokaz dla publiki żeby mieli o czym gadać i dupcie żeby sobie pogadały a potem było w co pakować. No chyba że między nogami masz małpeczke to wiesz... Wyrywaj chłopców na moto;)

Ja np kupuje takie moto którego jeszcze nikt nie miał w moim mieście z prostej przyczyny Jestem ciekawy bo nigdy nie miałem z tym kontaktu i nigdy nie widziałem tej fury poza tym to jedyna taka fura w moim mieście przy tym zielona kawa ma 135 koni i elegancko fuka jedna z najlepszych propozycji z 600 i choć by miało szpilki w siedzeniu które wrzynają sie w dupe mam to właśnie mam to w dupie i kupie ten motor choć bym miał jeździć na nim na głowie.
maciekmoto
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26/11/2009, 22:40

Postprzez Parker » 14/12/2009, 19:05

maciekmoto napisał(a):Nie rozumiem takich ludzi piszących takie tematy. Co kupić albo na 1 moto? Cokolwiek To co ci sie podoba! Proste ja mam w d*** wszelkie opinnie "znafcuf" i ojczulków oraz matek grożących palcem których na tym forum nadmiar A tak naprawde te ich gadki są dlatego że nie mają przed kim pokozaczyć i zazdroszczą że ktoś ma lepiej jak oni. Np w wieku 19 lat nazbierał na moto za 20 kafla i nim sie lansuje a wcześniej latał np na WSK.

Kup to co ci się podoba najbardziej. 954 ma fajne zawieszenie i jak lubisz długie stoppie to jest to idealna fura. R1 według mnie ma każdy i jest już przejedzone więc po co mi to:) Gix ? Też spoko, ładnie wymalowany i ogólnie idzie dupki powyrywać ;) i o to chodzi przecież. Nikt nie kupuje moto żeby sobie pojeździć po mieście jak po torze tylko wieczorem dać pokaz dla publiki żeby mieli o czym gadać i dupcie żeby sobie pogadały a potem było w co pakować. No chyba że między nogami masz małpeczke to wiesz... Wyrywaj chłopców na moto;)

Ja np kupuje takie moto którego jeszcze nikt nie miał w moim mieście z prostej przyczyny Jestem ciekawy bo nigdy nie miałem z tym kontaktu i nigdy nie widziałem tej fury poza tym to jedyna taka fura w moim mieście przy tym zielona kawa ma 135 koni i elegancko fuka jedna z najlepszych propozycji z 600 i choć by miało szpilki w siedzeniu które wrzynają sie w dupe mam to właśnie mam to w d*** i kupie ten motor choć bym miał jeździć na nim na głowie.


Dziwne podejście do jazdy motocyklem. Dla mnie i większości moto się kupuje z pasji i zamiłowania do dwóch kółek. Ja jadąc na moto czuję się świetnie i właśnie dlatego to wybrałem. Jeśli w przyszłości, gdy będę miał jakieś porządne moto jakaś laska się obejrzy, to oczywiście spoko. Ale wydaję sporą kasę po to, żeby dla siebie pojeździć, a nie żeby kilku osobom szczęka opadła na ziemię. Dziewkę można poderwać przecież także na inne sposoby.
Co do tego, że nie powinniśmy się słuchać opinii ludzi z forum to się całkowicie nie zgadzam. Już kilka razy kilku user'ów pomogło mi w moim dylemacie przez swoje doświadczenie. Ja mam nadzieję, że z wiekiem również je uzyskam i pomogę drugiemu.
Nie można żyć samemu dla siebie. Nie jestem przeciwnikiem carpe diem, po prostu trochę rozsądku :P
Pzdr i moim zdaniem powinieneś zmienić podejście zią xD
Parker
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 5/8/2009, 12:00
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez maciek1985 » 14/12/2009, 19:39

dzięki za wypowiedzi dzisiaj już byłem oglądać r1, 954 i Gixera 1000 k3 ale nic godnego uwagi normalne szroty a żadne okazje czy coś w tym stylu.
Myślę w ogóle że jak się daje 15k za moto to powinien być komplet kluczyków i książka serwisowa. Ale szukam dalej raczej będę celował w r1 lub 954 gixer jakoś mi nie podchodzi.

Napisze też w nawiązaniu do tego co napisał maciekmoto.
Moim zdaniem dzisiaj to już nie dawne czasy
http://www.youtube.com/watch?v=sgVDDBSr ... re=related

w tedy to można było ścigaczem poszpanować, wyrywac laski itd jeszcze ścigaczy było jak na lekarstwo. Dzisiaj już są inne czasy laseczki byle czym się nie podniecają... Jak na urok i gadkę nie wyrwiesz to nic z tego.
Już mój kolego kupił sobie Subarynę Imprezinę i myślał że same będą wskakiwać i jakoś żadna mu nie wskoczyła.
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59

Postprzez maciekmoto » 14/12/2009, 19:49

maciek1985 napisał(a):
Napisze też w nawiązaniu do tego co napisał maciekmoto.
Moim zdaniem dzisiaj to już nie dawne czasy
http://www.youtube.com/watch?v=sgVDDBSr ... re=related

w tedy to można było ścigaczem poszpanować, wyrywac laski itd jeszcze ścigaczy było jak na lekarstwo. Dzisiaj już są inne czasy laseczki byle czym się nie podniecają... Jak na urok i gadkę nie wyrwiesz to nic z tego.
Już mój kolego kupił sobie Subarynę Imprezinę i myślał że same będą wskakiwać i jakoś żadna mu nie wskoczyła.


Chłopie To gdzie ty tym jeździsz?:) Na wioskach to można sobie bak pobijać od dupcingu, kumpel od 929 musiał sobie bak polerować na drugi dzien bo tyle rys było jedna wsiadała druga zsiadała na zmiane się przejechać. A spójżmy prawdzie w oczy Jak laska siada na motor to nie po to aby się modlić:) Cnotki się boją takich "ścigaczy" Poza ym wiadomo że jak będziesz stał jak ciota i sie patrzył to nic nie wyrwiesz To chyba logicznie Pełno znam takich kretynów którzy jak bajerują laske na moto to gadają tylko o "mojej suzi" jak obłędni i na żaden inny temat nie pogadają Albo o swoich przygodach motocyklowych żal jak dla mnie. To analogiczne do 15 latki mówiącej "ale sie wczoraj najebałam, jak szpadel"
maciekmoto
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26/11/2009, 22:40

Postprzez maciekmoto » 14/12/2009, 20:11

Parker napisał(a):Dziwne podejście do jazdy motocyklem. Dla mnie i większości moto się kupuje z pasji i zamiłowania do dwóch kółek. Ja jadąc na moto czuję się świetnie i właśnie dlatego to wybrałem. Jeśli w przyszłości, gdy będę miał jakieś porządne moto jakaś laska się obejrzy, to oczywiście spoko. Ale wydaję sporą kasę po to, żeby dla siebie pojeździć, a nie żeby kilku osobom szczęka opadła na ziemię. Dziewkę można poderwać przecież także na inne sposoby.
Co do tego, że nie powinniśmy się słuchać opinii ludzi z forum to się całkowicie nie zgadzam. Już kilka razy kilku user'ów pomogło mi w moim dylemacie przez swoje doświadczenie. Ja mam nadzieję, że z wiekiem również je uzyskam i pomogę drugiemu.
Nie można żyć samemu dla siebie. Nie jestem przeciwnikiem carpe diem, po prostu trochę rozsądku :P
Pzdr i moim zdaniem powinieneś zmienić podejście zią xD


Sory ze drugi post ale to forum jako jedyne ma zje... opcje edycji, nic sie nieda napisać bo mryga z góry na dół To czy powinienem zmienić podejście to nie twoja sprawa tylko moja i mojego mózgu który otrzymałem po to aby pomyśleć zią. Ja przedstawiłem tylko problematykę jaka się pojawia . U nas np w mieście sięmówi o kimś kto sobie kupił lepsze moto że to jest ciota i jak taka osoba podjeżdza dostaje wykład od ludzi którzy jeżdzą już 3 sezon, że sie zabije ze to ze tamto sramto a niedaj boze jak na koło stanie i nie poleci elegancko to gadają ze to jakiś lanser itp po prostu zazdroszczą że ten ktoś ma lepiej i prawią morały aby zniechęcić , taka osoba ich wpienia bo oni pracowali na range w stadzie by się wyróżniać wśród ludzi a tymczasem ktoś kupił takie same moto jak oni, iteraz laska nie widzi kto z nich jedzie:) to samo się przekłada na to forum:) taka jest psychologia tego zjawiska. Pasja? jaka pasja? Ja znam wszystkie modele na pamięć mam duże doświadczenie oczytanie w motocyklach wiem jaki model od którego do którego roku był itd. itd po prostu sie tym interesuje ale nie uważam się za pasjonata, według mnie pasjonat to taka cipka która o niczym innym nie porozmawia jak o jego suzi i przygodach z suzi i o tym jak odkręcił na winklu i poszedł na koło itp emocjonalne pasjonujące przezycia. Nie jeżdze na zloty motocyklowe i żygam będąc na bazarach motocyklowych. I szczeże mówiąc jak jade motorem to mam takie fazy że ostatnio latam wyłącznie na kole bo jeżdzenie w koło miasta jest nudne i czuje sie jak debil jak tak jade sobie gdzieś bez sensu i niec sie nie dzieje. Zapytasz skąd to wiem? bo sam czuje taką niechęć jak ktoś ma coś podobnego do mnie i czuje ochotę na rywalizację lecz wiem co czuje i staram się to poskramiać.

Ostatnio gadałem z kumplem i mniej wiecej rozmowa była taka " no wiesz musze teraz RR sprzedać bo to 2004 a na mieście jest już 2006 Konkuręcja goni trzeba się sprężać :)"
maciekmoto
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26/11/2009, 22:40

Postprzez maciek1985 » 14/12/2009, 20:46

maciekmoto napisał(a):
Parker napisał(a):

Ostatnio gadałem z kumplem i mniej wiecej rozmowa była taka " no wiesz musze teraz RR sprzedać bo to 2004 a na mieście jest już 2006 Konkuręcja goni trzeba się sprężać :)"


U mnie w mieście jest tak że motocykliści podzieleni są na dwie grupy. Jedna grupa to motocyklisci i nieważne że jeden ma zx6r a drugi vulcana a inny Tandera wszyscy razem jeżdzą na wypady za miasto itd i jest spoko.
Druga grupa osób to lanserzy oni jeżdzą wszyscy Gixami k8, R6 08, R1 07 itd mają góra dwuletnie motocykle. Dajmy na to jeżeli by do nich chciał sie przyłączyć np koleś co na RF600 to by go wyśmiali bo oni z biedakami i dziadami się nie zadają. Z tego co widac to też pomiędzy sobą rywalizują jeden kupił w tamtym roku r1 nową to drugi sprzedał Cbr-ę 07 bardzo tanio bo na szybko i kupił nowego Gixera 1000 k9.

Tylko nie każdy ma rodziców co mają firmę i nie każdy może sobie pozwolić kupić nowy motocykl co dwa lata.
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr