Zobacz wątek - Wystawianie kolana na zakręcie
NAS Analytics TAG

Wystawianie kolana na zakręcie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Wystawianie kolana na zakręcie

Postprzez napierdalator » 22/11/2009, 13:32

Witajcie. Mam takie pytanie co do takiego czegoś jak wystawianie kolana na zakręcie jadąc motocyklem. Ponieważ mnie zastanawia pewien fakt a mianowicie to które kolano się wystawia. Przykładowo skręcając w prawo wystawiany prawe kolano żeby jak się domyślam ale nie jestem pewien mieć taki jakby ogranicznik żeby wiedzieć kiedy mamy maksymalne złożenie. A właśnie często widzę że niektórzy wystawiają lewe kolano skręcając przykładowo w prawo czyli te po wewnętrznej zakrętu, a drugie kolano jest cały czas przy motorze. I właśnie teraz pytanie, czemu ogólnie służy wystawienie kolana na zakręcie? Co daje jeżdżąc po ulicy oraz na torze nam że wystawimy kolano po wewnętrznej a co mam da to że wystawimy wewnętrznej zakrętu? Pomijając fakty używania przeciwskrętu oraz właściwej pozycji na kanapie. Pewnie nie którzy robią to też dla szpanu ale mi chodzi tylko i wyłącznie o korzyści i ułatwienia jakie niesie za sobą taka technika jazdy. Pozdrawiam i liczę na rady.
napierdalator
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/11/2009, 13:31


Postprzez laser » 22/11/2009, 13:50

za nick warn, za zakładanie po raz 100 tego samego tematu warn, jak będzię simi to masz bana^^

kolano wystawiasz od strony wewnętrznej zakrętu, jak dla mnie temat prowokacja....
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity


Postprzez Krzychu1323 » 22/11/2009, 16:34

tak sie wietrzy jajka
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Traperoso » 30/11/2009, 16:40

Fakt, że temat ... ale! UWAGA! MOTOCYKLOWY! Brawo! Nie jest to temat o zespole Baja Bongo, ani też o tym jakie puzzle lepiej kupić 500/1000/ czy może 2000!

Tak więc odpowiem tyle co wiem.
Skęcasz w prawo to wystawiasz prawe kolano. Można to traktować jako punkt odniesienia - ile można się jeszcze pochylić,lub jako psychiczna amortyzacja. Podobno nie można traktować kolana jako "balast" tzn zawieszasz dupę i wystawiasz kolano, bla bla bla Tyle odemnie. Pozdro

To się może komuś przydać:
http://www.plus-bouwbedrijf.nl/kneedown.jpg
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê