Zobacz wÄ…tek - Podzial lacza na 3 osoby router netgear
NAS Analytics TAG

Podzial lacza na 3 osoby router netgear

O wszystkim
_________

Podzial lacza na 3 osoby router netgear

Postprzez Konio » 27/11/2009, 21:28

Mam pytanie czy jest taka opcja ze jak mamy neta 8mb z UPC i ten router netgeara i jedziemy na 3 lapki to czy mozna rozdzilic rownomiernie na 3 czesci taka sama predkosc neta? albo na tyle kompow ile jest teraz wlaczonych do sieci. Chodzi mi o to bo mam takiego wspollokatora ktory przez 2tyg nie wylaczyl kompa i tylko cos zasysa i neta zmula okrutnie a mam juz dosc sluchania dexterow, jakis domow i jakis innych seriali :roll:

chodzi o to ze jak np beda 3 osoby online to przydzieli kazdemu po te 2,666mb a jak beda 2 to po 4mb a jak jedna to 8mb albo caly czas po te 2.666 bo juz mnie cos strzela...
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk


Postprzez laser » 27/11/2009, 21:58

ja tam sie raczej z takim czymś nie spotkałem, jak masz do stacjonarki podłączony modem to tam bedzie net naj szybciej chodził, na lapkach juz troche wolniej, ale poczekaj jak simi wpadnie on bardziej w tym obcykany :)
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity


Postprzez Konio » 27/11/2009, 21:59

router nie jest podpiety pod zadnego kompa tylko pod modem a steruje sie nim przez stronke netgera xD
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez gelo007 » 27/11/2009, 22:30

Raczej nie masz QoS'a w tym netgearze więc będzie ciężko. Gdyby były 2 kompy to sprawa byłaby o wiele prostsza. Ja kiedyś wykorzystałem mojego pc jako router i puszczałem kablem sieć do lapka. Na kompie miałem odpalony soft który automatycznie przydzielał max transfer jaki chciałem, a przy okazji widziałem gdzie mój brat latał :D czy może być coś piękniejszego?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez simonw » 27/11/2009, 23:06

Coz, netgear nie ma takich opcji, dokladnie to nawet nie QoS tak jak gelo mowi ale zupelnie inna i bardziej skmplikowana sprawa CBQ/HTB.

QoS to gwarancja jakosci ale glownie w ujeciu protokolu, wiec np gwarantujemy pasmo dla dzwieku, gwarantujemy pasmo dla aplikacji video itp, QoS bazuje na mechanizmach tagowania ramek protokolu odpowiednim znacznikiem piorytetu np DSCP.

To o czym mowicie to bardziej zaawansowana jazda bez trzymanki zwiazana z kolejkowaniem i wyrownywaniem strumieni danych przeplywajacych przez router, hierarchiczne kolejkowanie klasowe, gdzie klasa ruchu moze byc host, siec, protokol , domena itp. Na bazie takich zalozen mozna spokojnie stworzyc listing HTB/CBQ w oparciu o netfilter (iptables) na linuxie czy mechanizmy freebsd. W ramach jednego z 5 mechanizmow traffic shapingu na routerach cisco mozliwe jest takze rownanie strumieni, podobnie jak w dedykowanych urzadzeniach sieciowych zwanych "traffic shaperami" czyli wlasnie "ksztaltowaczami lacza".

Moza poszukac darmowych rozwiazan np SmoothWall to appliance bazujace na linuxie ktore moze chodzic jako zwirtualizowana maszyna w oparciu o VMWare Server albo SUN VirtualBOX (srodowiska do wirtualizacji hostów). W jednym z hoteli z powodzeniem uzywam wlansie smoothwalla jako wirtualnego appliance i jakos to dziala natomiast nie jest to jeszcze to, co mozna samemu wyrzezbic w netfilter`ze.

Zadowoleni? :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Konio » 27/11/2009, 23:12

czyli ogolnie ciezka sprawa to ogarnac? :P
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê